Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Де сьогодні живуть нащадки жителів Стародавнього Єгипту
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Де сьогодні живуть нащадки жителів Стародавнього Єгипту

Де сьогодні живуть нащадки жителів Стародавнього Єгипту

Цивілізація Стародавнього Єгипту існувала в долині Нілу протягом 40 століть. Стародавній Єгипет під заступництвом богів і фараонів знав періоди розквіту і занепаду, пов’язані, як правило, з завоюваннями іноземців. А остаточне своє існування ця цивілізація припинила в VII столітті, коли на її територію вторглися араби. Єгиптяни залишили нам багатющу культуру і безліч загадок.

Довгий час вважалося, що прямими нащадками древніх єгиптян є копти. Це християнське населення Єгипту, яке становить близько 7% від загального числа жителів і живе поруч з арабами, які, як вважається, прийшли сюди. Коптська мова, якою говорить більшість цієї етно-релігійної групи, є наступницею мови древніх жителів долини Нілу. Відрізнити коптів від арабів на вулиці практично неможливо, вони дуже схожі.

Але і араби сучасного Єгипту не такий однозначний етнос, як здається на перший погляд. Генетики з’ясували, що сучасні єгипетські араби являють собою суміш місцевого давньоєгипетського населення з древніми арабами, які завоювали Єгипет в 640г. Будучи арабами за мовою і релігією, сучасні єгиптяни не є такими по крові. При цьому існує різниця за генетичним складом арабів і всередині країни. Дослідники виділяють Верхній Єгипет, який ближче до кордону з Суданом, і Нижній Єгипет, що лежить в районі дельти Нілу. Згідно з останніми генетичними даними, 80% сучасного населення Верхнього Єгипту – корінне населення Стародавнього Єгипту. А ось населення Нижнього Єгипту має більше арабської крові, корінного ж давньоєгипетського населення там близько 65%.

Дослідники також з’ясували, що не тільки араби внесли свій внесок у перетворення генетичного вигляду будівельників пірамід за останні 2000 років. Істотний вплив зробили і їхні південні сусіди, представники африканської раси. Абсолютна частка африканського вкладу у древніх єгиптян становила від 6 до 15%, в той час як у сучасних жителів Єгипту він дорівнює 14-21%. Імовірно, потік африканських генів єгиптяни отримали близько 700 років тому.

Що ж стосується нащадків древніх жителів долини Нілу за межами сучасного Єгипту, то і тут вчені зробили ряд цікавих відкриттів. Виявилося, що найбільш близькі їм по крові жителі сучасного Лівану і деяких територій Сирії. Виходить, що стародавні єгиптяни залишили нам не тільки піраміди, сфінксів і багату культурну спадщину, а й зберегли частинку себе в мешканцях сучасного Близького Сходу.

Схожі статті:
Читати далі