Залишити заявку
Головна » Статті » США » 7 маловідомих правил, які діють у всіх американських аеропортах
  1. Головна
  2. Статті
  3. США
  4. 7 маловідомих правил, які діють у всіх американських аеропортах

7 маловідомих правил, які діють у всіх американських аеропортах

Мати справу з Управлінням транспортної безпеки США (TSA, Transportation Security Administration) – одне з найбільш стресових «задоволень» під час авіаподорожей. Даний орган займається питаннями безпеки всіх, хто подорожує по Америці. А це означає, що саме офіцери TSA перевіряють ваші документи, посадочні квитки, дивляться ваш багаж і обшукують вас металошукачами і сканерами, перш ніж дозволити пройти в безпечну зону аеропорту.

Ми всі знаємо, що завдання TSA – гарантувати безпеку кожного з нас. Але все ж іноді дивуємося, чому рідку косметику потрібно везти в обсязі 3,4 унції або менше, або сердимося, що потрібно довго чекати в довгій черзі на огляд.

Щоб досвід спілкування з TSA був приємним, а перевірка безпеки проходила досить швидко, потрібно дотримуватися певних правил. Ми всі їх знаємо: пред’явити документ і посадковий талон, щоб вас пропустили в зону огляду, зняти взуття, вийняти з сумки ноутбук і рідини (які потрібно перевозити в маленьких ємностях і закритими в пакеті із застібкою).

Але ви, напевно, не знаєте, що у деяких правил TSA є винятки. Одні застосовуються тільки в конкретних обставинах і до конкретних людей, інші корисні всім, хто про них знає. Нижче пропонуємо список винятків до правил TSA, які потрібно знати всім мандрівникам в США.

1. Ви можете полетіти, навіть якщо забули при собі посвідчення особи

Коли ви їдете в аеропорт, єдина річ, яку не варто забувати вдома, – це документ, що підтверджує особу – паспорт або водійське посвідчення. TSA досить строго визначає типи документів, за якими можна пройти огляд. Тим не менш, є кілька процедур, які можуть дозволити вам полетіти, навіть якщо ви забули паспорт вдома, або якщо ви його втратили і ще не зробили новий.

Правила TSA свідчать, що в разі, «якщо ви приїдете в аеропорт без дійсного документа, так як він залишився вдома або був загублений, вам можуть дозволити полетіти». Офіцер TSA попросить вас заповнити форму, в якій ви вказуєте своє ім’я та адресу. Вони можуть поставити додаткові питання, щоб підтвердити вашу особу. Якщо вони зможуть це зробити, вам дозволять пройти в зону огляду.

Зверніть увагу, що в разі відсутності документа вас можуть додатково перевірити. TSA попереджає подорожуючих, що якщо вашу особистість не вдасться підтвердити, в тому числі з-за вашого небажання надавати додаткові дані, вам можуть відмовити в допуску на переліт. Крім того, TSA рекомендує приїхати хоча б на 2 години раніше, щоб вам вистачило часу на всю процедуру перевірки і посадки на літак.

2. Ви можете брати з собою ліки і необхідні медичні рідини в обсягах понад 100 мл (3,4 унції)

Всі знають, що на літак можна проносити тільки кварту (чверть галона) рідин, аерозолів, гелів, кремів і паст. Кожна субстанція повинна бути в контейнері об’ємом 3,4 унції (100 мл) або менше, і якщо у вас є з собою  більші об’єми, їх потрібно здати в багаж. Але ви могли не знати, що TSA робить винятки для людей з інвалідністю та захворюваннями.

Якщо ви берете з собою необхідні медичні рідини, ліки або приналежності (наприклад, пакети з льодом або рідиною для внутрішньовенного вливання, помпи або шприци), ви повинні зробити написи на цих пакетах і показати їх офіцерові TSA. Можна проносити ці речовини в ємностях більше, ніж 3,4 унції. Просто вам доведеться викласти їх з сумки і просканувати. (Їх не обов’язково класти в пакет із застібкою). Гелі та лід можуть бути замороженими або частково замороженими. Всі предмети, в тому числі рідини для внутрішньовенного застосування, помпи і шприци, повинні пройти сканування.

На сайті TSA є більше детальної інформації для мандрівників з різними захворюваннями або інвалідністю, в тому числі про винятки і процедури для цих пасажирів, а також тих, хто подорожує з зовнішніми медичними пристосуваннями, імплантами, засобами і пристроями для пересування, протезами та милицями, радіоактивними ліками і матеріалами, дихальним обладнанням або тваринами-поводирями.

3. Дозволяється проносити молочну суміш, грудне молоко і сік для немовлят і дітей

Для подорожуючих з дітьми TSA теж робить деякі винятки. Наприклад, правила обмеження обсягу рідин, що проносяться на борт літака, не застосовуються до молочної суміші, грудного молока і соку для немовлят і маленьких дітей. Вам просто потрібно проінформувати офіцера TSA про те, що ви несете з собою ці рідини, і відокремити ємності з ними від інших. Жінки, які зціджують грудне молоко, можуть подорожувати без дітей і мати при цьому право провозити грудне молоко.

Вам також дозволяється проносити бульбашки з льодом, охолоджуючі пакети, заморожені гелеві пакети та інші пристосування для охолодження молочної суміші, грудного молока або соку. Можна мати з собою прорізувачі для зубів, наповнені гелем або рідиною, а також дитяче харчування в банках, консервах або оброблене. Інші дитячі речі, в тому числі іграшки, сумки, ковдри, коляски, перенесення і сидіння-бустери, повинні пройти перевірку на безпеку.

Діти молодше 12 років при огляді можуть залишатися у взутті, легких куртках і капелюхах. Але для проходження металодетектора вам потрібно буде вийняти немовля з коляски і пронести крізь рамку на руках. Діти, які ходять самі, можуть пройти металодетектор окремо від батьків або опікунів. Якщо у вашої дитини інвалідність, хвороба або він користується медичним пристроєм, обов’язково повідомте про це офіцерові TSA. Крім того, рекомендується зателефонувати в TSA Cares за 72 години до польоту, якщо у вас є питання або прохання про допомогу для дитини з інвалідністю, хворобою або медичним пристроєм.

4. Можна проносити рідину в ємностях більше, ніж 3,4 унції, якщо вони придбані в дьюті-фрі.

Ще одна ситуація, в якій можна проносити з собою рідини об’ємом більше ніж 3,4 унції, це якщо ви прибуваєте міжнародним рейсом і везете з собою рідини, придбані в магазині дьюті-фрі. Рідини потрібно нести в безпечному пакеті з контролем розкриття, який продається в магазині. Коли ви будете показувати пакет офіцеру TSA, на ньому не повинно бути слідів розтину.

Вам також потрібно буде показати оригінальний чек за покупку. Час покупки, вказаний в чеку, не повинен виходити за рамки 48-годинного проміжку. Якщо ваша рідина міститься в ємності більшого обсягу, ніж 3,4 унції, і ви не несете її в пакеті з контролем розкриття, тоді потрібно здати цю ємність в багаж. Пакет, запакований особисто вами, не рахується. Крім того, пакет можна відкривати під час перельоту або в будь-який інший момент до проходження огляду.

5. Військові можуть проходити перевірку безпеки за прискореною процедурою

Якщо ви – військовослужбовець американської армії, ознайомтеся зі спеціальними процедурами TSA для військових. Всі військові, в тому числі резервісти і нацгвардійці, можуть проходити прискорену перевірку безпеки в обраних аеропортах, якщо летять певними авіалініями. Цей виняток також поширюється на кадетів і морських кадетів з військових, морських і авіаційних училищ США.

Щоб скористатися цією можливістю, потрібно вказати свій ідентифікаційний номер Міноборони при бронюванні квитка. Якщо з пасажиром-військовим їдуть члени сім’ї віком до 12 років, вони можуть пройти огляд разом з ним. Військовому не обов’язково бути в формі або їхати у відрядження по роботі, щоб скористатися прискореною процедурою огляду в аеропорту.

Крім того, TSA пропонує допомогу пораненим військовим і ветеранам, яким вона може знадобитися при проходженні огляду. За словами організації, поранені і травмовані військові та ветерани можуть зв’язатися з TSA Cares і попросити допомогти з проходженням огляду. Вони також рекомендують дзвонити за 72 години до відльоту.

6. Пасажири у віці 75 років і старше можуть проходити огляд за прискореною процедурою

TSA проводить прискорену процедуру огляду цієї категорії пасажирів. Управління, за словами представників, націлене на те, щоб направляти більше ресурсів на пасажирів, які з більшою ймовірністю належать до групи ризику. Люди похилого віку можуть залишатися у взутті і легких куртках при проході контролю.

Однак якщо при проходженні перевірки на безпеку спрацює сигнал тривоги, від цих пасажирів можуть зажадати зняти взуття для більш ретельного огляду. Їх також можуть обшукати. При потребі такі пасажири можуть сидіти під час огляду. Ті, хто не може стояти при проходженні контролю, будуть оглянуті іншими методами перевірки безпеки.

7. TSA PreCheck дозволяє не стояти в звичайній черзі на огляд, а також залишатися у взутті і куртці

Програма TSA PreCheck може заощадити багато часу людям, які часто подорожують. Підписка на 5 років коштує $ 85, але її суть в тому, що вам доведеться простояти в черзі на огляд всього лише близько 5 хвилин. На те, щоб подати онлайн-заявку, знадобиться всього 5 хвилин. Потім вам призначають зустріч в одному з 380 центрів TSA. Вам доведеться витратити близько 10 хвилин на перевірку походження і зняття відбитків пальців. Після цього ви вписуєте свій особистий номер в квиток, і під час наступного польоту

Схожі статті:
Читати далі