Залишити заявку

10 найбільш незвичайних архітектурних споруд планети

Сучасні архітектори не перестають дивувати весь світ своєю бурхливою фантазією. Вони примудряються створювати такі споруди, які вражають уяву і викликають захоплення. Більшість з цих будівель – це житлові будинки, офісні будівлі, торгові центри та виставкові комплекси. Пропонуємо вашій увазі підбірку незвичайних сучасних будівель:

  1. Парк розваг «Ferrari World» в Абу-Дабі – це перший в світі парк Феррарі, територія якого понад 86 тисяч квадратних метрів. У ньому 20 атракціонів, ресторани і сувенірні магазини. Це одне з найбільш привабливих і відвідуваних визначних пам’яток в ОАЕ.

 

  1. “Танцюючий будинок” у Празі побудований в стилі деконструктивізму на набережній річки Влатви. Будівля складається з двох веж, одна з яких згинається і нагадує танцюючу пару. Самі чехи були не в захваті від такої будови і прозвали його «П’яний будинок». У будинку знаходяться офіси, а на останньому поверсі розташований ресторан з панорамним видом на місто.

 

  1. Будинок-банкнота розташований в одному з найбільших ділових центрів Литви – в місті Каунас. Він називається «Office Center 1000» і має фасад у вигляді грошової купюри. У ньому знаходяться два великих литовських банки.

 

  1. Публічна бібліотека в Канзас-Сіті (США) має стіну представлену у вигляді книжкової полиці і має в своєму арсеналі 2,5 мільйона книг. Висота стіни – кожної книги, більше семи метрів, а ширина – 2 метри. Жителі міста дуже люблять і пишаються своєю бібліотекою. Вона приймає більше 2 мільйонів клієнтів в рік. Даний проект коштував 50 млн. доларів.

 

  1. Будинок-рояль зі скрипкою в Китаї виконаний з чорного та прозорого скла. Вхід до будинку здійснюється через величезну «скрипку», в якій знаходиться ескалатор і піднімає людей в «рояль». Хоча будівля має вигляд музичних інструментів, з музикою воно зовсім не пов’язане. У ньому розташований виставковий центр.

 

  1. Оперний театр в Сіднеї – це одне з найцікавіших споруд 20 століття. Воно є головною візиткою Австралії. Будівництво театру тривало протягом 14 років і обійшлося в 102 мільйони доларів.

 

  1. «Кривий будиночок» був побудований в польському місті Сопот. Він займає площу близько 4 тисяч квадратних метрів і є торговим центром. У Кривому будинку абсолютно немає прямих кутів, а стіни, двері і вікна згинаються так, ніби на них дивишся крізь лінзу.

 

  1. «Атоміум» – найбільша пам’ятка Брюсселя. Будова складається з дев’яти сфер, сполучених між собою великими трубами. Спочатку Атоміум спорудили для проведення виставки і планували демонтувати, але брюссельцям він припав до душі і було прийнято рішення залишити його на місці. Зараз там проводяться різні виставки.

 

  1. «Кунстхаус» – музей мистецтв, який знаходиться в місті Грац, в Австрії. Фасад будівлі виконано з елементів відображення, які можна програмувати за допомогою комп’ютера. Місцеві жителі його називають з гумором «вагітною коровою».

 

  1. Готель «Sheraton Moon» розташований в місті Хучжоу, недалеко від Шанхая. Подковоподібна будівля складається з 27 поверхів. Будівництво готелю було завершено 2013 року і обійшлося в 1,5 млрд. Доларів. Воно входить в топ 10 найдорожчих готелів світу.

 

 

 

 

 

Схожі статті:
Читати далі