Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Річка Окаванго: розчиняється в пустелі і дарує життя
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Річка Окаванго: розчиняється в пустелі і дарує життя

Річка Окаванго: розчиняється в пустелі і дарує життя

Річка Окаванго протікає на Африканському континенті по території Анголи, Намібії і Ботсвани. Цікава вона тим, що нікуди не впадає. Протягом 1600 км вона несе свої води не до океану, моря або озера. Окаванго утворює велику дельту, розливаючись по навколишньому простору і розчиняючись в болоті. Цікаво також і те, що ця заболочена низовина знаходиться на північному заході пустелі Калахарі. Неймовірне поєднання болота і пустелі. Дельта Окаванго – найбільша внутрішня дельта в світі. Вид на неї з висоти вражає своєю красою і неординарністю.


Окаванго бере свій початок в горах Анголи, але в цій країні її називають Кубанго. Далі вона тече на південний схід і, досягаючи западини Макгадікгаді на території Ботсвани, розливається, утворюючи велике болото.

Як вважають вчені, ще 10 000 років тому річка Окаванго мала цілком звичайну дельту, впадаючи в древнє озеро Макгадікгаді. Але з часом ця водойма висохла, залишивши після себе кілька солоних озер, які існують тільки в сезон дощів і нетривалий час після нього. А Окаванго, як і раніше, несе свої води в звичному напрямку, тільки впадати їй вже нікуди – кругом пустеля. Пустеля Калахарі.

Калахарі – найбільша пустеля Африки на південь від екватора. Її площа вже становить 600 000 квадратних кілометрів, і вона продовжує збільшуватися. Всупереч поширеній думці, пустелі – це не тільки розпечені піски і відсутність дощів. До пустелях відносяться території, річна кількість опадів в яких не перевищує 250-300 міліметрів, причому ця кількість значно менша вологи, що витрачається на випаровування. Тобто там навіть можливі дощі, як, наприклад, в Калахарі, де влітку настає сезон дощів. Тваринний світ цієї пустелі досить різноманітний. Крім ящірок і змій, тут мешкають леви, гепарди, леопарди, носороги, жирафи, антилопи і зебри. Але найбільшої розмаїтості досягає тваринний світ в болотах, які утворює Окаванго.


Дельта Окаванго є не тільки незвичайним географічним об’єктом, а й унікальною біосистемою. У цих важкопрохідних болотах чудово влаштувалися сотні видів різноманітних тварин, в тому числі і дуже рідкісні і незвичайні. Завдяки болоту, густим заростям папірусу і латаття, цей регіон зберігся майже в первозданному вигляді.

З людей тут бувають нечисленні місцеві жителі, туристи і фотографи. Пересуваються тут тільки на вузеньких невеликих човнах, по-іншому крізь зарості очерету просто не пробратися. Тут мешкають цікаві копитні, що пристосувалися до життя в болотах: антилопа ситатунга, болотні козли, руді лічі. Тут також водяться леви і гепарди, які звикли до болотного життя. У дельті Окаванго дуже багатий і різноманітний світ навколоводних птахів.

І все це чудове різноманіття на краю пустелі можливо тільки завдяки Окаванго, дивовижній річці, яка розчиняється в пісках, даруючи життя.

Схожі статті:
Читати далі