Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » 20 найбільш вражаючих мостів світу. Вони незабутні!
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. 20 найбільш вражаючих мостів світу. Вони незабутні!

20 найбільш вражаючих мостів світу. Вони незабутні!

Багато з нас небайдужі до красивої архітектури. Ми подорожуємо з метою помилуватися нею, фотографуємо і зберігаємо в своїй пам’яті. Мости, з одного боку, є практичною частиною архітектури, а з іншого – дуже привабливою. У багатьох країнах мости були створені настільки гарними і оригінальними, що підкорили тисячі сердець своєю незвичністю. Пропонуємо вам помилуватися підбіркою з 20 архітектурних перлин, визнаних найкрасивішими мостами світу.

1. Золоті ворота (Сан-Франциско, США)

Напевно, найпопулярніший міст в світі. Відкритий в 1937 році, він носив звання найдовшого аж до 1960 року.

2. Понте Веккьо (Флоренція, Італія)

Середньовічний італійський міст, по якому можна не тільки прогулюватися, а й відвідати магазини, що на ньому розташовані. Ця перлина архітектури зуміла витримати не тільки безліч дрібних військових сутичок, а й пережити Другу Світову, щоб і далі радувати людей своєю красою.

3. Магдебурзький водяний міст (Магдебург, Німеччина)

Міст незмінно приваблює туристів з усього світу своєю незвичністю – він судноплавний. Довжина цієї “річки над річкою” більше 900 метрів. Міст перетинає Ельбу і з’єднує два річкових канали, забезпечуючи прохід кораблям.

4. Харбор-Брідж (Сідней, Австралія)

Один з найбільших арочних мостів в світі. Через свою форму і конструкцію отримав у жителів Сіднея назву “Вішак”. Сталеві елементи конструкції моста з’єднані заклепками, загальна кількість яких перевищує шість мільйонів.

5. Пішохідний міст Скейл Лейн (Йоркшир, Англія)

Цей міст вражає своєю оригінальністю завдяки незвичайному інженерному рішенню – він не розвідний, а поворотний. Частина конструкції повертається навколо своєї осі, пропускаючи кораблі, причому вся трансформація займає 2 хвилини. Туристи називають міст “космічним” за його виразний силует, який, тим не менш, чудово вписується в панораму міста.

6. Віадук Мійо (Мійо, Франція)

Ця мостова споруда перевищує висоту Ейфелевої вежі і вважається найвищим транспортним мостом в світі. Віадук Мійо пролягає через мальовничу долину, тому користується величезною популярністю навіть у тих мандрівників, які не захоплюються конструкторськими рішеннями, а цінують лише красиві види.

7. Бруклінський міст (Нью-Йорк, США)

На будівництво цього символу Нью-Йорка пішло 14 років. Це, напевно, найпопулярніший міст в світі, так як його зображення розтиражовано на паперових та електронних носіях, а ще міст взяв участь у зйомці безлічі голлівудських фільмів.

8. Акаші-Кайке (Кобе, Японія)

Найдовший підвісний міст у світі спроектований з японською ретельністю: він здатний витримати удари цунамі, тайфунів, а також вистояти при потужних землетрусах.

9. Міст Ріальто (Венеція, Італія)

Найперший і найдавніший міст через Гранд-канал у Венеції. Він абсолютно не схожий на багатотонні сучасні споруди, чим і оригінальний. У конкурсі на проект цього шедевра брав участь сам Мікеланджело, хоча перемога дісталася маловідомому італійському архітекторові. Міст щасливо пережив чотири століття і продовжує радувати сучасних жителів.

10. Бей Брідж, між Сан-Франциско і Оклендом (Каліфорнія, США)

Один з найдовших мостів підвісної конструкції в світі. Відкрито в 1936 році. В будівництво цієї споруди була інвестована чимала сума – 70 мільйонів доларів.

11. Плаваючий міст (Сієтл, США)

Дорожнє полотно цього моста пролягає всього в 20 футів над водою. Така оригінальна конструкція неодмінно повинна бути і безпечною: щоб міст не “поплив”, в ньому передбачені 58 якорів, що утримують споруду на місці.

12. Жак Шабан-Дельмас (Бордо, Франція)

Мабуть, найсучасніший з великих мостів і найвищий з підйомних. Відкрито в 2013 році і названий на честь близького друга і соратника Шарля де Голля. Для проходу кораблів його середня частина піднімається на опорах вгору. Всі чотири опори моста оснащені гвинтовими сходами і підсвічуються в темряві зеленим і блакитним.

13. Хелікс (Маріна-Бей, Сінгапур)

Цей критий пішохідний міст в центрі Сінгапуру приваблює мандрівників своїм оригінальним видом – за формою він нагадує спіраль молекули ДНК. Ефект посилюється в темний час доби, коли міст підсвічується неоновими вогнями. Для туристів на ньому обладнано чотири оглядових майданчики, з яких відкривається вид на футуристичні споруди, розташовані навколо затоки Маріна Бей.

14. Нанпу (Шанхай, Китай)

Перший в Китаї вантовий міст. Його в’їзна естакада має спіралеподібну форму, що тільки додає цій архітектурній перлині футуристичності. Самі жителі стверджують, що завдяки конструкції міст схожий на дракона, що лежить через річку Хуангпу.

15. Тауерський міст (Лондон, Англія)

Найвідоміший англійський міст, один із символів Лондона. Сконструйований так, щоб пішоходи могли перетинати річку Темзу навіть під час розлучення прольоту. Для цієї мети на мосту є спеціальні пішохідні галереї.

16. Капіла (Ванкувер, Канада)

Цей підвісний міст пролягає над мальовничим каньйоном глибиною в 137 метрів і незмінно привертає до Ванкувера безліч туристів. Його конструкція надійно зафіксована за допомогою сталевих тросів і бетонних опор, але багато гостей все одно відчувають страх, прогулюючись над каньйоном. А в вітряну погоду міст може розгойдуватися, значно додаючи адреналіну всім пішоходам.

17. Ворохтянський віадук (Ворохта, Україна)

Залізничний кам’яний арковий міст через річку Прут на Івано-Франківщині у селищі Ворохта. Один з найстаріших та найдовших кам’яних аркових мостів (віадуків) Європи: довжина 200 метрів; протяжність центральної арки — 30 метрів. Збудований у 1895 році за часів Австро-Угорської імперії полоненими італійцями.

18. Карлів міст (Прага, Чехія)

Побудований в 15 столітті, цей міст пов’язаний з багатьма історичними подіями. У період бароко міст був прикрашений унікальною галереєю скульптур, створених кращими майстрами того часу. У 20 столітті скульптури були перенесені в Празький музей, але свою історичну і культурну цінність міст не втратив. Він став одним із символів Праги, фігурує в безлічі фільмів і завжди повний туристів.

19. Тілікум (Портленд, США)

Зовсім новий, відкритий в 2015 році, він вже привернув до себе увагу людей. По мосту заборонений автомобільний рух, він відкритий тільки для пішоходів, велосипедистів, автобусного і легкорельсового транспорту. Тілікум став новим словом в міській інфраструктурі, символізуючи цінності сучасного світу: зниження кількості шкідливих викидів, екологічне переміщення пасажирів і увагу до потреб пішоходів.

20. Слауерхоф (Леуварден, Нідерланди)

Названий на честь нідерландського літератора і охрещений “літаючим”, цей міст зовні нагадує ківш екскаватора або руку робота. Платформа розмірами 15 на 15 метрів піднімається десять разів на добу за допомогою противаги. Час підйому становить лічені хвилини, що дуже зручно як для машин, так і суден, що прямують по річці.

Схожі статті:
Читати далі