Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Асгардія: перша космічна держава
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Асгардія: перша космічна держава

Асгардія: перша космічна держава

Перша юридична революція в навколоземному просторі може завершитися створенням першої держави на орбіті, яка буде жити своїми законами, а її жителі забезпечуватимуть захист Землі від зовнішніх космічних загроз.

Футуристичний проект «Асгардія» був представлений ще в жовтні 2016 року.  Його засновник –  колишній ракетний конструктор, доктор технічних наук, голова Aerospace International Research Center (AIRC), головний редактор журналу ROOM – Ігор Ашурбейлі.

«Асгардія» має свій власний сайт, на якому вже зареєструвалось біля 200 тис. людей, які вирішили, що хочуть жити та працювати на Асгардії. У майбутньої держави вже призначена дата Дня народної єдності – 18 червня. Космічний апарат буде повністю належати новій нації, яка створить свою власну нормативно-правову базу, прапор, календар і національний гімн.

Заявки на отримання громадянства надійшли від жителів майже всіх країн світу, а оскільки у різних народів прийняті різні літочислення, то для єдиної «космічної нації» було вирішено прийняти і новий, універсальний календар. Впродовж перших п’яти років головою нації буде Ашурбейлі, після чого жителі Асгардії оберуть свій парламент.

Перший крок – запуск супутника Асгардія-1 на навколоземну орбіту. На першому етапі супутник матиме вигляд компактного кубстату розмірами 10x10x20 см. і важитиме до 3 кг.

На борту базового супутника знаходитиметься мінімальна інформація по кожному з жителів Асгардії – лише їх імена та фоторграфії. Успіх першої місії відкриє можливість для проекту збереження даних у космосі, що не підпадають під дію законів на Землі.

Держава – це не тільки населення з територією, а й активні інститути. І поки йде підготовка до запуску, громадяни Асгардії зайнялися державним будівництвом. Загальним голосуванням закінчилося обговорення тексту Конституції, в країні організовано 11 міністерств і Верховний суд, прийняті прапор і герб.

На думку засновників Асгардії, уявлення про те, що людей варто об’єднувати по проживанню на визначеній території, застаріло. Існуючі закони вимагають такої реєстрації майже в обов’язковому порядку, але вони нічого не говорять про те, що територія країни повинна знаходитися саме на Землі. Тому задум Асгардії складається в створенні базової орбітальної інфраструктури, яка послужить формальною підставою нової держави. Орбітальне угруповання стане штучно створеною територією, на яку можна поширити суверенітет і – в ідеалі – вже за фактом домогтися його визнання світовим співтовариством.

Спочатку планувалося, що після отримання достатньої кількості запитів представники Асгарда подадуть офіційну заявку в ООН. Однак, краще розібравшись в юридичних аспектах завдання, вони вибрали інший шлях: «Не існує якоїсь певної анкети, яку можна просто заповнити, подати в ООН і отримати міжнародне визнання, – каже Олена де Вінне. – ООН не призначає держави. Замість цього ми вибрали більш надійний шлях, почавши з оголошення своєї території і проведення роздільних переговорів з представниками різних країн ».

Ігор Ашурбейлі закликає серйозно ставитись до питання захисту людства. Він впевнений, що Асгардія-1 – це перший маленький крок на шляху до створення мережі супутників, які допомагатимуть захищати Землю від астероїдів, спалахів на Сонці, космічного сміття та інших космічних загроз.

Та постає багато питань на шляху до втілення масштабного задуму. Основні з них – гравітація, визнання ООН та яким саме чином супутник може захистити Землю.

Схожі статті:
Читати далі