Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » У Ашгабаді відкрили новий аеропорт: цю красу має побачити кожен
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. У Ашгабаді відкрили новий аеропорт: цю красу має побачити кожен

У Ашгабаді відкрили новий аеропорт: цю красу має побачити кожен

Новий аеропорт, який відкрився в столиці Туркменістану Ашгабаді, не порівняти ні з яким іншим аеропортом світу! Його краса і оригінальність вражає уяву – це один з найбільших аеропортів в Центральній Азії. Новий п’ятиповерховий комплекс, побудований турецькою компанією Polimeks, виконаний у формі сокола з розправленими крилами.

Аеропорт займає 1 200 га і включає в себе дві злітно-посадочні смуги довжиною 3 800 м кожна і понад 100 споруд: новий термінал, 72-метрову диспетчерську вишку, вантажний термінал, ангари для техобслуговування літаків, центр з навчання пілотів, медичний центр і ін.

Аеропорт ціною в $ 2,3 млрд здатний пропускати 14 млн пасажирів на рік і 2000 пасажирів на годину. На жаль, у 2015 році Туркменістан відвідали лише 105 тисяч туристів, а значить, завантаженість аеропорту склала лише 12 осіб на годину. Це пояснюється тим, що Туркменістан є однією з найбільш закритих країн і отримати візу для відвідування цієї країни вкрай складно.

Хоча скоро потік неодмінно збільшиться – тепер в Ашгабад варто прилетіти хоча б для того, щоб побачити споруду аеропорту в формі гігантських розмірів орла!

Ви тільки подивіться на цю красу:

Прекрасні фонтани зустрічають пасажирів блискучими бризками води:

А ось так виглядає аеропорт з висоти пташиного польоту:

Краса величезних пасажирських терміналів, як і сама конструкція аеропорту також вражає уяву:

Схожі статті:
Читати далі