Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Над Каліфорнією повисла небезпечна димова хмара
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Над Каліфорнією повисла небезпечна димова хмара

Над Каліфорнією повисла небезпечна димова хмара

Зловісна хмара у вигляді гриба піднялася над Каліфорнією в понеділок, після серії тривалих руйнівних пожеж на узбережжі Тихого океану.

Погодний феномен, який схожий на виверження вулкана або ядерну бомбу, був помічений над горами Сан-Інез, округ Вентура, неподалік від Санта-Барбари.

Хмара, яку ще називають вогняною, простягалася майже  9 км у висоту.

«Коли ці хмари здіймаються так високо, працюють ті ж самі механізми, які відбуваються при грозі, – сказав метеоролог Ерік Болдт. – Створюються висхідні потоки, які підштовхують дим вище. Потоки створюють свій власний вітер. Якщо вони почнуть обертатися, вийде ще більше вітру і швидке пересування вогню. Це може стати небезпечною ситуацією для пожежних ».

Національна служба погоди повідомила, що аж до четверга швидкість поривів вітру може досягати 60 км на годину. Це наполовину менше швидкості, яка спостерігалася в районі Лос-Анджелеса минулого тижня.

Вітер Санта-Анна сприяв появі одного з найбільших і найбільш руйнівних пожеж в історії Каліфорнії, який бушує за 160 км на північний захід від Лос-Анджелеса.

Так звана пожежа Томас охопила територію площею понад 930 квадратних кілометрів і знищила 800 будинків в окрузі Санта-Барбари після виникнення тиждень тому. Влада повідомляє, що (за інформацією на вечір понеділка) їм вдалося взяти під контроль 20% території пожежі.

Представник пожежної служби Каліфорнії повідомив на брифінгу увечері в понеділок, що останній раз на цій території природна пожежа виникала в 1964 році, так що палива для вогню там більше 50 років.

У боротьбі з пожежею Томас беруть участь більше 6300 осіб. Додаткові підкріплення надійшли після того як пожежним за останні дні вдалося взяти під контроль кілька дрібніших осередків вогню.

Через пожежі понад 200 тисяч осіб були змушені покинути свої будинки. Влада роздає людям респіратори, щоб захистити їх від диму. Кілька шкіл були закриті.

Ще в п’ятницю президент Дональд Трамп ввів в Каліфорнії режим надзвичайної ситуації через пожежі, що дозволяє федеральним відомствам брати участь в координації зусиль з надання допомоги.

Пожежі на півдні Каліфорнії в цю пору року є досить поширеним явищем, враховуючи сильні вітри і суху рослинність.

У жовтні в результаті природних пожеж на півночі Каліфорнії загинули 44 людини і було знищено 8900 житлових будинків та інших будівель.

 

Схожі статті:
Читати далі