Залишити заявку

Де сьогодні живуть нащадки жителів Стародавнього Єгипту

Цивілізація Стародавнього Єгипту існувала в долині Нілу протягом 40 століть. Стародавній Єгипет під заступництвом богів і фараонів знав періоди розквіту і занепаду, пов’язані, як правило, з завоюваннями іноземців. А остаточне своє існування ця цивілізація припинила в VII столітті, коли на її територію вторглися араби. Єгиптяни залишили нам багатющу культуру і безліч загадок.

Довгий час вважалося, що прямими нащадками древніх єгиптян є копти. Це християнське населення Єгипту, яке становить близько 7% від загального числа жителів і живе поруч з арабами, які, як вважається, прийшли сюди. Коптська мова, якою говорить більшість цієї етно-релігійної групи, є наступницею мови древніх жителів долини Нілу. Відрізнити коптів від арабів на вулиці практично неможливо, вони дуже схожі.

Але і араби сучасного Єгипту не такий однозначний етнос, як здається на перший погляд. Генетики з’ясували, що сучасні єгипетські араби являють собою суміш місцевого давньоєгипетського населення з древніми арабами, які завоювали Єгипет в 640г. Будучи арабами за мовою і релігією, сучасні єгиптяни не є такими по крові. При цьому існує різниця за генетичним складом арабів і всередині країни. Дослідники виділяють Верхній Єгипет, який ближче до кордону з Суданом, і Нижній Єгипет, що лежить в районі дельти Нілу. Згідно з останніми генетичними даними, 80% сучасного населення Верхнього Єгипту – корінне населення Стародавнього Єгипту. А ось населення Нижнього Єгипту має більше арабської крові, корінного ж давньоєгипетського населення там близько 65%.

Дослідники також з’ясували, що не тільки араби внесли свій внесок у перетворення генетичного вигляду будівельників пірамід за останні 2000 років. Істотний вплив зробили і їхні південні сусіди, представники африканської раси. Абсолютна частка африканського вкладу у древніх єгиптян становила від 6 до 15%, в той час як у сучасних жителів Єгипту він дорівнює 14-21%. Імовірно, потік африканських генів єгиптяни отримали близько 700 років тому.

Що ж стосується нащадків древніх жителів долини Нілу за межами сучасного Єгипту, то і тут вчені зробили ряд цікавих відкриттів. Виявилося, що найбільш близькі їм по крові жителі сучасного Лівану і деяких територій Сирії. Виходить, що стародавні єгиптяни залишили нам не тільки піраміди, сфінксів і багату культурну спадщину, а й зберегли частинку себе в мешканцях сучасного Близького Сходу.

Схожі статті:
Читати далі