Залишити заявку
Головна » Статті » ОАЕ » Найдивніші заборони для туристів: як не потрапити в халепу
  1. Головна
  2. Статті
  3. ОАЕ
  4. Найдивніші заборони для туристів: як не потрапити в халепу

Найдивніші заборони для туристів: як не потрапити в халепу

Подорожуючи за кордон, ми передчуваємо незабутній відпочинок. Однак часто забуваємо, що у багатьох країнах, особливо екзотичних, діють певні обмеження для туристів. А порушення місцевих правил часто призводить до чималих штрафів. Тож в яких країнах іноземним гостям потрібно бути обачними?

 

Об’єднані Арабські Емірати

Об’єднані Арабські Емірати приваблюють своїм східним колоритом, комфортним відпочинком, запрошуючи поринути у східну казку. Про те, що жінкам-туристкам варто скромніше вдягатися у цій країні, не надто оголювати плечі та ноги, чули всі. Однак Емірати мають низку різних заборон і правил. І якщо їх не дотримуватися, можна повернутися додому з порожнім гаманцем через великі штрафи або взагалі загриміти до в’язниці.

В ОАЕ заборонено ввозити цілий спектр ліків. Зокрема, це стосується медикаментів з кодеїном та седативних препаратів (заспокійливих, снодійних, антидепресантів). Наркотики і зброю, звичайно, також не можна ввозити. Ці ж правила стосуються ввозу продукції еротичного змісту.

Крім того, в ОАЕ не дозволяється обдаровувати увагою місцевих жінок. За спробу познайомитися або ж просто поговорити з мусульманкою можна отримати штраф у 60 тисяч дирхам. Також туристам потрібно не забувати, що в місцевому метро є окремі вагони для чоловіків і жінок. Є також «змішані» вагони, але жінки часто нарікають, що їм там некомфортно через дивні погляди місцевих. У метро заборонено їсти, пити і жувати жуйку. А смітити у країні взагалі категорично не можна. Чистоту тут підтримують частково і за рахунок великих штрафів.

В метро ОАЕ частина кожного поїзду зарезервована для жінок і дітей

Штрафи передбачені також за привселюдні обійми і поцілунки. Це стосується і розпивання алкоголю та куріння навіть електронних сигарет у громадських місцях.

Щодо пляжного відпочинку, тут теж діють певні обмеження. Наприклад, жінкам на публічному пляжі заборонено з’являтися у бікіні, а чоловікам – у надто вузьких плавках. Тому туристів просять ставитися з повагою до місцевої культури і традицій. Однак ці заборони поки що не поширюються на території готелів.

 

Туреччина

Ця країна вже настільки стала популярною серед українських туристів, що там почуваєшся майже як вдома. І хоча Туреччина – світська держава, яка пропонує відпочинок на курортах, не гірших за європейські, все ж таки деякі обмеження для туристів тут є.

Наприклад, в Анталії – одному з найбільш туристичних регіонів – цьогоріч заборонили вживати алкогольні напої за межами ресторанів і готелів. Заборона розповсюджується на розпивання алкоголю у публічних місцях: парках, скверах, вокзалах, на вулицях і в житлових кварталах, автостоянках і навіть у місцях для пікніків. Крім того, у турецьких магазинах алкоголь не продають після 22.00.

 

Країни Малайського півострова

Азія теж славиться своїми чудернацькими заборонами. Наприклад, у Сінгапурі довгий час були заборонені жуйки. З часом заборону послабили. Тож сьогодні жувальну гумку можна купити хіба що в аптеці за рецептом лікаря.

У Малайзії в 2011 році заборонили носити одяг жовтого кольору. Тоді у країні відбувалися антиурядові протести. Активісти були у жовтому вбранні. І хоча зараз у країні мирний час, інколи туристам радять не вбиратися у яскраво-жовті футболки.

А от у Таїланді, який так полюбляють туристи, заборонено свистіти вночі. Місцеві жителі вважають, що так можна накликати злих духів. На пляжах заборонено засмагати топлес. Ще у цій країні не можна входити у взутті у будинки мешканців, а також у храми. А якщо викинути жуйку на тротуар, доведеться заплатити штраф у кількасот доларів.

 

Італія

Здавалося б: які заборони для туристів можуть бути у цій європейській країні? Насамперед, це автостоп на швидкісних трасах. Тож, туристам-бекпекерам на заправках навіть заборонено цікавитися у водіїв про те, чи не підвезли б вони їх.

У Римі не можна їсти та вживати алкоголь поруч з історичними пам’ятками та фонтанами. А от за купання у фонтані доведеться викласти 500 євро штрафу. Також в Італії, і зокрема в столиці, суворо з курінням у громадських місцях. За це передбачений штраф у 250 євро. А після 22.00 у місцевих магазинах вам не продадуть спиртні напої.

У Венеції заборонено годувати голубів. А от у Флоренції з листопада почне діяти нова заборона для туристів. Відтепер усі, хто купуватиме товари у вуличних продавців, ризикують заплатити від 25 до 200 євро штрафу. Місцева влада пояснює, що на вулицях часто продають підробки відомих брендів. Також такі торгівці не сплачують податків. Тому муніципалітет вдався до таких жорстких заходів. Тому готелях, ресторанах і громадському транспорті невдовзі з’являться таблички з відповідною інформацією.

Крім того, в Італії заборонено цілуватися в транспорті під час руху. Штраф для пари може сягати близько 100 євро. Але подібні заборони насправді формальні і ніхто на них не зважає.

Схожі статті:
Читати далі