Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Як влаштований традиційний японський будинок
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Як влаштований традиційний японський будинок

Як влаштований традиційний японський будинок

Пише блогер під ніком neferjournal:

Пожити в старому японському будинку – це незабутній досвід. Все згідно з традиціями: Генкай, васіцу, фусума, седзи, татамі, дзабутон, футон, осііре. Є навіть камідана. З сіменавой і Сіде, як годиться. Сфотографувала все-все-все. Запрошую на екскурсію.


Генкай – японський передпокій. У цій зоні необхідно зняти взуття. За правилами, належить розгорнути черевики в бік дверей. Наступати на піднесення потрібно вже босоніж.


Традиційне чоловіче взуття, можливо, це варіант гета.


Кімната в традиційному японському стилі називається васіцу (washitsu). Простір ділиться за допомогою внутрішніх розсувних стін фусума (fusuma). Рами і решітки робляться з дерева, зовнішня сторона обклеюєтьсяся непрозорим рисовим папером. Перегородки, що відокремлюють житлові приміщення від веранди, називаються седзи (shoji). Для них використовується рисовий папір, що пропускає світло.


Камідана – ніша для ками. Невелике синтоїстське святилище, на зразок домашнього вівтаря в російських хатах. Сіменава (shimenawa) – дослівно «захисна мотузка» – позначає священний простір. Білі звивисті смужки називаються Сіде (shide). Камі – японські божества, духи.


Центрального опалення немає. Можна включити кондиціонер, якщо він є в будинку, або підлоговий обігрівач. Судячи по запаху, обігрівач газовий каталітичний, так що краще ним не користуватися. Опалювати будинок кондиціонером дорого, тому вирішують проблему місцево. Приходить розуміння всієї краси японської ванни офуро (ofuro). Вона невелика за площею, ноги не витягнеш, зате вода довго не остигає, і глибока, зовні тільки голова. Господар дбайливо залишив грілки. Також широко поширені електропростирадла. Ще є спеціальні пристосування – котацу.


Футон – товстий м’який матрац, який розстилають на ніч для сну. Вранці він забирається в шафу. Шафа називається осііре (oshiire).


Коридор по периметру будинку в теплу пору року об’єднується з садом. Стіни просто зсуваються, заодно стає прохолодніше. В даному випадку традиційні седзи замінені на сучасні скляні.


Двері зазвичай прикрашають розписом. Зверніть увагу, зображення зміщене до низу, тому що розраховано на сидячу людину. У японському будинку взагалі не прийнято стояти вертикально, перемістився з місця на місце і знову сів на коліна. Поза називається seiza, дослівно «правильне сидіння».


У вітальні є сусідами європейський диван і японський стіл на низьких ніжках. Плоска подушка називається дзабутон (zabuton). Їх використовують для сидіння на підлозі або на стільцях. Хоча японські стільці – це фактично сидушка зі спинкою.


Кухня розташована поза домом, це більше тераса. Є рисоварка, мікрохвильова піч, щось на зразок гриля, плита і холодильник. Дуже багато посуду.


Пральна машина просто величезна.


Так як основний простір будинку розташовано на узвишші, можна влаштувати кладовочку. Підпілля, як у нас.


З вікна відкривається вид на сад.


Це Voneten Guest House на острові Izu-Oshima, знаходиться в містечку Хабумінато, в загальному, село. Господар товариський і гостинний. Зустрів на зупинці, відвіз в супермаркет, запустив свій дрон, зняв відео на пам’ять. Було дуже класно. Порт Хабу – тихе містечко, найкращі враження.


Японська кішка Анко. Вихована, в будинок не лізе. Навіть якщо двері відкриті, сидить зовні.

 

 

Схожі статті:
Читати далі