Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Стародавні єгиптяни і індіанці Америки були знайомі
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Стародавні єгиптяни і індіанці Америки були знайомі

Стародавні єгиптяни і індіанці Америки були знайомі

Цивілізація Стародавнього Єгипту залишила після себе масу історичного матеріалу. Завдяки наявності величезної кількості муміфікованих останків, в руки єгиптологів потрапила неймовірно цінна інформація, розшифруванням якої вчені займаються не один десяток років.

У муміях єгиптян, що померли за часів ХХI династії, дослідники виявили сліди наркотичних речовин: кокаїну, тютюну та гашишу. Ці наркотики отримують з рослин, які в дикому вигляді ростуть тільки на території Американського континенту. Знайдені мумії належали не тільки представникам єгипетської знаті, але і звичайним людям. Виходить, що задовго до відкриття Колумбом Америки жителі Єгипту застосовували кокаїн і тютюн.Вони використовувалися, головним чином, в якості знеболюючих засобів, адже древні єгиптяни були відмінними фармацевтами свого часу.

Вони застосовували безліч різних препаратів рослинного і мінерального походження для лікування хвороб і полегшення їх симптомів. Як виявилося, були серед цих препаратів і наркотики, причому вони не вважалися прерогативою знаті і вищих верств суспільства. Вміст кокаїну і тютюну було виявлено у великій кількості мумій простих єгиптян і навіть в муміях дітей, померлих у віці до 6 років.

Але яким чином ці речовини потрапили на північ Африки? Вчені були здивовані цим моментом, адже він не вписувався в загальноприйняту історичну теорію. Пізніше виявилося, що і до неймовірної знахідки вченим попадалися «незручні» артефакти, про які вважали за краще не поширюватися. Так, наприклад, при розкопках гробниці Тутанхамона в 1922 році був знайдений висохлий тютюновий жук. Тютюнових жучків і залишки тютюну знаходили і в інших похованнях, а також в самих саркофагах і муміях. Імовірно тютюн застосовували при муміфікації і обкурювання приміщень, так як він має дезінфікуючі властивості.

При розкопках Гізи були виявлені і курильні трубки, тому цілком можливо, що єгиптяни використовували тютюн ще і в якості курильної речовини. І якщо присутність тютюну і гашишу з великою натяжкою вдається пояснити тим, що схожі речовини можна добути і з рослин Старого Світу, то питання з кокаїном залишається відкритим.

Чи могли древні єгиптяни здійснювати тривалі подорожі через Атлантичний океан і назад? І якщо вживання наркотичних речовин мало таке широке поширення в єгипетському суспільстві, то і надходити туди вони повинні були більш-менш регулярно. Тобто, трансатлантичні подорожі мали не разовий характер.

Норвезький археолог Тур Хейєрдал ще в 1970 роках довів, що на папірусних судах можна перетнути Атлантику, чим, ймовірно, і займалися древні мешканці долини Нілу. На користь цього припущення говорить і той факт, що культура американських індіанців дуже схожа з єгипетською. Ті ж піраміди зі схожими пропорціями і функціональним наповненням.

Але якщо будова пірамід, стиль наскальних малюнків і згадки в епосах стародавніх індійців про прибуття «богів» в шоломах зі зміями можна списати на випадкові збіги, то схожість писемності індіанців мікмак з єгипетськими ієрогліфами викликає масу питань.

На півночі американського континенту мешкали індіанські племена мікмак, які були «виявлені» місіонерами в 1600-х роках. Цей етнос мав розвинену писемність, яка мала багато спільного з єгипетськими ієрогліфами. У той час як писемність майя та ацтеків мала зовсім іншу структуру.

Цілком можливо, що незабаром вченим вдасться розкрити нові факти, що підтверджують зв’язок єгипетської і індіанської культур. Але і тієї частини, що вже виявлено, цілком достатньо для того, щоб переосмислити історію Стародавнього світу.

Схожі статті:
Читати далі