Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Де живуть найкращі бігуни планети
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Де живуть найкращі бігуни планети

Де живуть найкращі бігуни планети

Всі чули про знаменитих кенійських і ефіопських бігунів, які займають призові позиції на всіх змаганнях з легкої атлетики.

Але мало хто чув про індіанське плем’я тараумара, представники якого мешкають на кордоні Мексики та Сполучених Штатів Америки. Вони по праву вважаються найбільш витривалими бігунами планети. Вони здатні пробігти відстань до 700 кілометрів без серйозних зусиль і шкоди для здоров’я. Основу їх раціону складає рослинна їжа. Але іноді вони полюють на диких тварин – оленів і косуль. Ось тут і проявляються їх унікальні здібності. Вони просто заганяють тварину до знемоги по гірських стежках, поки звір не падає від втоми. Тобто вони витриваліші прудконогих диких тварин!

Біг – це важлива частина їхньої культури. Серед тараумара популярні ігри та змагання, під час яких вони долають великі відстані. Відомий випадок, коли один індіанець пробіг за п’ять днів туди і назад з одного міста в інший. При цьому він подолав 960 кілометрів! Причому весь цей час він споживав їжу і пив воду на ходу.


Чим же пояснюється така приголомшлива витривалість? Як вважають вчені, вся справа в способі життя цього народу. Довгі роки і багато поколінь біг був для них частиною традиційного способу життя. Мешкаючи в віддалених високогірних місцях, вони змушені були долати багатокілометрові відстані для зв’язку з іншими поселеннями. Щоб заощадити час вони робили це бігом. Отримані навички були корисні в полюванні. Як вважають дослідники, ця унікальна здатність до швидкого і тривалого бігу допомогла їм врятуватися від іспанських колонізаторів. Тараумара просто ховалися в каньйонах, і їх ніхто не міг наздогнати.

Ця приголомшлива витривалість передавалася з покоління в покоління. Цікаво, що вони бігають в простих шкіряних сандалях або взутті, вирізаному зі старих покришок. По суті, вони біжать босоніж по складних кам’янистих дорогах і похилих гірських трасах. І ніяке спеціальне спортивне взуття їм не потрібне. Вся справа в фізіологічній будові їхньої стопи, яка допомагає їм переносити такі колосальні навантаження. Будова їхніх сухожиль і суглобів утворює амортизаційну арку, відсутність якої звичайні люди компенсують за допомогою зручних кросівок.

Ще одним важливим моментом, на думку фахівців, є помірне, навіть убоге за мірками сучасної людини харчування тараумара. Основу їхнього раціону складає рослинна їжа, а вживання продуктів тваринного походження дуже мала.


І, нарешті, останнє, чим можна пояснити феномен тараумара – це їхнє ставлення до бігу. Сам процес бігу приносить їм радість. Вони не змушують себе, не відчувають труднощів, не бігають заради отримання гонорарів або слави. Вони просто люблять бігати. Тому, як не старалася мексиканська влада вивести тараумара в еліту світового спорту, вони не беруть участі в великих світових змаганнях. Індіанці тараумара бігають заради задоволення, передаючи цю дивовижну здатність своїм дітям ось уже багато століть.

Схожі статті:
Читати далі