Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » 7 сучасних міст, які стали примарами, тому що в них ніхто не захотів жити
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. 7 сучасних міст, які стали примарами, тому що в них ніхто не захотів жити

7 сучасних міст, які стали примарами, тому що в них ніхто не захотів жити

У світі щорічно будуються з нуля нові міста. Однак вони не завжди знаходять своїх жителів. Сотні нових житлових будинків стоять порожніми, перебуваючи у вічному очікуванні своїх господарів. Такі новонароджені міста-примари є в різних куточках планети.

1. Кангбаші, Китай

Китай займає перше місце в світі за кількістю споруджуваних будинків. Щорічно в Піднебесній будуються нові міста, але, не дивлячись на високу щільність населення, багато з цих міст так і залишаються порожніми.

Одна з імовірних причин – це надзвичайно високі ціни на нерухомість. Інша версія говорить про страховку на випадок війни. Якщо китайські густонаселені міста будуть атаковані з повітря, то відновлювати їх буде досить накладно. Набагато вигідніше і простіше розселити  населення, яке виживе, по новим містам.

Найбільше китайський місто-привид знаходиться в окрузі Ордос, де було виявлено багате родовище вугілля. У місті Кангбаші зведені тисячі житлових будинків, а також вся необхідна інфраструктура, включаючи аеропорт, парки, театри, вуличні скульптури і музей.

Місто будувалося з 2001 року і був розрахований на 1 млн жителів. Однак зараз в ньому проживає всього 2% населення від запланованого.

2. Сіруенья, Іспанія

Сіруенья ще на початку 2000-х років була невеликим селом на півночі Іспанії. Але через кілька років на її околиці в рекордні терміни було споруджене ціле місто, розраховане на 10 тис. осіб.

Тут побудували більше сотні котеджів і багатоквартирних будинків, а також ресторани, магазини, басейни і навіть гольф-клуб. Однак у 2008 році настала світова економічна криза, яка завадила заселенню міста.

Зараз в Сіруеньї живе трохи більше сотні осіб, але вся необхідна інфраструктура справно функціонує.

Проте місто ніколи не стає по-справжньому порожнім, оскільки тут пролягає шлях паломників в іспанське місто Сантьяго-де-Компостела.

3. Тяньдучен, Китай

На сході Китаю розташовується маленька копія Парижа – місто Тяньдучен. Місто було побудоване в тій же стилістиці, там знаходяться свої Єлисейські поля, собор Паризької Богоматері і навіть зменшена копія Ейфелевої вежі, висота якої – 108 метрів.

Місто було споруджено в 2007 році і розраховане на 100 тис. жителів, охочих змінити сільський спосіб життя на міський.

Однак на даному етапі «східний Париж” не заселений навіть на чверть. Ціни на нерухомість виявилися непідйомними, як і в інших подібних містечках Піднебесної.

Зараз Тяньдучен більше нагадує масштабні французькі декорації і тому полюбився молодятами для весільних фотосесій.

4. Кіламба, Ангола


Нове місто Кіламба було побудоване китайською інвестиційною корпорацією в 30 км від Луанди, столиці Анголи. І було втіленням передвиборних обіцянок президента країни Жозе Едуарду душ Сантуша, котрий гарантував будівництво величезної кількості житла в найкоротші терміни.

Будівництво Кіламба завершилося в 2012 році. У місті було споруджено 750 багатоповерхових житлових будинків, розрахованих на 0,5 млн осіб, понад 100 торгових приміщень і десятки шкіл.

Загальна вартість будівництва оцінюється в $ 3,5 млрд.

Однак, незважаючи на всі зусилля, населення міста становить близько 1 000 осіб. Виявилося, що в країні практично відсутній середній клас. Більшість населення живе за межею бідності, існуючи на $ 2 в день. І тому не може дозволити собі придбати квартиру навіть за допомогою іпотеки.

5. Темза-Таун, Китай

Ще один китайське місто-привид Темза-Таун є зменшеною копією Лондона. Займає площу всього в 1 кв. км і розраховане на 10 тис. жителів.

Тут є своя Темза, будинки в вікторіанському стилі, готична церква, червоні телефонні будки, а також статуї Гаррі Поттера і Джеймса Бонда. Бюджет будівництва міста склав близько $ 800 млн.


Заселенню псевдоєвропейського містечка завадила економічна криза 2008 року, яка показала, що прошарок заможних китайців, на яких і було розраховане місто, практично відсутній. Житло в «китайському Лондоні» змогли дозволити собі далеко не всі, тому місто, як і раніше, залишається примарою.

Зараз Темза-Таун, як і Тяньдучен, являють собою лише гігантські весільні декорації.

6. Масдар, ОАЕ

Екомісто Масдар будується в 17 км від Абу-Дабі, столиці Об’єднаних Арабських Еміратів. Проект оцінюється в $ 22 млрд. В основі проекту лежить принцип відповідальності, що означає стійке екологічне середовище в місті. Це буде досягнуто за рахунок забезпечення енергією з поновлюваних джерел, мінімізації викидів вуглекислого газу в атмосферу, системою повної переробки міських відходів.

Місто розрахований на 50 тис. жителів, але зараз там влаштувалися всього 300 осіб, серед яких переважно студенти Масдарского інституту науки і технологій.

Тут заборонені автомобілі і працює всього один магазин, тому за більшістю товарів необхідно їхати в інше місто.

Незважаючи на те що проект практично завершений, місто, як і раніше, пустує. Однією з причин, що перешкодили заселенню, була економічна криза. Крім того, населення, яке звикло жити в розкоші, можливо, не готове жити за принципом відповідальності, яке лежить в основі Масдара.

7. Кіджондон, КНДР

Північнокорейська село Кіджондон розташоване у демілітаризованій зоні і є єдиним населеним пунктом, який видно з боку Південної Кореї. Село була побудоване в 1950-х роках з метою пропаганди високого рівня життя, який чекає на всіх жителів півдня, які перетнули кордон.
Незважаючи на офіційну версію, що в селі проживають 200 звичайних сімей, за допомогою сучасної оптики можна побачити, що будинки являють собою порожні коробки без внутрішніх приміщень. Світло в селі спалахує в одних і тих же частинах будівель, завжди в однаковий час. Іноді в селі можна побачити солдатів, а також жінок, що миють вікна, одних і тих же будинків протягом 15 років.

До 2004 року в селі працювали гучномовці з пропагандистськими текстами, спрямовані в бік півдня. Зрозумівши марність таких передач, північні корейці стали по 20 годин на день транслювати на всю гучність військові марші. Тоді Південна Корея запустила у відповідь заходи у вигляді динаміків з південнокорейською рок-музикою. Коли шум став нестерпним, радіо з обох сторін відключили назавжди.

Бонус: Нейпідо, М’янма


У 2005 році уряд М’янми абсолютно несподівано для всього світу вирішив перенести столицю країни з Янгона в Нейпідо. Нова столиця була побудована посеред джунглів в незаселеній частині країни і зайняла площу  7 054 кв. км. Потрібні були мільярди доларів і кілька років будівництва, щоб місцевість отримала новий статус.

Крім урядових будівель і житлових будинків в місті було побудовано численні торгові центри і готелі, поля для гольфу, спорткомплекс, гербарій і навіть зоопарк.

Точний час перенесення було призначено на 6:36 ранку астрологами, до думки яких бірманці активно прислухаються. Причина зміни столиці досі залишається загадкою. Серед найцікавіших версій звучали страх влади перед великим скупченням людей і можливими страйками, а також думка астрологів.


Спочатку тут жили члени уряду. З чуток, їм було наказано переїхати в нову столицю протягом 48 годин, але мало хто виконав волю влади. І тому довгий час Нейпідо був безлюдним місцем з порожніми будинками і вулицями. Однак зараз, через дюжину років, це жваве місто з постійно зростаючим населенням.

 

Схожі статті:
Читати далі