Найбільша піраміда в світі знаходиться зовсім не в Єгипті

Зі шкільної лави ми пам’ятаємо, що найбільша піраміда в світі розташована в Єгипті і називається пірамідою Хеопса (Хуфу) або Великої пірамідою Гізи. Так, серед єгипетських пірамід вона, можливо, і найбільша. Але, виявляється, є і більші споруди.

Недалеко від мексиканського міста Пуебла на величезному пагорбі стоїть католицька церква Пресвятої Діви Утешительки. Ось тільки пагорб цей зовсім не примха природи, а стародавня піраміда племені тольтеків. Називається вона Чолула або Тлачіуальтепетль (науатль – «рукотворна гора») і перевершує піраміду Хеопса за обсягом в два рази, а по площі основи – в чотири рази.

Невідомо, хто побудував цю піраміду 2300 років тому і чи знали древні будівельники, що глина, яку вони використовували, допоможе рослинам згодом приховати піраміду від очей.

Ернан Кортес свого часу не помітив піраміду, руйнуючи один місто з населенням за іншим. А місцеві виявили її лише в 1910 році.

На сьогоднішній день піраміда Чолула вважається однією з найбільших будівель в історії людства. За конструкцією вона схожа з пірамідою Сонця.

Її висота досягала 63 метрів. Сторона кожної з основ була півкілометровою. Об’єм будівництва склав 3 мільйони кубометрів.

Археологи виявили понад 400 людських поховань всередині і навколо піраміди, що дозволяє припустити, що вона використовувалася як місце поклоніння і жертвопринесень.

Піраміда була закинута близько VII або VIII століття.

 

 

Хочете першими дізнатись про знижки на тури?

Підпишіться на розсилку і отримуйте найкращі пропозиції по відпочинку
ПІДПИСАТИСЯ

Схожі статті:

Як нас знайти

З будь-якої точки Львова ви дістанетесь до нас за 20 хвилин.

Адреса:

м. Львів, ул. Городоцька, 181/7 м. Київ вул. Глибочицька 43

Режим роботи:

Пн - Пт. 09:00-20:30 Сб. 10:00-18:00

Телефон:

+38(032) 242 1315 +38(067) 675 20 06

Хочете першими дізнатись про знижки на тури?

Підпишіться на розсилку і отримуйте найкращі пропозиції по відпочинку
ПІДПИСАТИСЯ
close-link

ПІДПИСАТИСЯ
close-link