Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Хто бачить світ в рожевому кольорі
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Хто бачить світ в рожевому кольорі

Хто бачить світ в рожевому кольорі

Дивитися на світ крізь рожеві окуляри – доля мрійників і оптимістів. Але в світі тварин все не так, як в звикли бачити люди. Завдяки вченим ми можемо уявити собі, яким бачать навколишній простір різні представники тваринного світу. І є окремі види, зір яких влаштовано таким чином, що вони насправді бачать світ в рожевих тонах.

Це, наприклад, всім знайомі горобці. Милі птахи бачать все навколо в відтінках рожевого: від світлого до фіолетового. Закінчення світлочутливих нервів в їх сітківці (так звані колбочки) несуть в собі маслянисті жовто-червоні крапельки. Ці крихітні крапельки діють як світлофільтри, що ослабляють зелені і сині промені і пропускають червоні, тому птахи сприймають світ у відтінках рожевого. При цьому горобці не люблять синій колір, а блискучі предмети їх лякають.


А ось, наприклад, собаки не бачать різниці між червоним, зеленим, жовтим або помаранчевим кольорами. І їх здатність переходити дорогу на потрібний сигнал світлофора пов’язана зовсім не з умінням відрізняти кольори. Просто вони дуже розумні і орієнтуються на те, як змінюється послідовність сигналів світлофора, а також на дії оточуючих людей. Інші наші домашні вихованці, кішки, розрізняють тільки відтінки сірого, зеленого і блакитного, частково фіолетового і жовтого.

Але, як вважають вчені, більшість ссавців взагалі не здатні розрізняти кольори, вони бачать світ у відтінках одного кольору. І навіть бики не бачать червоної ганчірки.


Дослідники з’ясували, що кольоровим зором, як правило, володіють тварини, які самі мають яскраве і різноманітне забарвлення. А ось власники з непоказною зовнішністю світ бачать в відтінках одного кольору і називаються ахроматами. Є тварини, яким пощастило трохи більше, вони розрізняють два кольори.

Але існують особливі щасливці, перед якими світ постає у всій своїй красі, і навіть в більшій, ніж для людей. Наприклад, у більшості птахів чотири рецептора, тобто вони тетрахромати, крім традиційних трьох у них є додаткова ультрафіолетова колбочка.

А у голубів навіть є ще один додатковий пігмент, вони є пентахроматами. І важко навіть уявити, яким прекрасним вони сприймають навколишній світ. Мабуть, це навіть приємніше, ніж бачити світ в рожевому кольорі.

Схожі статті:
Читати далі