Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » З Нью-Йорка до Лондона можна буде дістатися на ракеті за 30 хвилин. ВІДЕО
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. З Нью-Йорка до Лондона можна буде дістатися на ракеті за 30 хвилин. ВІДЕО

З Нью-Йорка до Лондона можна буде дістатися на ракеті за 30 хвилин. ВІДЕО

Поїздка з Нью-Йорка до Лондона комерційною пасажирською авіакомпанією в даний час займає майже сім годин. Генеральний директор SpaceX Ілон Маск хоче зробити цю поїздку тривалістю  30 хвилин, пише Time out.

Минулого місяця на Міжнародному астронавтичному конгресі (IAC2017) в Австралії він представив проект транспортної системи BFR (Big F * cking Rocket), за допомогою якої можна буде доставляти людей на Марс для його колонізації, а також використовувати для польотів на Землі в якості надшвидкого способу доставки пасажирів в будь-яку точку планети.

«Якщо ми побудуємо цю штуку, щоб відправитися на Місяць або Марс, то чому б не використати її для транспортування людей в різні точки Землі?», – сказав він.

У відеоролику SpaceX, що ілюструє ідею, пасажири відпливають на великому поромі від причалу в Нью-Йорку і відправляються до плаваючої пускової платформи. Там вони сідають в ту ж ракету, яку Маск хоче використовувати для відправки людей на Марс до 2024 року.

Після того як вони покинуть атмосферу Землі, корабель відділяється від першого ступеня і направляється в сторону іншого міста Землі – Шанхая. Через 39 хвилин польоту, подолавши близько 7000 миль, корабель повертається в атмосферу і торкається іншої плаваючої платформи, подібної до тієї, на яку SpaceX садить свої ракети Falcon 9 в море.

Інші маршрути, запропоновані в відео: з Гонконгу в Сінгапур за 22 хвилини, з Лондона в Дубай або Нью-Йорк за 29 хвилин, з Лос-Анджелеса в Торонто за 24 хвилини, і так далі.

Пропонований метод подорожей з одного міста Землі в інший був би, безумовно, найшвидшим із створених людством. За словами Маска, корабель досягне швидкості близько 18 тисяч миль на годину, що на порядок швидше Конкорда. Сам космічний корабель завдовжки 48 м вміщуватиме до 120 чоловік – по троє в кожній з 40 кабін.

За словами Маска, BFR буде дешевше, ніж існуючі вже ракети-носії SpaceX – Falcon 1, Falcon 9 і Falcon Heavy. Фінансувати програму компанія планує за рахунок коштів, які SpaceX отримає за запуск супутників.

У 2018 році SpaceX збирається зробити 30 пусків, в планах довести цю кількість до 60. У цьому році було скоєно 13, а всього було заплановано на поточний рік 20 запусків. За допомогою BFR Маск планує розгорнути будівництво місячної бази і марсіанського міста. Головною метою для компанії Маск бачить колонізацію Марса. Згідно з озвученими бізнесменом планами, в 2022 році SpaceX за допомогою BFR відправить дві вантажівки до Марса, тоді як на 2024-й очікується відразу чотири місії – дві вантажні і дві пілотовані.

 

Схожі статті:
Читати далі