Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » 11 правил безпеки для мандрівників, які збережуть ваші гроші і здоров’я
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. 11 правил безпеки для мандрівників, які збережуть ваші гроші і здоров’я

11 правил безпеки для мандрівників, які збережуть ваші гроші і здоров’я

Найголовніше в будь-якій поїздці – це її безпека, особливо якщо мова йде про далекі країни. Дотримуючись усього кілька нескладних правил, ви зможете повною мірою насолодитися відпусткою, не переживаючи про збереження речей і власного здоров’я.

Пропонуємо вам кілька порад, які допоможуть зробити подорож незабутньою.

Правило № 1. Постарайтеся не використовувати для оплати банківські карти
11 правил безпеки для мандрівників, які збережуть ваші гроші і здоров'я
Якщо ви побоюєтеся крадіжки даних з ваших карт, використовуйте для оплати технології Google Pay або Apple Pay  – це убезпечить ваші рахунки від шахраїв.

Правило № 2. Зареєструйтесь в представництві вашої країни

Якщо це можливо, то відразу ж після приїзду в країну зверніться в консульство своєї держави і зареєструйтеся там. Співробітники консульства запишуть ваші дані і в разі екстреної ситуації зв’яжуться з вами або вашими родичами. У кожного МЗС країни є сайт, де перераховані контактні дані консульств.

Правило № 3. Застрахуйте своє майно
11 правил безпеки для мандрівників, які збережуть ваші гроші і здоров'я
Ви не хочете або не можете розлучитися зі своїм дорогим ноутбуком і кожну секунду робите знімок на дорогу фотокамеру або телефон? Пам’ятайте, що вони можуть сподобатися і грабіжникам, а сейф в готелі не завжди гарантує безпеку майна. Тому, перед тим як відправитися в поїздку, застрахуйте свою техніку: якщо її вкрадуть або ви втопите її в океані, страхова компанія поверне вам вартість.

Правило № 4. Візьміть розписку про те, що поклали цінності в сейф

Якщо ви не впевнені в безпеці сейфа, розташованого в вашому номері, здайте цінності на зберігання в сейф готелю. Однак і тут не завадить обережність: попросіть у керуючого розписку про отримання цінностей і не забудьте поцікавитися про відшкодування шкоди в разі пропажі речей.

Правило № 5. Запишіть в телефон контакти родичів і консульства мовою країни
11 правил безпеки для мандрівників, які збережуть ваші гроші і здоров'я
Запишіть в телефон номери ваших родичів і консульства або посольства вашої держави, а також адресу вашої електронної пошти (створіть окремий обліковий запис, який не буде використовуватися ні для чого іншого) на мові тієї країни, де ви знаходитесь. Більш того, ви можете поставити скріншот екрану на заставку, щоб номера було видно навіть при заблокованому телефоні.

Правило № 6. Не вживайте алкоголь в незнайомій компанії

Перспектива ближче познайомитися з місцевими жителями за стаканчиком чогось міцного виглядає, звичайно, заманливо. Однак вечір в незнайомій компанії може закінчитися далеко не радісно: саме «краще», що може з вами статися, – це втрата грошей або інших матеріальних цінностей.

Правило № 7. Їжте там, де їдять місцеві жителі
11 правил безпеки для мандрівників, які збережуть ваші гроші і здоров'я

Якщо ви боїтеся отруїтися, зверніть увагу на вуличні лотки або кафе, де збирається багато місцевих жителів. Крім того, якщо мова йде про Азію, де просто обожнюють гостру їжу, попросіть зробити блюдо «нот спайсі», тобто не гострим, – так ви вбережете себе від розладу шлунка.

А ось овочі і фрукти, навіть куплені в супермаркеті, обов’язково вимийте, причому не проточною, а дистильованою водою. Якщо ж ви все одно боїтеся їх є, видаліть шкірку.

Правило № 8. Дізнайтеся заздалегідь про небезпеки у місцевих жителів

Попереджений значить озброєний. Перш ніж вирушити в будь-яку країну, навіть саму безпечну, незайвим буде дізнатися у місцевих жителів про те, куди краще не ходити навіть удень.

Правило № 9. Маскуйтеся під місцевих жителів

11 правил безпеки для мандрівників, які збережуть ваші гроші і здоров'я

Кишенькові злодії – люди дуже спостережливі і в будь-якому натовпі завжди можуть розгледіти іноземного туриста. Звичайно, повністю вберегти себе від кишенькових крадіжок неможливо, але невелика маскування під місцевого жителя істотно знизить ризик залишитися без грошей і цінностей. Так, наприклад, в Європі люди одягаються стриманіше, ніж в США: європейці рідше носять шорти, ніж американці.

Корисно буде і ознайомитися з  рекомендаціями щодо вибору одягу для тієї чи іншої країни, щоб випадково не порушити чиїсь звичаї або, що ще гірше, закони.

Правило № 10. Зробіть кілька копій всіх документів

11 правил безпеки для мандрівників, які збережуть ваші гроші і здоров'я
Ніколи не носіть з собою документи і постарайтеся не залишати їх ніде, крім сейфа. А щоб все необхідне завжди було при собі, зробіть кілька комплектів копій всіх документів і розкладіть їх по всьому сумкам з багажем, а пару примірників завжди беріть з собою, коли залишаєте територію готелю.

Правило № 11. Поділіться з друзями докладним маршрутом і сповіщайте про його зміну

Розплануйте маршрут подорожі у всіх подробицях, включаючи місця ночівель і графік відвідування міст, і відправте його декільком друзям або родичам. Домовтеся з ними про те, що будете надсилати лист кожен день і додатково сповіщати про зміну маршруту. У тому випадку, якщо ви не вийдете на контакт протягом тривалого часу, вони зможуть сповістити місцеву поліцію і посольство вашої країни.
11 правил безпеки для мандрівників, які збережуть ваші гроші і здоров'я
Ні, це не кришка унітазу і навіть не його ободок. Найбрудніше в будь-якому готелі – це пульт від телевізора. Тому, щоб уникнути неприємного знайомства з місцевою «фауною», надіньте на пульт целофановий пакет.

 

 

 

Схожі статті:
Читати далі