Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » 12 несподіваних фактів про найкрасивіше місце на планеті
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. 12 несподіваних фактів про найкрасивіше місце на планеті

12 несподіваних фактів про найкрасивіше місце на планеті

Нещодавно читачі путівника «Rough Guide» вибирали найкращі місця на планеті. Двадцятку най-най очолила Шотландія з її дикими пляжами, глибокими ущелинами і захоплюючими дух замками.
Пропонуємо вам дізнатися про Шотландію більше.

Край нескінченних островів


На території Шотландії крім основної частини налічується майже 800 островів, тільки на 130 з них проживають люди. А загальна площа країни приблизно дорівнює площі ОАЕ, Чехії та Панами.

Найкоротший політ


Саме в Шотландії можна зробити найкоротший авіарейс в світі і практично його не помітити. Час у дорозі від Уестрей до Папа-Уестрей становить 1 хвилину 14 секунд. Вартість польоту – € 17. Тут можна подивитися, як це виглядає зсередини літака.

Найдавніше дерево Європи

На подвір’ї церкви села Фортінгалл росте дерево, якому близько 3 000 років. Це ягідний тис. Одна з головних легенд, пов’язаних з ним, говорить, що під деревом  в дитинстві бавився сам Понтій Пілат.

Край рудоволосих

14% населення Шотландії має руде волосся, а 40% мають такий ген. Це і робить дану частину світу найбільш «рудим» місцем на землі. Не дивно, що і щорічний парад рудоволосих проходить саме тут.

Символ країни – єдиноріг


Шотландці вірили в непереможну силу єдинорога ще на початку другого тисячоліття, коли зіставляли його з левом, який, в свою чергу, асоціювався з англійцями. А зараз ця казкова тварина служить символом духовної чистоти і великої мудрості.

Родина гольфу і поло … на слонах

Перші спортивні ігри, що асоціюються з Шотландією, – футбол і гольф. Але, як виявилося, є ще і поло на слонах. На спині слона сидять водій і гравець. Їх мета – впоратися з м’ячем довгою палицею. Головне правило – не перевтомити слона і добре до нього ставитися!

Боннібрідж – світова «столиця НЛО»

На території Шотландії розташоване містечко Боннібрідж. Щороку його жителі фіксують до 300 (!) випадків появи невпізнаних літаючих об’єктів. Тому-то Боннібрідж і вважається світовою «столицею НЛО».

Хаггіс


Хаггіс – найзнаменитіша шотландська страва, яку готують з баранячих потрухів: серця, печінки і легенів, а потім відварюють в баранячому шлунку. Зараз існують і вегетаріанські версії Хаггіса.

Калланіш – шотландський Стоунхендж


Культове місце для предків сучасних шотландців вражає не тільки своїми розмірами, а й тим, що розташоване серед рівнини і різко виділяється на загальному пейзажі. Прототип саме цього святилища використовується в популярному зараз серіалі «Іноземка».

Единбург розташований на вулкані


Единбург вражає багатьма фактами. На півмільйона населення в місті припадає близько 16 000 культурних і історичних пам’ятників. І це абсолютний рекорд в світі. Крім того, знаменитий Единбурзький замок був побудований на недіючому вулкані. Перша пожежна служба з’явилася також тут.

Овечка Доллі


Саме в Шотландії в Рослінському інституті поблизу Единбурга з’явилася найзнаменитіша овечка в світі. Доллі – перший клон в світі, і її поява – це прорив у всій науці, як би до нього не ставилися.

Неймовірні скульптури коней


Скульптури «Келпі» – це дві величезні кінські голови висотою з 10-поверховий будинок, які розташовані в містечку Фолкерк. Вони були побудовані в честь міфічних водяних духів, що мешкають в гірських річках і озерах. Зараз ці скульптури вітають всіх тих, хто добирається до Шотландії морським шляхом.

Схожі статті:
Читати далі