Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Перш ніж вони зникнуть: віддалені і маловивчені племена планети
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Перш ніж вони зникнуть: віддалені і маловивчені племена планети

Перш ніж вони зникнуть: віддалені і маловивчені племена планети

Фотограф Джиммі Нельсон любить подорожувати по світу і пізнавати нове. У своєму черговому фотопроекті він вирішив детальніше дослідити віддалені племена в різних точках планети.

Ці стародавні, а часом і маловивчені спільноти, які живуть у віддалених і навіть суворих регіонах світу, мають дуже багату і цікаву історію і велику різноманітність цікавих звичаїв і традицій. На жаль, назва фотопроекту «Перш ніж вони зникнуть» є більш ніж влучною, адже деякі з цих спільнот незабаром дійсно можуть зникнути з лиця землі з вини «більш просунутих» цивілізацій.

1. Азаро зі Східних гір.

Члени цього племені покривали брудом все тіло, крім обличчя. При цьому всі люди Папуа – Нової Гвінеї здавна вважали, що бруд з річки Азаро отруйний. Замість того щоб покривати свої обличчя цим нібито отруйним брудом, люди з племені Азаро почали робити маски з каменів, які нагрівали і промивали водою з водоспадів. Маски ці незвичайної форми і традиційно прикрашені різними елементами – наприклад, дуже короткими або дуже довгими вухами, які доходили до підборіддя, довгими з’єднаними бровами поверх вух, рогами або ротами на боці. (Photo and caption by Jimmy Nelson)

2. Люди з племені Азаро намазують себе брудом, носять застрашливі маски і розмахують списами.

За легендою, «грязьових людей» перемогло вороже плем’я і змусило бігти до річки Азаро. Повалене плем’я дочекалося заходу, після чого його люди спробували втекти. Вороги побачили, як темні фігури піднімаються з річкових берегів всі в бруді, і подумали, що їх атакують річкові духи. Злякавшись, вороги Азаро втекли назад у своє село. Після цього всі сусідні села зійшлися на думці, що племені Азаро допомагає сама річка. Розумні старійшини побачили в цьому перевагу і постаралися зробити все, щоб традиція намазувати себе брудом збереглася. (Photo and caption by Jimmy Nelson)

3. Чукчі.

Цей древній народ живе на півострові Чукотка. На відміну від інших корінних народів Сибіру, ​​російським військам так і не вдалося підкорити чукчів. Але їхня культура і традиції сильно постраждали під час радянського періоду як від горілки, так і від забруднення навколишнього середовища. (Photo and caption by Jimmy Nelson)

4. Чукчі на материку живуть за рахунок розведення північних оленів: вони харчуються вареною олениною, оленячим мозком і кістковим мозком, а також роблять з оленини суп.

Одна з традиційних чукотських страв готується з напівперетравленого моху зі шлунка північного оленя, змішаного з кров’ю, жиром і шматочками варених нутрощів оленя. Кухня прибережних чукчів заснована на м’ясі моржів, тюленів, китів і морських водоростях. Обидві групи харчуються замороженою рибою, а також листям і корінням. Зараз традиційні страви чукчів доповнюються консервованими овочами та іншими продуктами, які вони купують в магазинах. (Photo and caption by Jimmy Nelson)

5. Різьба на кістках і бивнях моржів – найбільш розвинені форми народного мистецтва серед чукчів.

Найпоширеніші теми – пейзажі та побутові сцени: полювання, випас оленів і дика природа Чукотки. У традиційному суспільстві чукчів всім цим займаються тільки чоловіки. Жінкам відводяться заняття шиттям і вишивкою, що у них чудово виходить. (Photo and caption by Jimmy Nelson)

6. Через суворий клімат і складнощі життя в тундрі гостинність і щедрість дуже високо цінуються серед чукчів. Вони вірять, що у всього в цьому світі є душа. Традиційний спосіб життя досі зберігся, але постійно доповнюється чимось новим. (Photo and caption by Jimmy Nelson)

7. Горока (столиця провінції Істерн-Хайлендс в Папуа – Новій Гвінеї).

Корінне населення другого найбільшого в світі острова – одне з найбільш неоднорідних в світі. Суворий ландшафт і історична міжплеменна війна привели до винищення рослинності і появи різних мов. Кілька племен розкидані по всьому високогірному плато. (Photo and caption by Jimmy Nelson)

8. Життя в високогірних селах просте. Тут багато хорошої їжі, сімейні зв’язки цінуються високо, як і чудеса природи. Місцеві живуть полюванням, збиранням і сільським господарством. Племінна ворожнеча – справа звична, і чоловіки-воїни не шкодують сил і уяви, щоб вразити вороже плем’я своїм бойовим розфарбуванням і прикрасами. (Photo and caption by Jimmy Nelson)

9. Хлопчик з племені Гогін. (Photo and caption by Jimmy Nelson)

10. Хімба – древнє плем’я високих, струнких і величних пастухів.

З XVI століття вони живуть в розкиданих поселеннях, ведучи практично незмінний спосіб життя, виживаючи в війнах і засухах. Структура племені допомагає їм жити в одному з найсуворіших середовищ існування планети. (Photo and caption by Jimmy Nelson)

11. Хулі.

Вважається, що перші жителі Папуа – Нової Гвінеї мігрували на острів більше 45 000 років тому. Сьогодні понад 3 мільйони осіб, половина різнорідного населення, живе на тутешніх нагір’ях. Деякі з цих спільнот тисячоліттями ведуть безперервний племінний конфлікт з сусідами. (Photo and caption by Jimmy Nelson)

12. Племена воюють за землю, свиней і жінок.

Багато уваги приділяється тому, як справити враження на супротивника. Представники найбільшого племені – хулі – розфарбовують свої обличчя в жовтий, червоний і білий кольори, а також славляться своєю традицією робити красиві перуки з власного волосся. Сокира з гачком завершує цю страхітливу картину. (Photo and caption by Jimmy Nelson)

13. Долина Тарі з чудовими видами на долину внизу і оточуючими піками. Це високогірні ліси з гримлячими водоспадами. Тутешні племена живуть полюванням, якою займаються в основному чоловіки, а також збиранням та сільським господарством – за цим стежать жінки. Чоловіки допомагають звільняти землю, але відповідальність за все інше лежить на жінках. (Photo and caption by Jimmy Nelson)

14. Калам.

Східна половина Нової Гвінеї отримала повну незалежність від Австралії в 1975 році, коли і з’явилася держава Папуа – Нова Гвінея. Місцеве корінне населення – одне з найбільш різнорідних в світі. За традицією, різні племена розкидані по високогірному плато і живуть невеликими аграрними кланами. (Photo and caption by Jimmy Nelson)

15. Головні убори прикрашають пташиними перами (какаду, папуг, лорі і райських птахів).

Невеликі круглі черепашки кіна звисають з отвору в носі, а деякі представники племені вставляють в ніс пір’я райського птаха. (Photo and caption by Jimmy Nelson)

16. Ці племена живуть полюванням (чоловіки), а також збиранням та сільським господарством (жінки). (Photo and caption by Jimmy Nelson)

18. Казахи – нащадки тюркських, монгольських і індо-іранських племен і гунів, які населяли територію між Сибіром і Чорним морем.

Це напівкочівники, які бродили зі своїми стадами тварин по горах і долинах Західної Монголії з XIX століття. (Photo and caption by Jimmy Nelson)

18. Казахи – напівкочівники і пастухи.

Багато сімей в Казахстані досі кілька разів на рік переїжджають з місця на місце разом зі своїми стадами. Сім’ї з невеликими стадами залишаються ближче до свого «зимового дому» влітку, але, тим не менш, зводять юрти. Літня юрта багато прикрашається вишивкою, фетром і плетеними візерунками. (Photo and caption by Jimmy Nelson)

19. Давнє соколине полювання – одна з багатьох традицій, якими володіють казахи, і яку їм вдалося зберегти досі.

Традиційно місцеві кочівники залежали від свого клану і стад, вірили в доісламські культи неба, предків, вогонь і надприродних духів добра і зла. (Photo and caption by Jimmy Nelson)

20. Маорі.

Довгу та цікаву історію походження племені маорі можна простежити до XIII століття і міфічної батьківщини племені під назвою Гаваікі в Східній Полінезії. Через довгі століття ізоляції маорі встановили власну культуру з характерним мистецтвом, окремою мовою і унікальною міфологією. (Photo and caption by Jimmy Nelson)

21. Головними аспектами традиційної культури маорі є мистецтво, танці, легенди і татуювання. Хоча прибуття європейських колоністів в XVIII столітті сильно вплинуло на спосіб життя маорі, багато аспектів їхнього традиційного суспільства залишилися незмінними навіть в XXI столітті. (Photo and caption by Jimmy Nelson)

22. Каї – так маорі називають їжу.

Їх раціон заснований на птиці та рибі, а також доповнюється травами і корінням рослин. У своїх племінних садах маорі вирощують коренеплоди, в тому числі батат, гарбуз і солодка картопля. (Photo and caption by Jimmy Nelson)

23. Військовий танець хака є однією з найвідоміших традицій маорі.

Ці танці супроводжуються піснею і ударами рука об руку, тупанням і шльопанням долонь по стегнах. Сам танець складається з енергійних рухів, які представляють войовничі й агресивні пози, адже цей танець спочатку був придуманий для залякування ворога.

 

Схожі статті:
Читати далі