Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Чому в різних країнах різні розетки
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Чому в різних країнах різні розетки

Чому в різних країнах різні розетки

В Європі напруга в електричній мережі варіюється від 220 до 240 В, в США і Японії – від 100 до 120 В. Чому? Невже лише для того, щоб створити проблеми туристам, які змушені тягати з собою перехідники або шукати їх вже по приїзді, щоб не дати «померти» телефону?

Коли мова заходить про електрику, про глобалізацію можна забути. Навіть в Євросоюзі, де ходить одна валюта, електричні розетки зустрічаються різні. Причина тому – історичний фактор.


В епоху електрифікації винахідники різних країн пропонували свої варіанти оптимальних розеток; по всьому світу будувалися різні види електрогенераторів. А національні компанії, що займалися монтажем електромереж, поставляли свої прилади, які підходять до цих мереж. Відповідно, впроваджувалися різні види штепсельних роз’ємів і розеток, проектувалися свої мережі. Розробки інших країн повністю ігнорувалися.

Впливала на розробку розеток і доступність матеріалів. Наприклад, під час Другої світової війни у ​​Великобританії придумали трьох контактну вилку з коротким мідним плавким запобіжником. Така конструкція дозволяла заощадити запаси міді для військових потреб.

Зараз, згідно з однією класифікацією, виділяють 12 типів розеток, згідно з іншою – 15. Причому розетки одного типу іноді приймають вилки іншого. Але дізнавшись, що в країні, куди ви збираєтеся, такий же тип розетки, як і вдома, не поспішайте радіти! Це рішення тільки половини проблеми. У різних частинах світу напруга і частота струму можуть відрізнятися.

Класифікація видів розеток і вилок в різних країнах світу.


Найбільш поширені два стандарти: європейський – 220-240 В при частоті 50 Гц і американський – 100-127 В при частоті 60 Гц. Не варто перевіряти, що буде, якщо електроприлад, що працює від 100-127 В, включити в розетку з 220-240 В.

У деяких країнах зовсім слід бути насторожі. Наприклад, в більшості районів Бразилії використовується 127 В, але на півночі країни зустрічається 220 В. А в Японії напруга скрізь однакова – 110 В, частота ж різна: на сході використовується 50 Гц, на заході – 60 Гц. Причина проста: спочатку для Токіо закупили генератори німецького виробництва з частотою 50 Гц, а незабаром після цього в Осаці поставили американські з частотою 60 Гц.

Можливо, коли-небудь і буде прийнятий єдиний стандарт. Універсальна розетка для всіх типів вилок вже розроблена. Але поки це справа кожного – встановлювати її чи ні. Крім того, спочатку треба прийти до єдиного стандарту напруги. А це впирається у величезні фінансові витрати на переобладнання та переоснащення трансформаторних підстанцій, заміну розеток і вилок.

Схожі статті:
Читати далі