Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Які народи світу старіють повільніше, ніж інші
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Які народи світу старіють повільніше, ніж інші

Які народи світу старіють повільніше, ніж інші

Сполучені Штати Америки – багатонаціональна країна. Тут проживає безліч мігрантів з різних країн світу, в тому числі і найближчих держав Латинської Америки. Фахівці, що займаються аналізом тривалості життя і стану здоров’я громадян, помітили, що представники іспаномовного населення країни, а це в основному вихідці з Мексики і сусідніх держав, мають найвищу тривалість життя, незважаючи на значні показники за деякими групами захворювань. Це явище навіть отримало назву «латиноамериканський парадокс». Так, серед цієї групи тривалість життя становить в середньому 81 рік. У той час як у звичайних американців цей показник становить 78 років, а у афроамериканців – всього 75 років.


Щоб розібратися в причинах такої ситуації, дослідники з Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі провели великомасштабне дослідження різних народів. Були проаналізовані ДНК 6 000 осіб з 7 різних етнічних груп. Серед них були жителі Східної Азії, дві африканські групи, іспаномовні американці, білі американці, афроамериканці, а також корінні жителі Болівії (індіанці цімане). З’ясувалося, що всі ці групи істотно відрізняються один від одного за рядом показників. Наприклад, клітини крові латиноамериканського населення і жителів Болівії, що мають з ними багато спільного в генетичному плані, старіють повільніше, ніж кров представників інших груп. Зокрема, це виявилося після виявлення біологічного віку випробовуваних груп.

Вдалося встановити, що старіння клітин крові протікає найповільніше у корінного населення Болівії. Біологічний вік їх клітин крові був на 2 роки молодший клітин латиноамериканців і на 4 роки молодший, ніж кров білих американців. Виходить, що латиноамериканці, які живуть в США, зберегли в собі частинку унікального генофонду, але щось і втратили від змішання з  іспанським населенням.


Також були відзначені цікаві факти щодо захворюваності різних етнічних груп. Індіанці Болівії виявилися більш схильні до інфекційних захворювань, але при цьому хронічні хвороби, головне зло сучасного розвиненого суспільства, зустрічаються у них вкрай рідко.

А довголіття латиноамериканців США пояснюється в першу чергу їх спадковістю, так як захворюваність багатьма хронічними хворобами у них досить висока в порівнянні з іншими групами. Наприклад, серед них широко поширені діабет, гіпертонія і ожиріння. Швидше за все, представники іспаномовного населення компенсують негативний вплив на їхнє здоров’я деяких захворювань за допомогою унікальної особливості клітин крові.

Отримані дані дуже зацікавили дослідників. Надалі вчені планують продовжувати роботи в цьому напрямку і досліджувати додаткові етнічні групи.

 

Схожі статті:
Читати далі