Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Нам не зрозуміти: за що штрафують і ув’язнюють в Сінгапурі
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Нам не зрозуміти: за що штрафують і ув’язнюють в Сінгапурі

Нам не зрозуміти: за що штрафують і ув’язнюють в Сінгапурі

У міста-держави Сінгапур є прізвисько Fine City. Цікава гра слів: англійське «fine» має два значення – «штраф» і «прекрасний». І обидва вони точно характеризують Сінгапур. Можливо, завдяки об’ємному переліку всіляких заборон, цей острівець благоденства, де практично відсутня злочинність, і став таким прекрасним.

Регламентована ніч

Ніч в Сінгапурі настає точно за розкладом – о 22:00. Якщо хочете прогулятися по вулицях після цього часу, варто розбитися на пари. Місцевий закон забороняє збиратися компаніями більше двох осіб в нічний час. За непослух можна загриміти до поліцейської дільниці.

Геї в підпіллі

Тут суворо заборонено проявляти на публіці зайву симпатію до людини тієї ж статі. Теоретично, навіть поцілунок може призвести до арешту на термін до двох років. Втім, це не означає, що в Сінгапурі геїв немає. Є, просто вони ховаються по профільних барах.

Ліфти під охороною держави

В Сінгапурі придумали обладнати ліфти детекторами сечі. Як тільки спрацьовує сигналізація, двері автоматично блокуються, приїжджають поліцейські і виписують важкий штраф.

Верблюдам тут не місце

Чистоту вулиць влади оберігають ще старанніше, ніж чистоту ліфтів. У діловому районі міста мостові раз в тиждень миють із шампунем. На околицях все простіше, але за нашими мірками теж дуже чисто. Варто охоронцю правопорядку помітити, що ви кинули папірець або ж плюнули на тротуар, і штраф забезпечений. До речі, голубів годувати теж не можна.

Чайові як різновид корупції

З сінгапурської сфери послуг викреслена традиція давати чайові. У кафе і ресторанах не прийнято залишати на чай, яким би чудовим не було обслуговування. Втім, в деяких респектабельних закладах додаткова плата вже включена у вартість. А таксистам і взагалі брати чайові заборонено законодавством. Очевидно, такі правила пов’язані з тим, що в країні давно і дуже ефективно ведеться боротьба з корупцією.

Жуйкам – бій!

На кордоні можуть виникнути ускладнення, якщо у вашому багажі виявиться жуйка. Насправді, за ввезення в Сінгапур цього начебто нешкідливого продукту передбачений штраф в розмірі до ста тисяч сінгапурських доларів (один долар зараз коштує близько 17 гривень). Жувати жуйку на території міста не заборонено, але купити її ніде. Війна жуйкам була оголошена в 1992 році. У жаркому кліматі, опиняючись на асфальті, вона псує дорожнє покриття та взуття перехожих. Проблему вирішили радикально.

Несвобода слова

Уряд Сінгапуру дуже чутливо ставиться до критики на свою адресу. З іноземцем, швидше за все, просто проведуть виховну бесіду і закриють подальший в’їзд, а ось резидентів може очікувати арешт.

Схожі статті:
Читати далі