Залишити заявку
Головна » Статті » ОАЕ » 10 найбільш незвичайних архітектурних споруд планети
 1. Головна
 2. Статті
 3. ОАЕ
 4. 10 найбільш незвичайних архітектурних споруд планети

10 найбільш незвичайних архітектурних споруд планети

Сучасні архітектори не перестають дивувати весь світ своєю бурхливою фантазією. Вони примудряються створювати такі споруди, які вражають уяву і викликають захоплення. Більшість з цих будівель – це житлові будинки, офісні будівлі, торгові центри та виставкові комплекси. Пропонуємо вашій увазі підбірку незвичайних сучасних будівель:

 1. Парк розваг «Ferrari World» в Абу-Дабі – це перший в світі парк Феррарі, територія якого понад 86 тисяч квадратних метрів. У ньому 20 атракціонів, ресторани і сувенірні магазини. Це одне з найбільш привабливих і відвідуваних визначних пам’яток в ОАЕ.

 

 1. “Танцюючий будинок” у Празі побудований в стилі деконструктивізму на набережній річки Влатви. Будівля складається з двох веж, одна з яких згинається і нагадує танцюючу пару. Самі чехи були не в захваті від такої будови і прозвали його «П’яний будинок». У будинку знаходяться офіси, а на останньому поверсі розташований ресторан з панорамним видом на місто.

 

 1. Будинок-банкнота розташований в одному з найбільших ділових центрів Литви – в місті Каунас. Він називається «Office Center 1000» і має фасад у вигляді грошової купюри. У ньому знаходяться два великих литовських банки.

 

 1. Публічна бібліотека в Канзас-Сіті (США) має стіну представлену у вигляді книжкової полиці і має в своєму арсеналі 2,5 мільйона книг. Висота стіни – кожної книги, більше семи метрів, а ширина – 2 метри. Жителі міста дуже люблять і пишаються своєю бібліотекою. Вона приймає більше 2 мільйонів клієнтів в рік. Даний проект коштував 50 млн. доларів.

 

 1. Будинок-рояль зі скрипкою в Китаї виконаний з чорного та прозорого скла. Вхід до будинку здійснюється через величезну «скрипку», в якій знаходиться ескалатор і піднімає людей в «рояль». Хоча будівля має вигляд музичних інструментів, з музикою воно зовсім не пов’язане. У ньому розташований виставковий центр.

 

 1. Оперний театр в Сіднеї – це одне з найцікавіших споруд 20 століття. Воно є головною візиткою Австралії. Будівництво театру тривало протягом 14 років і обійшлося в 102 мільйони доларів.

 

 1. «Кривий будиночок» був побудований в польському місті Сопот. Він займає площу близько 4 тисяч квадратних метрів і є торговим центром. У Кривому будинку абсолютно немає прямих кутів, а стіни, двері і вікна згинаються так, ніби на них дивишся крізь лінзу.

 

 1. «Атоміум» – найбільша пам’ятка Брюсселя. Будова складається з дев’яти сфер, сполучених між собою великими трубами. Спочатку Атоміум спорудили для проведення виставки і планували демонтувати, але брюссельцям він припав до душі і було прийнято рішення залишити його на місці. Зараз там проводяться різні виставки.

 

 1. «Кунстхаус» – музей мистецтв, який знаходиться в місті Грац, в Австрії. Фасад будівлі виконано з елементів відображення, які можна програмувати за допомогою комп’ютера. Місцеві жителі його називають з гумором «вагітною коровою».

 

 1. Готель «Sheraton Moon» розташований в місті Хучжоу, недалеко від Шанхая. Подковоподібна будівля складається з 27 поверхів. Будівництво готелю було завершено 2013 року і обійшлося в 1,5 млрд. Доларів. Воно входить в топ 10 найдорожчих готелів світу.

 

 

 

 

 

Схожі статті:
Читати далі