Залишити заявку

12 несподіваних фактів про найкрасивіше місце на планеті

Нещодавно читачі путівника «Rough Guide» вибирали найкращі місця на планеті. Двадцятку най-най очолила Шотландія з її дикими пляжами, глибокими ущелинами і захоплюючими дух замками.
Пропонуємо вам дізнатися про Шотландію більше.

Край нескінченних островів


На території Шотландії крім основної частини налічується майже 800 островів, тільки на 130 з них проживають люди. А загальна площа країни приблизно дорівнює площі ОАЕ, Чехії та Панами.

Найкоротший політ


Саме в Шотландії можна зробити найкоротший авіарейс в світі і практично його не помітити. Час у дорозі від Уестрей до Папа-Уестрей становить 1 хвилину 14 секунд. Вартість польоту – € 17. Тут можна подивитися, як це виглядає зсередини літака.

Найдавніше дерево Європи

На подвір’ї церкви села Фортінгалл росте дерево, якому близько 3 000 років. Це ягідний тис. Одна з головних легенд, пов’язаних з ним, говорить, що під деревом  в дитинстві бавився сам Понтій Пілат.

Край рудоволосих

14% населення Шотландії має руде волосся, а 40% мають такий ген. Це і робить дану частину світу найбільш «рудим» місцем на землі. Не дивно, що і щорічний парад рудоволосих проходить саме тут.

Символ країни – єдиноріг


Шотландці вірили в непереможну силу єдинорога ще на початку другого тисячоліття, коли зіставляли його з левом, який, в свою чергу, асоціювався з англійцями. А зараз ця казкова тварина служить символом духовної чистоти і великої мудрості.

Родина гольфу і поло … на слонах

Перші спортивні ігри, що асоціюються з Шотландією, – футбол і гольф. Але, як виявилося, є ще і поло на слонах. На спині слона сидять водій і гравець. Їх мета – впоратися з м’ячем довгою палицею. Головне правило – не перевтомити слона і добре до нього ставитися!

Боннібрідж – світова «столиця НЛО»

На території Шотландії розташоване містечко Боннібрідж. Щороку його жителі фіксують до 300 (!) випадків появи невпізнаних літаючих об’єктів. Тому-то Боннібрідж і вважається світовою «столицею НЛО».

Хаггіс


Хаггіс – найзнаменитіша шотландська страва, яку готують з баранячих потрухів: серця, печінки і легенів, а потім відварюють в баранячому шлунку. Зараз існують і вегетаріанські версії Хаггіса.

Калланіш – шотландський Стоунхендж


Культове місце для предків сучасних шотландців вражає не тільки своїми розмірами, а й тим, що розташоване серед рівнини і різко виділяється на загальному пейзажі. Прототип саме цього святилища використовується в популярному зараз серіалі «Іноземка».

Единбург розташований на вулкані


Единбург вражає багатьма фактами. На півмільйона населення в місті припадає близько 16 000 культурних і історичних пам’ятників. І це абсолютний рекорд в світі. Крім того, знаменитий Единбурзький замок був побудований на недіючому вулкані. Перша пожежна служба з’явилася також тут.

Овечка Доллі


Саме в Шотландії в Рослінському інституті поблизу Единбурга з’явилася найзнаменитіша овечка в світі. Доллі – перший клон в світі, і її поява – це прорив у всій науці, як би до нього не ставилися.

Неймовірні скульптури коней


Скульптури «Келпі» – це дві величезні кінські голови висотою з 10-поверховий будинок, які розташовані в містечку Фолкерк. Вони були побудовані в честь міфічних водяних духів, що мешкають в гірських річках і озерах. Зараз ці скульптури вітають всіх тих, хто добирається до Шотландії морським шляхом.

Схожі статті:
Читати далі