Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Казкове графство Девоншир
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Казкове графство Девоншир

Казкове графство Девоншир

Графство Девоншир по праву можна назвати казковим. Рідкісної краси будиночки, з любов’ю оформлені квітами і кучерявими рослинами, створюють ілюзію казки. У графстві всі стурбовані проблемою екології, і тому дуже розвинене озеленення та будівництво з екологічних матеріалів. Дахи покриті очеретом. Місцеві будинки трохи нагадують українські мазанки з полісадниками перед будинком.

Через територію графства протікає дуже багато річок. Проте велика частина території Девоншира зайнята національними парками Дартмур і Ексмур або є сільською, з низькою для Англії щільністю населення. У графстві є природний об’єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – частина Юрського узбережжя Дорсета і Східного Девона.

1. Девоншир (або Девон), розташований на південному заході Англії, вважається третім за величиною графством країни.

2. В Англії дуже поширений піший туризм. Дорожня мережа тут добре розвинена, сільських готелів досить, так що можна вийти на якійсь залізничній станції в графстві Девоншир і, не поспішаючи, погуляти кілька днів, пройшовши пару десятків кілометрів.


3. Після того як в XIX столітті через Девон проклали залізницю, в графстві стали процвітати приморські курорти – чому сприяли як тутешній м’який клімат, так і історична спадщина спільно з чудовою природою. У цей час туризм стає хорошою підтримкою девонскої економіки.

4. Велику площу Девоншира займають національні парки. А основною частиною доходу графства є туризм. У XIX столітті, після будівництва залізниці, по якій, до речі, приїхали герої Конан Дойля сер Генрі і доктор Ватсон, був розвинений прибережний туризм.


5. Найменування Девон ви могли чути в геології – вчений Адам Седжвік на честь Девоншира назвав одну з геологічних епох. А узбережжя Східного Девона єдине у всій Англії місце, що знаходиться під захистом ЮНЕСКО як Юрське узбережжя. «Парк юрського періоду» дивилися? Кістки динозаврів одними з перших знайшли саме тут.

6. Столицею Девона є місто Ексетер, а найбільше місто графства – Плімут, яке називають «найбажанішим містом в Британії». Саме з Плімута почалося в 1620 році знаменита подорож батьків-пілігримів в Північну Америку на кораблі The Mayflower. Сьогодні Плімут – це місто мрії для любителів пляжного відпочинку і водних видів спорту.


7. Але в Девонширі інтерес викликають не тільки великі міста. Сільські простори тут по праву називають казковими.

8. При погляді на ці будинки дійсно виникає відчуття, що знаходишся в казці.

9. У цьому графстві колись народилася відома письменниця Агата Крісті.


10. Будівлі тут всі рідкісної краси, дбайливо оформлені кучерявими рослинами і квітами.

11. Як і всі англійці, жителі графства думають про екологію – майбутнє їх, на відміну від нас, дуже хвилює. Все зроблено з екологічних матеріалів, а дах покритий очеретом.

 

Схожі статті:
Читати далі