Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » 10 речей в побуті китайців, які здивували
 1. Головна
 2. Статті
 3. Цікаво дізнатися
 4. 10 речей в побуті китайців, які здивували

10 речей в побуті китайців, які здивували

7 років тому я перший раз приїхала в Шанхай до друзів. Якби хто-небудь мені тоді сказав, що я сама буду знімати квартиру в Китаї, то найввічливіше, що я б зробила, – покрутила пальцем біля скроні. Але життя все розставляє по своїх місцях.
Ось уже більше року я знімаю квартиру в маленькому містечку в Уданських горах і долучаюся до китайського побуту. А він, треба сказати, дуже відрізняється від того, до чого ми звикли. Особливо, в маленьких селах і містечках.

 • Китайці рідко запрошують один одного в гості – це дуже клопітка справа, адже за традицією трапеза повинна складатися з безлічі страв. Якщо друзі хочуть зібратися разом, то вони зазвичай йдуть поїсти в ресторан. Це недорого, навіть незважаючи на китайську традицію «той, хто запрошує, платить за всіх». У нас в Удані відмінний обід на 5 чоловік обійдеться від ₽ 2 000 до ₽ 3 500. Зазвичай друзі запрошують по черзі.
 • У багатьох будинках немає душу і туалету. Крім багатоквартирних будинків, в нашому селищі є багато 1-поверхових будинків, схожих на бетонні коробки. Обстановка всередині спартанська, але двома обов’язковими атрибутами є ієрогліфи з побажаннями удачі біля входу і портрет Мао Цзедуна в найбільшій кімнаті. Туалети в таких будинках зазвичай розташовані на вулиці, душу немає взагалі. Прибиральниця з нашої школи кунг-фу, що живе в подібному житлі, митися приходить на роботу.

Туалет в громадському місці. Унітазу немає, зате є телевізор.

 • Але навіть якщо туалет є, унітазу в ньому може не бути. Навіть в більш сучасних багатоквартирних будинках у ванній кімнаті вас може чекати сюрприз. Це унітаз. Вірніше, його відсутність, оскільки китайський унітаз не має звичного нам сидіння і вмонтований в підлогу. Вважається, що це куди корисніше для правильного травлення.
 • Вода з душа стікає просто по підлозі. Ванни є тільки в дуже дорогих готелях, і, ймовірно, у багатьох китайців у великих містах. У квартирах використовують тільки душ (який китайці приймають ввечері, а не вранці), і він розташований прямо над підлогою. У мене в ванній кімнаті водичка стікає по підлозі в унітаз. Як, втім, і з пральної машини. Зручно – і сам помився, і підлогу помив.

Ось так виглядають санвузли в звичайних китайських квартирах.

 • Кухні зазвичай дуже маленькі. Чи не кухні, а кухоньки. Місця вистачає тільки для раковини, пари шафок і плити. Плита завжди газова, пов’язано це з тим, що приготування їжі в вок – великій сковороді з високими краями (саме такі страви складають основу китайської кухні) – вимагає дуже сильного вогню. При цьому центрального газопостачання теж немає. На кухнях стоять балони зі зрідженим газом.
 • Знімати житло в Китаї недешево. У нашому селищі міського типу орендна плата за квартиру в середньому від ₽ 7 000 до ₽ 10 000 в місяць, найдорожча квартира буде коштувати близько ₽ 15 000. Але розкид цін по країні величезний. У Шанхаї невеликі кімнатки починаються від ₽ 30 000, а пристойні квартири давно перевалили за $ 2 500-3 000 в місяць.

У будинках унітазів немає, зате в ресторані – будь ласка. Відомий «туалетний» ресторан в Шанхаї.

 • Нові будинки здають без вікон. На відміну від Росії, де в зданому будинку нехай і не завжди є обробка в квартирах, але хоча б стоять вікна, тут це зовсім не обов’язково. Коли квартиру купують, власники вставляють їх самі. Досить часто порожні очниці вікон сусідять з балконами, завішеними білизною. Видовище досить гнітюче.
 • Незалежно від поверху квартири, вікна та балкони загратовані. Самі китайці говорять, що в першу чергу ставлять грати не від злодіїв, а щоб діти не випадали з вікон. А ще практично в кожному дворі є вахтер або ворота, які замикаються на ніч.

 • Централізованої гарячої води тут немає, тому в ванних стоять водонагрівачі. Ще одним невід’ємним атрибутом китайської ванної кімнати є гріючі лампи на стелі. І ось чому …
 • Справа в тому, що на півдні Китаю (до якого відносять і Центральний Китай) в будинках немає опалення. Ніякого. І коли мої знайомі поблажливо знизують плечима на зимову температуру від 0 ° C до 10 ° C, вони не відають, що творять. Бо не уявляють, як це, коли на вулиці 0 ° C, а всередині +5 ° C. Китайці вирішують цю проблему, залишаючись вдома у верхньому одязі, а жителі бетонних коробок взагалі не заморочуються: ставлять у себе всередині жаровні з дровами і розводять багаття.

Автор Masha Pipenko

 

Схожі статті:
Читати далі