Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Вчені передбачили, якою буде Земля через мільйони років, і їм не так-то легко повірити
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Вчені передбачили, якою буде Земля через мільйони років, і їм не так-то легко повірити

Вчені передбачили, якою буде Земля через мільйони років, і їм не так-то легко повірити

Наша цифрова ера – це час проривних відкриттів у всіх областях знань. Те, що вчора здавалося нереальним, назавтра вже застаріває, світ змінюється. Прогнози і теорії – доля футурологів, і все ж інколи цікаво трохи помріяти і уявити собі таємничий світ майбутнього.
Спеціально для вас пропонуємо  кілька неймовірних теорій про те, як зміниться наш світ через багато років.

5 років


Розпочнеться широке виробництво м’яса, молока і яєць за допомогою клітинних культур. Так зване м’ясо з пробірки прийде на зміну тваринному виробництву.

7 років

Людина вперше опиниться на Марсі. Почнеться повільне дослідження і колонізація Червоної планети, і земляни назавжди перестануть бути монопланетним видом.

30 років


При поточних темпах потепління повністю зникнуть коралові рифи. Це буде перша екосистема, знищена людиною.

40 років

До 40% енергії в світі буде добуватися з поновлюваних джерел енергії – сонця і вітру. Цілком можливо, що це допоможе не тільки вирішити проблему зникнення вуглеводнів, а й допоможе у збереженні живої природи.

50 років

Населення Землі досягне позначки 10 млрд, що відчутно скоротить біологічне різноманіття планети.

100 років


До третини відомих видів живих істот вимруть при нинішніх темпах промисловості.

250 років

При сучасних темпах споживання відомі запаси нафти, газу і вугілля будуть вичерпані. До цього часу залежність промисловості від нафти і газу краще перемогти.

1 000 років

Нанотехнології і біоінженерія можуть допомогти в уповільненні процесу старіння. Людський організм стане більш досконалим, а про масові епідемії і зовсім можна забути. Звичайно, якщо ми не привеземо на Землю марсіанську чуму або щось подібне.

3 000 років


Людство навчиться використовувати енергію всієї зоряної системи, направивши енергію зірок і планет працювати на благо людства.

25-50 тис. років

Згідно з рядом теорій, кожні 50 тис. років Земля проходить випробування «супервулканом». Це серйозне виверження, яке небезпечно не тільки масштабними руйнуваннями через тектонічні зрушення, а й колосальними викидами в атмосферу частинок попелу.

200 тис. років

Настане новий льодовиковий період, оскільки викиди вуглекислого газу в атмосферу припиняться. Льодовик почне наступати з півночі, скувавши Європу, Сибір і частину Північноамериканського континенту.

5 млн років


Повністю зникнуть великі ссавці і багато видів птахів. Їм на зміну можуть прийти химерні комбінації земноводних і сухопутних молюсків, які краще пристосовані до нового клімату.

30 млн років

В результаті дрейфу континентів, який відбувається і зараз, але протікає майже непомітно, Африка зійдеться з Євразією. Інші континенти продовжать рух один до одного.

250 млн років

На Землі утворюється єдиний суперконтинент. Зовсім як у далекому минулому нашої планети.

500-600 млн років


Постійне посилення сонячної активності призведе до того, що рослини перестануть існувати на всій території Землі. Це спричинить за собою зміну атмосфери.

1,1 млрд років

Морська вода зникне на всій Землі через активність Сонця.

5 млрд років


Футурологія – складна річ. Багато що може змінитися завдяки проривним технологіям і новим відкриттям. Тим часом результати життєдіяльності людини можуть бути перекреслені катаклізмами і глобальними конфліктами. Тому через мільярди років нашим нащадкам непогано б опинитися де-небудь на нових населених планетах. Благо варіанти у нас вже є.

Схожі статті:
Читати далі