Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Що приховує казка: секрети і правила Діснейленду, про які ви не знали
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Що приховує казка: секрети і правила Діснейленду, про які ви не знали

Що приховує казка: секрети і правила Діснейленду, про які ви не знали

 

Парки Діснея – улюблені місця розваг не тільки дітей, а й дорослих. Однак якщо діти вірять в ідеальний світ, який бачать перед собою, то дорослі часто задаються питанням про те, що ховається за цими казковими яскравими декораціями.

Завісу таємниці відкрило видання “Наш Техас”.

Коли настає ніч

З приходом темряви в парку з’являються люди, які виконують чорну роботу. Цілий рік ночами тут працює близько 600 садівників, прибиральників, малярів і декораторів, щоб вранці парк, площа якого близько 85 акрів (34 га), був ідеально чистим.

Хоча чиновники не розголошують, скільки грошей витрачається на загальне утримання парків, вони кажуть, що більшість коштів витрачається саме на нічну зміну.

Три працівники відповідають виключно за ремонт і заміну 800 парасольок від сонця, 25 тисяч стільців і близько 7 тисяч столів в ресторанах і закусочних в «Діснейленді» і сусідньому «Каліфорнійському парку пригод». Чотири сертифікованих дайвери збирають з води сміття і ремонтують водні атракціони, такі як «Finding Nemo» і «Jungle Cruise». А майстер Patrick Pendleton щоночі по кілька разів дивиться 17-хвилинне музичне шоу «Enchanted Tiki Room»: в ньому задіяні 225 механічних птахів і рослин, і за один раз неможливо перевірити, чи всі персонажі працюють правильно.

Досить важка робота садівників – адже вони повинні приводити в порядок рослини вночі, в темряві, коли кишенькових ліхтариків недостатньо.

Малярі перевіряють кожну деталь атракціону, щоб зафарбувати подряпини і відколи. Вони використовують спеціальну швидковисихаючу фарбу.

Незважаючи на те що жуйки на території парку не продаються, прибиральники всю ніч до самого відкриття парку зішкрябують величезну кількість жувальних гумок, які діти виплюнули на асфальт або приклеїли потайки до лавки або столика.

Окремий час приділяється оновленню реквізиту через вандалів: кожен раз крадуть якісь предмети, будь то гілка бамбука в штучних джунглях, череп або навіть шматок мотузки.

Кошаче царство

Багато років тому кішки почали заселяти парк. Вдень вони ховалися серед дерев і чагарників, а вночі виходили зі своїх укриттів для полювання. Але співробітники парку не стали виганяти тварин, а навпаки, стали підтримувати їх популяцію, тому що кішки рятують «Діснейленд» від нашестя щурів і мишей. Тепер хвостатих співробітників парку близько 200. Вони живуть в спеціальних «котячих будиночках». За ними доглядають, стерилізують дорослих кішок і знаходять будинок для кошенят, народжених тут. На території парків «Disneyland» і «California Adventure Park» близько п’яти постійних годівниць, де коти можуть підкріпитися.

При цьому людям в парку залишатися на ніч заборонено. Періодично служба охорони знаходить бажаючих переночувати в країні казок, які ховаються на «Острові Тома Сойєра» і на інших атракціонах. Менеджмент парку попереджає: навіть не намагайтеся, охоронці знають всі секретні місця, в яких можна сховатися.

Секретні коридори

Народна легенда розповідає, що одного разу Уолт Дісней побачив ковбоя з тематичного парку «Frontierland», присвяченого Дикому заході, в фантастичному парку «Tomorrowland». Будучи перфекціоністом, він порахував неможливим, щоб ковбой гуляв по країні майбутнього, а, наприклад, астронавт по середньовічному ярмарку. Не можна, щоб в світі дитячих фантазій і мрій щось нагадувало про реальність.

Тому у всіх парках існують приховані проходи, по яких переодягнені в костюми герої можуть пройти в потрібний тематичний парк. Крім того, там розташовані складські приміщення, костюмерні, їдальні для працівників парку та кухні, а також перукарні, кімнати швидкої медичної допомоги та банки для співробітників. Все це приховано від очей відвідувачів за стінами сувенірних магазинчиків і кафе, розташованих в «підроблених» будівлях «Діснейленду», за декоративними фасадами, а іноді і під землею (в «Діснейленді» є тільки один невеликий «підземний» коридор, в основному наземні приміщення , а в «Disney World», побудованому у Флориді пізніше, є ціла система підземних коридорів, спланованих заздалегідь). Ось чому практично нереально побачити сміттяра, що йде з пакетом сміття через весь парк.

У парку «Disney World» у Флориді виносити сміття взагалі не потрібно: там встановлена ​​автоматизована вакуумна система збору сміття «AVAC». За допомогою цієї системи, розробленої в Швеції, сміття з баків переміщається через пневматичні трубки під землею зі швидкістю 60 миль (97 км) на годину. Так він потрапляє в центральний пункт збору, розташований за атракціоном «Splash Mountain», де обробляється, стискається або переробляється.

Потрапити за лаштунки парку «Magic Kingdom World» можна, замовивши спеціальний тур «Keys to the Kingdom». Цей тур краще замовляти, якщо ваші діти старше 16 років. За декораціями парку можна побачити напіводягнених казкових героїв, Міккі Мауса з власною головою в руках і інші несподіванки, і тому працівники називають цей тур «Murder the Magic».

Таємний «Клуб 33»

На Площі Нового Орлеана в «Діснейленді» є двері, над якою відсутні вивіски і розпізнавальні знаки. Це вхід для членів клубу «33». Клуб був заснований в 1967 році і названий по числу спонсорів. Приміщення клубу розташоване прямо над атракціоном «The Pirates of the Caribbean ride», і призначене для проведення закритих вечірок за участю знаменитостей, політиків і інвесторів. Це єдиний заклад в «Діснейленді», де розливають алкоголь. Серед членів клубу актор Джонні Депп, музикант Елтон Джон, компанії Boeing, Chevron і AT & T. Приміщення клубу прикрашено антикварними предметами, особисто обраними Уолтом Діснеєм і його дружиною.

Всього членів клубу налічується близько 500, а список бажаючих в листі очікування дуже довгий. Так що люди роками чекають шансу заплатити вступний внесок в розмірі $ 25 тисяч з додатковим річним членським внеском в розмірі $ 10 тисяч. Але навіть гроші не гарантують запрошення в клуб: біографічні дані кожного претендента строго перевіряються.

Квартири Уолта Діснея

Під час будівництва парку Уолт Дісней проводив тут дуже багато часу, тому для нього була обладнана невелика квартира в приміщенні пожежної станції на Main Street, біля головних воріт. Декоратором квартири став Еміл Кури, який працював художником-декоратором на багатьох «диснеївських» фільмах.

Саме в цій квартирі в 1955 році, стоячи біля вікна, Дісней спостерігав вхід перших відвідувачів в день відкриття парку «Діснейленд». Тут він також проводив багато часу зі своєю сім’єю – дружиною Ліліан і двома дочками. У квартирі була обладнана невелика кухня, ванна і навіть патіо, приховане від людських очей. Тут Ліліан любила влаштовувати чаювання з гостями.

Уолт зазвичай працював за невеликим письмовим столом біля вікна, що виходить на головну вулицю. Світло настільної лампи було знаком для працівників парку, що їх бос на місці. Після смерті Діснея ця лампа горить завжди, ніби нагадуючи відвідувачам, що творець парку розваг завжди з нами. Світло лампи можна побачити, коли стемніє, якщо стати навпроти будівлі пожежної станції. Або потрапивши всередину квартири – для цього можна замовити окремий тур «Walk in Walt’s Disneyland Footsteps», який проходить двічі на день.

В рамках цього туру також можна відвідати велику розкішну квартиру The Disneyland Dream Suite площею в 2200 кв. футів, яка розташована там же, де і «Клуб 33» – на Площі Нового Орлеану.

Інша квартира для іменитих клієнтів (площа – 650 кв. Футів) розташована в парку «Disney World» в Замку Попелюшки. Спочатку планувалося, що в ній буде залишатися Уолт Дісней під час своїх візитів до Флориди, але він помер за п’ять років до відкриття парку.

Цікаві факти

  • Усередині атракціону «Matterhorn Mountain», прямо в вершині гори розташована невеликий баскетбольний майданчик. Він використовується співробітниками для відпочинку, тут також проходять підготовку альпіністи, які працюють на атракціоні.
  • У діснеївських парках діє правило «Ніяких сумних дітей». Це правило дозволяє співробітникам парку пригощати безкоштовно морозивом або дарувати сувенір дитині, яка плаче.
  • Співробітники ніколи не покажуть вам напрямок одним вказівним пальцем, тільки рукою або двома пальцями, так як у багатьох культурах показувати одним пальцем вважається образливим або непристойним.
  • «Disney World» на другому місці в США за кількістю замовлених вибухових речовин для феєрверків. На першому місці – армія США.
  • У водних атракціонах Disney для дезінфекції використовується не хлор, а бромін. Хоча цей засіб дорожчий, адміністрація купує саме його, щоб не було специфічного запаху басейну і не псувався одяг відвідувачів.
  • У парках є «Діснеївські в’язниці». І хоча багато хто спеціально щось витворяє, щоб потрапити туди, нічого особливого там немає – просто кімната очікування, де ви сидите до «винесення вироку» за свої витівки. Зазвичай це заборона на відвідування парку на рік, а то й на все життя, як для знаменитого співака Джастіна Бібера, який вдарив Міккі Мауса між ніг.

Як Дісней керує нами

Ви заходите в парк, йдете по головній вулиці з сувенірними крамницями і магазинчиками з солодощами. Пахне карамеллю і випічкою, і вам дуже хочеться купити що-небудь смачне. Ви вважаєте, що це ви так вирішили, насправді на ваше рішення вплинув хитрий прийом: з невеликих отворів в будівлях поширюється цей звабливий аромат карамелі. А коли ви йдете на атракціон «Пірати Карибського моря», пахне морською водою. На атракціоні «Haunted Mansion» запах затхлого старого будинку і сирої землі. Ви отримуєте враження на кількох рівнях, в тому числі і на рівні нюху, а придумав цей пристрій з запахами під назвою «Smellitzer» співробітник компанії Уолта Діснея Боб Маккарті. Боб і його колеги вибрали близько 300 різних запахів з 3 тисяч, поширення яких регулюється за допомогою комп’ютерної системи.

Також співробітники компанії придумали колір фарби, який вони назвали «Go Away Green». Цією сіро-зеленою фарбою блідого, невиразного відтінку пофарбовані ті предмети в парку, бачити які, на думку працівників парку, відвідувачам зовсім не обов’язково: паркани, лавочки, урни для сміття.

За словами працівників парку, в «Діснейленді» та інших парках є група співробітників під назвою Guest Control, які направляють потік відвідувачів в потрібному напрямку, та так, що ніхто навіть не здогадується, що їх туди «послали». Трюки неймовірно прості, але дивно ефективні. Наприклад, після нічного шоу «Fantasmic!» Потрібно швидше відвести до виходу глядачів, щоб дати можливість пройти глядачам наступного шоу. У парку вже темно, і вздовж дороги ланцюжком встановлюються підсвічені торгові візки з іграшками що теж підсвічуються таким чином, щоб гості йшли до виходу, не звертаючи, при цьому купуючи іграшки, які практично неможливо не купити.

Кладовище в Діснейленді?

Кажуть, що багато людей перед смертю заповідають розвіяти свій прах в атракціоні «Діснейленду» «The Haunted Mansion». У 1994 році колишній співробітник «Діснейленду» David Koenig випустив книгу «Mouse Tales», в якій розповідає одну з таких історій. Нібито одного разу одна туристична група попросила дирекцію парку дати їм додатковий час для поїздки на цьому атракціоні в пам’ять про померлого члена сім’ї, 7-річного хлопчика. Дозвіл було видано, але потім виявилося, що невелика сімейна поминальна служба була лише частиною плану. Сівши в спеціальні сидіння «doom buggies», які переміщаються по рейках, вони почали розвіювати прах покійного. Атракціон негайно припинив свою роботу і був закритий, до тих пір поки все не було вичищено.

За розповідями інших працівників, це був не єдиний інцидент. Пару раз в рік сім’ї звертаються до керівництва парку з подібними проханнями, і керівництво завжди відмовляє. Однак багато наважуються розвіяти прах покійних родичів потайки, забувши про приховані камери.

Знайди мишку

Якщо з реальними гризунами працівники зоопарку активно борються і навіть завели цілий загін котів для вилову щурів і мишей, зображення знаменитого мишеняти Міккі Мауса, навпаки, поширюється всюди. Обриси голови Міккі можна знайти на багатьох предметах на території парку в якості маленьких ледь помітних деталей. Навіть булочка в кафе може бути зроблена у формі голови мишеняти – три з’єднаних один з одним кола. Класичні лавки в парку теж зроблені у формі голови Міккі.

В інтернеті є спеціальні сайти, на яких мисливці «за мишачою головою» викладають фотографії знайдених трофеїв.

Відбір персонажів

Герої «Діснейленду» діляться на дві групи. Одна група носить і костюми і штучну голову – ті, хто грають тварин, гномів з «Білосніжки» і ін. Інша група персонажів грає «людей». Спочатку всіх відбирають по зростанню, щоб актори з різних змін були однакової комплекції і могли влізти в костюм персонажа. Причому герої-чоловіки і жінки-злочинниці (чаклунки, мачуха Попелюшки) високого зросту, а Попелюшка, Рапунцель і інші героїні зростом нижче. Ті, хто грають дітей (Аліса в країні чудес, Пітера Пен) – ще менші зростом.

«Готуйтеся витратити на проби до 6 годин», – попереджає рекрутер з Disney College Program. Колір волосся і очей не важливий, так як все можна змінити за допомогою перук і контактних лінз. Головне – показати своє вміння беззвучно імітувати рухи персонажів мультфільмів, вміти танцювати. Потім вас відправляють на грим, ви одягаєте костюм. Далі проводиться інструктаж з приводу того, як повинен звучати персонаж, як розмовляти і рухатися, або який повинен бути акцент. Потім вас фотографують в костюмах, і ви чекаєте рішення кастинг-директорів.

Але навіть якщо вас відібрали на роль Принца або Попелюшки, перші тижні перед навчанням ви повинні «попітніти» в костюмі Вінні-Пуха або іншого персонажа-тварини. Наряд зазвичай важить близько 50 фунтів (близько 23 кг) та призводить до великої кількості травм через те, що в ньому незручно ходити і погано видно.

Потім ви приступаєте до репетицій «людської» ролі. Протягом п’яти днів актори дивляться мультфільми, заучують цитати героя, якого зображують. Також акторів навчають самих накладати грим, і навіть правильно підписувати автографи. Багато фанатів збирають подібні підписи улюблених «мультяшних» героїв з року в рік, і вони повинні виглядати однаково.

Правила акторів Діснейленду

Колишні співробітники діляться в інтернеті секретами про те, як важко бути «діснеївським героєм». Ти сам повинен накладати грим і одягатися, що займає багато часу, під час роботи не можна сідати, завжди потрібно усміхатися, і якщо ти не в костюмі, ти не можеш розповідати, кого з героїв ти зображаєш в парку, не можна публікувати фотографії в костюмі на своїх сторінках в соціальних мережах. Страждання компенсуються непоганою для початківця актора або  студента зарплатою – від 10 до 14 доларів на годину, в залежності від стажу роботи в цій ролі. Але кожні півроку-рік потрібно заново проходити акторські проби, і тебе можуть звільнити, навіть якщо ти трохи поправився або досяг певного віку (одну «Білосніжку» звільнили в 27 років).

За визнанням акторів, найважче – вміти не виходити з ролі в будь-якій ситуації і вміти відповідати на незручні запитання дітей, які можуть поставити дорослого в глухий кут. Наприклад, дівчині в ролі Покахонтас один хлопчик розповів, що взагалі-то реальна Покахонтас давно померла.

«Я був разом з класом на твоїй могилі в минулому році!», – доповів він їй.

А саме чудове – розмовляти з дітьми, які дійсно впевнені, що зустрічаються зі своїми улюбленими героями. Також багато хто згадує, як ледь стримували сльози при зустрічі зі смертельно хворими дітьми, які приїжджають в парк за допомогою благодійного товариства «Make-A-Wish».

«Я радий, що моє обличчя в сльозах було приховано, – каже колишній Міккі-Маус. – Тому що малюк розповідав мені, що хотів зустрітися зі мною, перш ніж зустрінеться з Ісусом ».

Ніщо людське не чуже

За словами героїв «Діснейленду», в парку погано поводяться не діти, а дорослі. При цьому, згідно з правилами, казкові персонажі повинні приділяти увагу дітям, а не їхнім батькам.

Цікаво, як акторам вдається залишатися в образі, коли дорослі відвідувачі поводяться агресивно або дивно? Деякі на радощах кидаються обійматися, а деякі можуть і вдарити. Актор, який зображає супергероя в «Disney California Adventure Park» скаржився, що якась напідпитку дама ущипнула його за задницю. Також дорослі відвідувачі підсовують записочки з номерами телефонів.

Особисті відносини між співробітниками в парку заборонені. Існує правило, яке вони називають «Три« Д »(« DDD »-« Do not Date Disney »). Однак тут все одно заводять романи. Як наслідок, менеджери часто стикаються з тим, що треба терміново замінити Жасмин на актрису з другої зміни, тому що Алладін зрадив Жасмин з Рапунцель. У Жасмин нервовий зрив, і вона плаче в туалеті, а Алладін відповідає на запитання дітей, куди поділася його кохана.

Деякі таким чином позбуваються роботи.

«Одного разу я цілувався з колегою. Повз йшла сім’я з п’ятьма маленькими дітьми, і один з них запитав: «Мамо, а чому наречений Русалки цілується з нареченим Рапунцель?». Після цього нас обох звільнили », – скаржиться невдалий наречений.

Якби керівництво діснеївських парків не намагалося захистити казку від реальності, реальність завжди бере верх. Навіть в  найщасливішому місці на землі.

Схожі статті:
Читати далі