Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » А що, так можна було? Індус знайшов землю в Африці, яка нікому не належить, і проголосив себе королем
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. А що, так можна було? Індус знайшов землю в Африці, яка нікому не належить, і проголосив себе королем

А що, так можна було? Індус знайшов землю в Африці, яка нікому не належить, і проголосив себе королем

Суяш Діксіт (Suyash Dixit), ІТ-фахівець з Індії, дістався до землі Бір-Тавіль, від претензій на яку відмовилися Єгипет і Судан, і проголосив її своїм королівством, а себе – королем. Територія Бір-Тавіля (з арабської перекладається як «довге джерело») межує на півночі з Єгиптом, а з заходу, півдня і сходу – з Суданом. Обидві держави відмовилися від території площею 2060 квадратних кілометрів, так що земля Бір-Тавіль стала terra nullius – «нічийною територією».

Суяш Діксіт далеко не перша людина за більш ніж сто років, яка побажав легкої наживи. До нього права на землю заявляв американець Джеремі Хітон, який захотів зробити свою дочку принцесою і назвав територію Королівством Північний Судан. Росіянин Дмитро Жихарєв також проголосив себе королем і назвав землю Королівством Середзем’я, звинувативши американця в тому, що у нього немає доказів відвідування Бір-Тавіля.

Суяш Діксіт оголосив себе «першим королем Діксіта». Чоловік розмістив пост в Facebook, розповідаючи, що його країна «відкрита для іноземних інвестицій і заявок на отримання громадянства».

Опубліковано Suyash Dixit 7 листопад 2017 р.

 

Щоб дістатися до місця, йому довелося отримувати дозвіл у єгипетських військових. «Подорож була грандіозною. Вона почалася від скелі Абу-Сімбел на західному березі Нілу в четвертій годині ранку. Мені дозволили продовжити поїздку з трьома умовами: ніяких фотографій військових районів (тобто, по суті, всього), потрібно повернутися в той же день і ніяких цінних речей з собою. Ми їхали шість годині по пустелі, минаючи одну військову базу за одною. Кілька разів ми думали, що машина не витримає подорожі, що не вистачить бензину або нам не вистачить часу ».

Прибувши нарешті на місце, Діксіт посадив насіння рослини в землю і встановив два прапори, оголосивши Бір-Тавіль Королівством Діксіта.

«Я розумію, що далеко не перший, але тепер земля моя (так як я посадив насіння згідно з правилами). Якщо хтось хоче оскаржити моє право, то буде війна (за чашкою кави десь в Starbucks) ». Діксіт збирається написати лист ООН, проте на шляху здійснення мрії його чекають труднощі. Тому що, згідно з ООН, є чотири критерії для визначення статусу держави: постійне населення, певні межі території, уряд і здатність вступати з іншими державами в дипломатичні відносини.

P.S.:

Після виходу статті, 17.11.2017 в редакцію порталу BigPicture написав Дмитро Жихарєв, власник зареєстрованої торгової марки Bir Tawil з 2015 року і Король Середзем’я Бір Тавіль власною персоною. Дмитро спростовує факт привласнення Бір-Тавіля Суяшем Діксіта. Наводимо його коментар:

«По-перше: пан Діксіт стверджує, що він відправився з Абу-Симбела о 4 годині ночі.

Подивившись на супутникові знімки того району, ви б відразу виявили розрив в 10 кілометрів між Абу-Сімбел і іншою стороною річки Ніл.

Щоб дістатися до іншої сторони Нілу туди, звідки можна було б теоретично продовжити шлях в сторону Бір Тавіля, потрібно перетнути Ніл на поромі. Перший такий паром, в кращому випадку, може переправити один-два пасажирські автобуси або близько чотирьох машин і відходить не раніше 9 години ранку, до чого домовитися про місце на поромі практично неможливо. Навіть якщо диво сталося – переправа все одно займе не менше двох годин.

Щоб потрапити на цей паром, г-ну Діксіта була б потрібна суданська віза, оскільки через те, що в іноземців не може бути вагомих причин відвідати цей район, якщо тільки вони не є частиною регулярного автобусного сполучення з Ваді-Халф (Судан). Пором приходить в єдине місце, що дозволяє вивантажити автомобіль на іншій стороні Нілу, з якого просто неможливо висунутися нікуди крім, пунктах прикордонного контролю Єгипет-Судан, що знаходиться в декількох кілометрах. Все це, безумовно, займе велику частину часу тих «шести годин їзди», які, як стверджує пан Діксіт, потрібні були для досягнення території Бір-Тавіля, навіть б якщо він туди дійсно поїхав.

По-друге: Є вагома причина для поромного переходу від Абу-Сімбел до іншої сторони річки Ніл – на східній стороні Нілу не існує доріг. Це все через гори. Ті ж самі гори повністю перекривають прохід до Бір-Тавіля з єгипетської території на захід від Бір-Тавіля.

Деякі з цих гірських хребтів висотою понад 400 метрів, і перетин їх на машині просто неможливий. Особливо на автомобілі, які присутні на фотографіях пана Діксіта. Потрібно розуміти, що ви можете уникнути гірських хребтів, але вам все одно потрібно подолати відстань по повному бездоріжжю, в пісках, з об’їздом всіх можливих гір. Така поїздка зайняла б не менше 15 годин і все одно б змусила пана Діксіта нелегально перетнути кордон з Суданом. Практично прямий маршрут ідентичною протяжності від Ваді Халф (Судан) до Бір Тавіля займає близько 11 години в одну сторону.

Для здійснення такої поїздки буде потрібно близько 300 літрів бензину, так як на маршруті не існує заправок, і це значить, що в багажнику автомобіля пана Діксіта має бути більше дванадцяти 20-літрових каністр, які ні в Асуані, ні тим більше в Абу-Сімбел він би не знайшов. З урахуванням можливої ​​поломки йому б знадобився запас провізії і води, проте ні сам багажний відсік автомобіля, ні багажник на даху, як видно з фотографій, не має подібних запасів.

По-третє: також пан Діксіт стверджує, що єгипетські військові дали йому дозвіл на поїздку в міжнародну прикордонну зону за умови повернення протягом 24 годин без фотографій і без цінностей.

Я настійно рекомендую вам зв’язатися з єгипетським військовим представником в Асуанському відділенні, а так само з начальником відділу поліції провінції Асуан, щоб підтвердити його заяви. Це повна брехня. Єгипетська армія забороняє всім мандрівникам проходити на південь від Асуана на сході від річки Ніл (включаючи проїзд в Ваді Алалакі). Армія і поліція також контролюють, так що жоден іноземець не зміг туди поїхати, оскільки даний напрямок часто використовується для контрабанди наркотиків, зброї та торговцями людьми, які намагаються проникнути на територію Єгипту. У військових є наказ стріляти по будь рухомій цілі без попередження. Це означає, що для того, щоб хто-небудь з іноземців відвідав цей район, вони повинні спочатку зустрітися з місцевим главою єгипетської армії і главою єгипетської поліції для отримання подібного дозволу. Вкрай сумнівно, щоб такий дозвіл було б видано. Прекрасно про це знаємо, тому що самі намагалися його отримати.

На мою скромну думку, після невдалої спроби дістатися до Бір-Тавіля, пан Діксіт виконав той же трюк, що і ще один так званий «заявник» – американський фермер на ім’я Джеремі Хітон, який зробив кілька знімків на найближчій ділянці єгипетської пустелі до Ель Шалатіну. Може бути попросити пана Діксіта надати вам зображення, які він зняв, з геотеги? Або ще краще, запросити один повний GPS-трек його передбачуваної «поїздки».

Ще одна річ відображає сутність пана Діксіта. Він стверджує, що він «тепер знає про 5-10 осіб, які робили це в минулому …» а так само, що він «перший, хто оголошує себе правителем тих місць». Однак він привіз з собою два готових набори прапорів для установки в Бір-ТавілЬ.

Це звучить вкрай неправдоподібно, враховуючи той факт, що він зв’язувався з Джеремі Хітоном з питанням розповісти йому про шляхи проїзду. В будь-якому разі, він прекрасно знав про тих, хто був там до нього. Думаю, йому було потрібно декілька хвилин, щоб дізнатися про «інших претендентів», просто набравши назву Бір-Тавіль в пошуковику. Адже він заздалегідь спланував весь захід і після участі у фестивалі розробників програмного забезпечення GDG DevFest в Каїрі він полетів в Асуан ».

 

Схожі статті:
Читати далі