Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » У Тихому океані з’явиться плаваюче місто «вільних людей»
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. У Тихому океані з’явиться плаваюче місто «вільних людей»

У Тихому океані з’явиться плаваюче місто «вільних людей»

У Тихому океані недалеко від Таїті з’явиться перша плавуча країна. За здійснення амбітного проекту візьметься некомерційний інститут Seasteading. Місто на дрейфуючих понтонах збирається «звільнити людей від політиків» в найближчі 10 років.

Проект фінансується засновником PayPal Пітером Тілєм, який поставив собі за мету створити незалежний народ, що плаває в міжнародних водах і живе за власними законами.

Як повідомляє Daily Mail, його план схвалений урядом Французької Полінезії, який створює вільну економічну зону, щоб плавуча країна могла існувати за своїми законами.

Крихітна держава з 118 островів віддала місту майбутнього 400 тис. м² берегової лінії. Варто відзначити, що уряд цієї маленької країни зацікавлений в новому проекті заради власного виживання – через підвищення рівня Світового океану Французька Полінезія поступово зникає під водою.

«Ми шукали захищені води. Місто у відкритому океані технічно можливе, але економічно – обурливо нерентабельне », – пояснює Джо Квірк, директор Seasteading. Бізнесмен сподівається, що до 2050 р в океані з’являться вже тисячі таких міст, в кожному з яких буде своя система управління.

Місто планують побудувати за принципом мозаїки: з п’ятикутних платформ, настільки стійких, щоб нести на собі триповерхові будівлі протягом 100 років.

Довідка. Seasteaders – це команда біологів, інженерів, аквафермерів, медиків, екологів, фінансистів і творчих людей, що працює над втіленням в життя ідеї «плавучих країни» – Нового світу вільних підприємців.

Схожі статті:
Читати далі