Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво про подорожі » Проста причина, чому просять піднімати шторки ілюмінатора під час зльоту і посадки
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво про подорожі
  4. Проста причина, чому просять піднімати шторки ілюмінатора під час зльоту і посадки

Проста причина, чому просять піднімати шторки ілюмінатора під час зльоту і посадки

На початку і наприкінці польоту ми виконуємо вказівки стюардес, одне з яких – підняти шторку ілюмінатора. Багато хто задається питанням: чому не можна залишити ілюмінатор закритим?

Ми дізналися чому не можна нехтувати цим правилом.

Зліт і посадка вважаються аварійно-небезпечними етапами, коли все повинно бути під повним контролем екіпажу. Через ілюмінатор видно, що відбувається за бортом, тому пасажир або бортпровідник можуть помітити, що щось трапилося, і повідомити про нештатну ситуацію.

Під час денних рейсів при зльоті та посадці головне освітлення літака вимкнено, тому в разі аварії ілюмінатори будуть єдиним джерелом світла. До того ж при піднятих шторках очі людини звикають до денного освітлення, і в надзвичайній ситуації зорієнтуватися буде простіше.

Через відкритий ілюмінатор рятувальники в разі потреби зможуть побачити обстановку в літаку і прийняти правильне рішення, щоб допомогти з евакуацією.

Пластикова шторка ілюмінатора може стати причиною травм. При дуже жорсткій посадці пластик розплавляється і його частинки можуть пошкодити обличчя або частини тіла.

Згідно з інструкцією у екіпажа є всього 90 секунд на евакуацію пасажирів з літака, тому не варто нехтувати правилами безпеки під час польоту: відкрити шторку ілюмінатора зовсім не складно.

Схожі статті:
Читати далі