Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » В Саудівській Аравії побудують нове місто за $500 млрд
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. В Саудівській Аравії побудують нове місто за $500 млрд

В Саудівській Аравії побудують нове місто за $500 млрд

Саудівський принц Мохаммед бін Салман оголосив про плани побудувати нове місто на узбережжі Червоного моря, повідомляє Bloomberg. Рівень життя в новому місті, як обіцяє принц, буде вищим, ніж у сьогоднішній Саудівській Аравії.

Керівництво країни прагне докорінно змінити королівство до того часу, коли почнуть вичерпуватися викопні ресурси – основне джерело багатства Саудівської Аравії. Нове місто функціонуватиме виключно на вітровій та сонічній енергії і буде повністю незалежним від нафти.

Місто матиме назву NEOM. Згідно із заявою, опублікованою у вівторок на міжнародній бізнес-конференції в Ер-Ріяді, на проект буде виділено понад $500 млрд від уряду Саудівської Аравії, державного фонду добробуту країни і місцевих та міжнародних інвесторів.

«NEOM будуватиметься з нуля, на нових майданчиках, і цим в корені відрізнятиметься від усіх інших міст, які будувалися сотні років», – сказав принц в заяві.

Амбітний план включає міст, що зʼєднає береги Червоного моря, об’єднає майбутнє місто з Єгиптом і рештою Африки.

Під будівництво міста виділено близько 25 900 кв. км території, яка простягається до Йорданії і Єгипту. Це буде «перша в світі незалежна спеціальна зона, що охоплює три країни».

Нагадаємо, наприкінці червня король Саудівської Аравії 80-річний Салман змінив спадкоємця престолу. Раніше на трон претендував 57-річний племінник короля – Мохаммед бін Наїф, тепер титул кронпринца отримав 31-річний син короля Мохаммед бін Салман.

Оглядачі вважають, що саме під впливом кронпринца король Саудівської Аравії видав указ, згідно з яким жінкам країни дозволяється видавати водійські права – закон вступить у силу з 2018 року. Саудівська Аравія – єдина країна у світі, де жінкам досі було заборонено водити автомобіль.

Схожі статті:
Читати далі