Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Чому китайську стіну побудували зовсім не китайці
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Чому китайську стіну побудували зовсім не китайці

Чому китайську стіну побудували зовсім не китайці

Велика китайська стіна – це один з найвідоміших витворів архітектури і найвидатніша оборонна споруда в світовій історії. Складаючись з декількох ділянок, вона простягнулася більш ніж на 8 000 км в північній частині Китаю і є настільки грандіозною, що її без зусиль можна помітити на космічних знімках планети. Будучи об’єктом культурної спадщини ЮНЕСКО, Велика китайська стіна являє неймовірну цінність не тільки для всього китайського народу, який століттями будував це монументальне спорудження, але і для всього світового співтовариства.

Але останнім часом в колах істориків і видатних учених все частіше висувають гіпотези про те, що Велику китайську стіну побудували зовсім не китайці, а їхні сусіди, як раз з метою захисту від китайців. Давайте спробуємо розібратися, на чому грунтуються ці припущення і наскільки серйозні аргументи тих, хто сумнівається.


Мабуть, найперше, на що вказують прихильники «некитайського» походження оборонної стіни – це розташування бійниць. Якщо стіну будували китайці для оборони від північних кочових племен, то бійниці мали бути спрямовані в бік півночі, звідки могли прийти вороги. Але бійниці на більшій частині Великої китайської стіни чомусь дивляться на південь, всередину китайської території, а висота південних стін перевищує північні. Іншим незвичайним фактом є розташування деяких збережених сходів, які призначені для потрапляння воїнів на стіну. Вони також перебувають з північного боку військового споруди.

Ще одним цікавим моментом є сама конструкція стіни. Вона аналогічна середньовічним європейським і російським оборонним спорудам, які призначені для захисту від вогнепальної зброї. Але за часів Стародавнього Китаю, а тим більше до нашої ери, коли, на думку офіційної історичної науки, почалося будівництво ранніх ділянок Великої китайської стіни, вогнепальної зброї не було. Не володіли подібною зброєю й дикі кочові племена, для захисту від яких нібито і споруджувалася стіна.

Ці факти наводять на думку про те, що ті люди, які побудували цю грандіозну стіну і використовували її в подальшому для оборони, територіально розташовувалися з північного боку. Але якщо припустити, що це були не китайці, то хто ж тоді?

Дослідники цього питання вважають, що стіну побудували мешканці країни під назвою Велика Тартарія. Це держава позначено на багатьох європейських середньовічних картах. Зокрема на мапі Азії 1754 року I-e Carte de l’Asie межа між державою під назвою CHINE і територією, яка позначена GRANDE TARTARIE, проходить якраз по місцю сучасного розташування оборонної споруди.


Поки в питанні походження Великої китайської стіни продовжують накопичуватися загадки, офіційна історична наука коментує те, що відбувається тільки як псевдонаукові теорії. Але історія людства знає чимало прикладів, коли новатори піддавалися гонінням, а після визнавалися найбільшими вченими. Цілком можливо, що незабаром виявляться нові факти, які доведуть, що Велика китайська стіна називається так не тому, що її будували китайці, а тому, що її будували для захисту від китайців.

 

Схожі статті:
Читати далі