Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Естонське Іваново: острів Кіхну, де живуть одні жінки
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Естонське Іваново: острів Кіхну, де живуть одні жінки

Естонське Іваново: острів Кіхну, де живуть одні жінки

В Естонії є місце, де чоловіки – дуже рідкісне явище. Островом Кіхну, який розташований в Балтійському морі за 11 кілометрів від західного узбережжя країни, керують жінки. Цей острів з населенням в 400 чоловік – один з останніх оплотів матріархату в світі.


Справа не в тому, що жінки Кіхну мають щось проти чоловіків. Просто у них немає вибору, крім як взяти віжки правління у свої руки. Чоловіче населення острова залишає рідну домівку на довгі місяці, щоб займатися рибальством. Протягом століть жінки залишаються на острові за головних.

«Чоловіки завжди були далеко від острова. Це історична причина, по якій наші жінки дуже сильні і незалежні », – говорить Маре Матас (Mare Matas), керівник Культурного простору Кіхну.


Жінки острова усіма силами намагаються зберегти традиції і спадщину Кіхну.

«Культура Кіхну цікава тим, що ми все ще носимо традиційні костюми в повсякденному житті. Ми співаємо традиційні пісні, а нашим весільним традиціям вже більше 2000 років », – зазначає Маре Матас.


Важко зберегти спадщину, коли молоді люди їдуть, щоб здобути освіту і знайти роботу, і часто не повертаються. Влітку острів популярний серед туристів, але залучити молодь, щоб вона не покидала острів, нічим.

«Я щодня турбуюся про те, що наша унікальна культура може зникнути. Дуже цінно, коли всі ці традиції існують і діють в сучасному світі. Це дійсно диво », – каже Матас.


На щастя, чиновники не сидять склавши руки, і культура Кіхну, а саме весільні традиції, були внесені в список нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Але при всій своїй унікальності у Кіхну є і проблеми, і життя там зовсім не для людей зі слабкими нервами. За словами Матас, там зовсім інший спосіб життя, ніж на материку, набагато складніший. Проте у місцевих жителів не було іншого шляху, і вони вважають, що живуть в кращому місці на землі.

Схожі статті:
Читати далі