8 божевільних речей, які робили стародавні єгиптяни

Здається, що стародавні люди обов’язково повинні відрізнятися від нас. Дивні звичаї, невідома мова і т. д. Але ні, як показує археологія, не такі ми різні, як нам здається.

Ми зібрали цікаві відкриття про життя древніх єгиптян, які в цьому переконають.

 1.Добували залізо з метеоритів

Археологи знайшли в давньоєгипетській гробниці металеві намистинки. Їх унікальність в тому, що залізо в Єгипті почали виплавляти тільки через 2 000 років. Звідки тоді з’явилися ці намистини? Відповідь дає ієрогліф, яким позначали залізо, – він переводиться як «метал з неба». Швидше за все, намистини були зроблені саме з метеорита.

2.Винайшли зубну пасту

Збереглися докази, що стародавні єгиптяни вже з 5000 року до н. е. робили зубну пасту – порошок, що складається з різних інгредієнтів, доступних у той час (серед них спалені шкарлупки яєць і пемза). Однак до наших часів не дійшли відомості, як саме вони використовували дану пасту. Тут залишається тільки гадати.

 3.Лікувалися антибіотиками

Незважаючи на те що антибіотики офіційно винайшли в ХХ столітті, давньоєгипетські лікарі використовували запліснявілі хлібні коржі як ліки від гнійних ран, причому такі примочки працювали досить ефективно.

 4.Заснували першу в світі поліцію

Перша в світі поліція з’явилася під час Середнього Царства (близько 2050-1800 рр. До н. е.). Формувалася вона з найбільш відданих воїнів і іноземних найманців. У супроводі собак і мавп вони захищали храми і площі, вельмож і каравани від злочинців. Зовсім як сучасні поліцейські (тільки що без мавп).

 5.Одними з перших стали робити пиво

Загальновідомий той факт, що будівельникам великих пірамід надавали 4-5 літрів пива. Це говорить про те, що пивоваріння у них було дуже розвиненим. Єгипет одним з перших став робити цей пінний напій.

 6.Хірурги робили дуже складні операції

Стародавні єгиптяни володіли унікальними медичними знаннями, схожими з сучасною медициною. Сучасні вчені, вивчаючи мумії, знайшли сліди таких операцій, як шунтування серця, пересадка органів і навіть пластичні операції. Шкода, що їх знання були загублені, невідомо, яких би висот досягли стародавні лікарі зараз.

7.Використовували замок для дверей

Дверні замки придумали в Єгипті, Китаї і Межиріччя. Ймовірно, через те, що виникла в них необхідність. Чим більше людей живуть пліч-о-пліч, тим більше з’являється причин закрити двері на замок. Вони були виготовлені з дерева і являли собою найпростіший механізм.

8.Грали в боулінг

У давньоєгипетському поселенні біля Каїра знайшли ігрову кімнату з висіченими в камені доріжками з набором різних за розміром куль з отвором посередині, вік датується приблизно 3200 роком до н. е. Правила трохи відрізнялися, але все одно сама гра залишилася дуже впізнаваною.

Хочете першими дізнатись про знижки на тури?

Підпишіться на розсилку і отримуйте найкращі пропозиції по відпочинку
ПІДПИСАТИСЯ

Схожі статті:

Як нас знайти

Адреса:

м. Львів, ул. Городоцька, 181/7

Режим роботи:

Пн - Пт. 10:00 - 19:00 Сб. 10:00 - 16:00 Нд. 11:00 - 16:00

Телефон:

+38(032) 242 13 15 +38(067) 675 20 06

Хочете першими дізнатись про знижки на тури?

Підпишіться на розсилку і отримуйте найкращі пропозиції по відпочинку
ПІДПИСАТИСЯ
close-link

ПІДПИСАТИСЯ
close-link