Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » 8 божевільних речей, які робили стародавні єгиптяни
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. 8 божевільних речей, які робили стародавні єгиптяни

8 божевільних речей, які робили стародавні єгиптяни

Здається, що стародавні люди обов’язково повинні відрізнятися від нас. Дивні звичаї, невідома мова і т. д. Але ні, як показує археологія, не такі ми різні, як нам здається.

Ми зібрали цікаві відкриття про життя древніх єгиптян, які в цьому переконають.

 1.Добували залізо з метеоритів

Археологи знайшли в давньоєгипетській гробниці металеві намистинки. Їх унікальність в тому, що залізо в Єгипті почали виплавляти тільки через 2 000 років. Звідки тоді з’явилися ці намистини? Відповідь дає ієрогліф, яким позначали залізо, – він переводиться як «метал з неба». Швидше за все, намистини були зроблені саме з метеорита.

2.Винайшли зубну пасту

Збереглися докази, що стародавні єгиптяни вже з 5000 року до н. е. робили зубну пасту – порошок, що складається з різних інгредієнтів, доступних у той час (серед них спалені шкарлупки яєць і пемза). Однак до наших часів не дійшли відомості, як саме вони використовували дану пасту. Тут залишається тільки гадати.

 3.Лікувалися антибіотиками

Незважаючи на те що антибіотики офіційно винайшли в ХХ столітті, давньоєгипетські лікарі використовували запліснявілі хлібні коржі як ліки від гнійних ран, причому такі примочки працювали досить ефективно.

 4.Заснували першу в світі поліцію

Перша в світі поліція з’явилася під час Середнього Царства (близько 2050-1800 рр. До н. е.). Формувалася вона з найбільш відданих воїнів і іноземних найманців. У супроводі собак і мавп вони захищали храми і площі, вельмож і каравани від злочинців. Зовсім як сучасні поліцейські (тільки що без мавп).

 5.Одними з перших стали робити пиво

Загальновідомий той факт, що будівельникам великих пірамід надавали 4-5 літрів пива. Це говорить про те, що пивоваріння у них було дуже розвиненим. Єгипет одним з перших став робити цей пінний напій.

 6.Хірурги робили дуже складні операції

Стародавні єгиптяни володіли унікальними медичними знаннями, схожими з сучасною медициною. Сучасні вчені, вивчаючи мумії, знайшли сліди таких операцій, як шунтування серця, пересадка органів і навіть пластичні операції. Шкода, що їх знання були загублені, невідомо, яких би висот досягли стародавні лікарі зараз.

7.Використовували замок для дверей

Дверні замки придумали в Єгипті, Китаї і Межиріччя. Ймовірно, через те, що виникла в них необхідність. Чим більше людей живуть пліч-о-пліч, тим більше з’являється причин закрити двері на замок. Вони були виготовлені з дерева і являли собою найпростіший механізм.

8.Грали в боулінг

У давньоєгипетському поселенні біля Каїра знайшли ігрову кімнату з висіченими в камені доріжками з набором різних за розміром куль з отвором посередині, вік датується приблизно 3200 роком до н. е. Правила трохи відрізнялися, але все одно сама гра залишилася дуже впізнаваною.

Схожі статті:
Читати далі