Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » 10 фактів про життя японських жінок, які навряд чи зрозуміють на Заході
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. 10 фактів про життя японських жінок, які навряд чи зрозуміють на Заході

10 фактів про життя японських жінок, які навряд чи зрозуміють на Заході

Життя жінки в Країні сонця, що сходить оповита таємницями і чутками. Жіноча роль в сучасній Японії багатогранна. І навіть усталений патріархальний устрій країни поступово змінюється, і жінки і чоловіки зрівнюються в правах. Але все ж для японок існують деякі правила і заборони, які складно зрозуміти іноземцям.

1. Заборона на окуляри
10 фактів про життя японських жінок, які навряд чи зрозуміють на Заході

В Японії досить строгий дрес-код. Робоча форма жінок там, як правило, – це чорний піджак, біла сорочка, спідниця і взуття на невеликих підборах. З недавніх пір багато компаній стали забороняти японкам приходити на роботу в окулярах .

В першу чергу це організації, пов’язані зі сферою обслуговування: ресторанний і готельний бізнес, косметологія, салони краси. Основні причини заборони полягають в тому, що за очками не видно краси очей, вони приховують макіяж і в цілому псують зовнішній вигляд.

Керівники компаній вважають, що без окулярів дівчина виглядає набагато жіночніше і це позитивно впливає на престиж фірми і якість роботи. Чоловіків це правило не торкнулося, і жінки скаржаться на утиски з боку роботодавців.

2. Жіночий транспорт
10 фактів про життя японських жінок, які навряд чи зрозуміють на Заході

У громадському транспорті в Японії нерідкі випадки домагань до жінок з боку чоловіків. У цього явища навіть є своя назва – chikan. Коли кількість скарг на чоловіків стала збільшуватися, уряд вжив заходів, і в японському метро з’явилися вагони виключно для жінок . Такі вагони зазвичай розташовані в кінці складу, і вхід чоловікам туди строго заборонений, що регулюється штрафами. Також персонал метрополітену зобов’язаний стежити за пасажирами і не допускати присутності в жіночому вагоні осіб чоловічої статі. Звичайно, виключення роблять для дітей і чоловіків з інвалідністю.

Також уряд подбав про жінок, які працюють допізна і повертаються додому в темний час доби. На цей випадок існує таксі з водіями-жінками, і призначене воно тільки для жінок і дітей.

3. Місця спеціально для жінок

Але жіночі вагони – це не єдине місце в Японії, де не зустрінеш чоловіка: тут є кафе і навіть бібліотеки для жінок. Також існують відмінності в оплаті товарів і послуг. Наприклад, медичні послуги і деякі товари чоловікам обходяться дорожче. До того ж у багатьох громадських закладах є lady’s day – дні, коли для жінок діють великі знижки. Для чоловіків такої системи не передбачено.

4. Дискримінація в професії
10 фактів про життя японських жінок, які навряд чи зрозуміють на Заході

Жінкам в Японії складніше влаштуватися на роботу, ніж чоловікам. Навіть якщо у жінки більше знань і досвіду, роботодавці все ж віддадуть перевагу чоловікові. Та й гідна робота частіше дістається представникам чоловічої статі. Але якщо дівчині все ж пощастить з місцем роботи, не виключена ймовірність того, що вона буде отримувати меншу зарплату, ніж її колега-чоловік на аналогічній посаді з тими ж обов’язками. А замість декретної відпустки вагітну жінку може чекати вимушене звільнення.

Якщо жінка-кандидат не має значення, то відмова роботодавця може бути аргументована тим, що вона вийде заміж і звільниться, так як її буде містити чоловік. Також роботодавець може вирішити, що у незаміжньої жінки поганий характер або ще які-небудь недоліки, що теж не сприяє прийняттю її на роботу.

5. Жінка розпоряджається сімейним бюджетом

Найчастіше після заміжжя жінка звільняється з роботи. Причому одна з причин – небажання роботодавця мати в штаті дам, чиє сімейне становище не дозволяє їм повністю віддаватися справі. Але в сім’ї жінка є повноправною господинею: побут, виховання дітей і всі фінанси знаходяться в її руках. І навіть якщо жінка працює, все одно всі обов’язки по дому лежать на ній.

Найчастіше сімейним бюджетом в японських парах розпоряджається дружина. Навіть незважаючи на те, що в більшості випадків тільки чоловік працює і забезпечує родину. Більш того, іноді чоловік взагалі не бачить своїх грошей, тому що його зарплата відразу надходить на банківський рахунок дружини, і вже від неї він отримує кишенькові гроші.

6. Мати-одиночка в Японії
10 фактів про життя японських жінок, які навряд чи зрозуміють на Заході

Також окремі закони діють для матерів-одиначок. Відсоток розлучень і позашлюбних вагітностей досить малий, і все ж він є і навіть збільшується. Якщо жінка залишилася самотньою через загибель чоловіка в результаті нещасного випадку (або за іншою «благородною», на думку японців, причини), то, можливо, їй буде надана хороша допомога.

Якщо ж жінка розлучилася або просто не знає, хто батько дитини, її чекають суворі випробування. У таких випадках мати-одиначка навряд чи зможе влаштуватися на нормальну роботу, і часто жінка з дитиною виявляється в  скрутному становищі . Однак можна спробувати домогтися державних субсидій: виплати невеликі, але на них цілком можна жити.

Перебуваючи на фінансовій підтримці, мати і дитина не можуть дозволити собі здійснювати дорогі покупки (телефони престижних моделей, комп’ютери, подорожі): існує ймовірність втратити виплати, або ж вони скоротяться на суму вартості «предмета розкоші». Також матері не можна отримувати дорогі подарунки: японці вважають, що, якщо є кому дарувати, значить, є і кому утримувати матір і дитину.

7. Туалетний етикет

Похід в туалет  – це делікатна тема для японських дівчат. Вважається ганебним, якщо хтось зрозуміє, для яких цілей дама пішла до вбиральні. А вже видавати будь-які звуки і зовсім неприйнятно. На цей випадок у Японії створені спеціальні унітази: вони не тільки можуть виконувати роль біде і освіжувача повітря, мають функції підігріву сидіння і сушки, але і мають вбудоване радіо і можуть замаскувати шум за допомогою звуків природи. А саме ганебне для японської дівчини – якщо хтось здогадається, що у неї менструація.
8. Жінка повинна бути слабшою за чоловіка, навіть якщо насправді це не так
10 фактів про життя японських жінок, які навряд чи зрозуміють на Заході

Дівчатам в Японії не можна бути розумнішою, сильнішою або швидшою за хлопця. Навіть якщо по факту це так, потрібно проявити делікатність по відношенню до чоловіка: поступитися або прикинутися. Також дівчатам не можна голосно розмовляти і тим більше кричати, спілкуватися гордовито або неввічливо і як-небудь проявляти свою лідерську позицію.

Соромно також звертати на себе увагу чоловіка своєю зовнішністю або вчинками і взагалі надавати будь-які знаки уваги вподобаного молодій людині. Не можна просто запросити його в кафе, обійняти або поцілувати (навіть в щоку).

9. Жінці не можна брати участь в боротьбі сумо
10 фактів про життя японських жінок, які навряд чи зрозуміють на Заході

Хоча існують історичні свідчення про те, що в давнину і в Середньовіччя жінки займалися боротьбою сумо, в даний час участь японок в професійному сумо заборонено . Ринг вважається священним місцем, якого жінка не повинна торкатися, так як в стародавні часи вона вважалася «нечистою» істотою і опоганювала змагання своєю присутністю.

Крім того, жінки не мають права приймати будь-яку участь у заходах, пов’язаних з цим видом спорту, навіть в якості судді або дівчини з табличкою. А буквально 100 років тому дамам було заборонено навіть дивитися змагання: вважалося, що їх «отруйний» погляд може заподіяти шкоду борцям. Зараз жінкам дозволено бути глядачами поєдинку, також вони можуть займатися аматорським різновидом даного виду боротьби, але він не визнаний Асоціацією сумо.

10. Жінка не може стати Кухарем-сушистом
10 фактів про життя японських жінок, які навряд чи зрозуміють на Заході

Представники відомих ресторанів Японії заявляють, що жінки не годяться на роль кухаря-сушиста. І пов’язано це з тим, що, на думку шеф-кухарів, руки у жінок, в залежності від гормональних змін, пов’язаних з менструальним циклом, можуть ставати теплішими або холоднішими, що зіпсує смак суші.

Але все ж в Японії є один суші-бар, де всі кухарі – жінки. Це Nadeshiko Sushi в Акихабара, Токіо. Шеф-кухар ресторану Юкі Чізуй таким чином бореться з пануючим в країні патріархатом і забобонами.

 

 

 

 


 

 

 

 

Схожі статті:
Читати далі