Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Заради миру на Землі і бога: індус тримає підняту руку 44 роки
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Заради миру на Землі і бога: індус тримає підняту руку 44 роки

Заради миру на Землі і бога: індус тримає підняту руку 44 роки

Амар Бхараті – індійський садху, відомий тим, що вже протягом 44 років тримає руку піднятою вгору. Садху в Індії називають аскетів і святих. Колись Амар був звичайним клерком і жив в Нью-Делі. У світському житті його звали Махант Амар Бхарті Джі, у нього була сім’я, але на початку 1970-х років він раптом зрозумів, що все це не має значення. Тоді Амар вирішив все кинути і присвятити себе богу Шиві, однак через три роки чоловік усвідомив, що все ще пов’язаний з мирськими спокусами, і тоді, щоб відрізати себе від них, він підняв руку вгору. З 1973 року садху живе в такому положенні.


За 44 роки рука деформувалася і перетворилася в кістки, обтягнуті шкірою, які увінчують нігті, закручені в спіралі, адже їх ніхто за цей час не стриг. Рука повністю атрофувалася і застигла вертикально.

Дехто каже, що Амар Бхараті дуже переживав через війни на планеті і в ім’я миру він підняв руку.

У місті Харідвар під час обрядів паломництва Кумбха Мела (одне з найбільших масових релігійних заходів у світі) Амара Бхараті шанують. Більш того, він надихнув інших садху підняти руку заради гармонії та миру, деякі з них протрималися сім, тринадцять і навіть двадцять п’ять років.


У Амара Бхараті періодично беруть інтерв’ю, однак про мирське життя, як і інші аскети, він говорити не хоче. Його духовний послання зосереджене на озлобленості сучасного світу, на його чварах і війнах, а також на те, як люди знищують своїх близьких. А найважливіше – це жити в мирі та гармонії. Коли садху запитують про руку, болить вона, Амар відповідає, що вона хворіла, але він звик. Пояснюючи свій вчинок, він говорить, що робить те ж саме, що робили багато святих до нього, тим самим Амар продовжує традицію.

В релігії Індії дійсно є таке поняття, як «урдхаман тапас». Це такий вид служіння, коли аскет присвячує частину свого тіла богу. Садху в країні поважають і шанують за святість. Вважається, що своїми аскетичними практиками вони очищають як свою карму, так і суспільство в цілому. В ім’я віри садху виконують незвичайні завдання, наприклад, довго не їдять або сплять стоячи. Документальних підтверджень того, що Амар Бхараті не опускаючи тримає руку з 1973 році, немає, проте в Індії є подібні приклади аскетизму. Так, 88-річний Прахлад Джані живе в печері біля храму богині Амба Мата. Він нічого не їсть і не п’є з 8 років, і це зафіксовано медиками.

Схожі статті:
Читати далі