Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » 10 правил таксистів, про які не знає більшість пасажирів
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. 10 правил таксистів, про які не знає більшість пасажирів

10 правил таксистів, про які не знає більшість пасажирів

Останнім часом, використання мобільних додатків на замовлення таксі стає навіть вигіднішим за  покупку власного автомобіля.

Ми вирішили пошукати різні правила і прийоми водіїв, які варто знати всім пасажирам таксі, щоб уникнути спірних ситуацій.

10. Світлофор – це друг, а пробка – мама

Гаслом багатьох таксокомпаній є фраза «Нам важлива не швидкість водія, а безпека пасажира». Але багато недобросовісних таксистів з метою отримання прибутку інтерпретують ці правила як: «Їхати по найдовшій дорозі. Пам’ятати, що світлофор – твій друг, а пробка – твоя мама ». Тому краще вам самому повідомляти водієві зручний маршрут.

9. Водій не повинен починати розмову першим

За негласним етикетом, водій не повинен нав’язувати розмову пасажиру. Якщо пасажир заговорив сам – тоді так, розмову слід підтримати. Але якщо ви відчуваєте незручність при несподіваних одкровеннях таксиста, ви цілком вправі чемно відмовитися від бесіди.

Ну а в цілому, більшість людей дуже навіть любить поговорити з таксистами, особливо, як розповідають останні, на тему грошових питань, нових покупок і особистих проблем. А ось політика їм, як не дивно, не цікава.

8. Водіїв звільняють за рейтинг

4,6 – практично ідеальна оцінка за 5-бальною шкалою. Але цифра ідеальна всюди, крім додатків таксі. Водія з рейтингом нижче, ніж 4,6, система дезактивує. Тому, перш ніж ставити погану оцінку, задайте собі питання: а чи дійсно людина цього заслужила? І ставитеся до оцінок серйозно – це не соціальна мережа, а людська праця.

7.У вас теж є рейтинг

Можливо, для багатьох буде сюрпризом, але у пасажирів також є свій рейтинг (мова йде про Uber). Його можна подивитися в настройках або запитати у водія. Якщо раптом ви, будучи особливо буйним пасажиром, відчули зараз приплив сорому і підозр, не хвилюйтеся: цей рейтинг особливо ні на що не впливає, крім того, що прискіпливі водії (а таких майже немає) не братимуть ваші замовлення.

6. Таксист не знає вашої кінцевої адреси

У мобільних додатках кінцевий пункт клієнта запитується відразу, проте водій бачить цю інформацію лише по приїзду до пасажира. Був випадок, коли в США чоловік замовив машину в Uber аж в інший штат. До речі, поїздка тривала 6 годині і обійшлась йому в $ 583. Тому, якщо ваш водій незадоволений кінцевою зупинкою, не дивуйтеся, а в разі неординарного маршруту, краще заздалегідь його повідомте.

5. Ваш номер телефону теж невідомий

Незважаючи на те, що водії мобільних додатків можуть без проблем з вами зв’язатися, як такого вашого номера телефону у них немає. Зв’язок здійснюється лише за допомогою загальної системи додатка.

4. Мінімальні відстані – це норма

Ви доїжджали куди-небудь за 20 гривень? Здавалося б, що таксист працює собі в збиток з такими маршрутами, але насправді в сучасних компаніях є певний мінімум за поїздку, яку водій отримає в будь-якому випадку: наприклад, довіз за 20, а отримає 50. Є одне але: деякі таксисти люблять знижувати рейтинг пасажиру, коли вважають, що той міг би пройти цю ж відстань і на своїх двох.

3. Пасажири – це пакс

Рax (від англійського persons approximately) – це міжнародне документаційне позначення пасажира, що знаходиться на борту повітряного судна. Вживається в основному в жаргоні пілотів і – увага! – завзятих таксистів. Так що, між собою вони обговорюють не пасажирів, а пакс.

2. Не ви в пастці водія, а водій в пастці системи

Фішка додатків таксі полягає в тому, що система маніпулює працівниками. Наприклад, під час виходу з програми спливає повідомлення з серії «Вам залишилося всього $ 15 до $ 300. Ви дійсно хочете вийти?». Такі повідомлення експлуатують поведінкову особливість людей, змушуючи їх працювати якомога більше заради досягнення невидимої мети.

Ще одна фішка – менеджери підписуються жіночими іменами і надсилають повідомлення досить неформального вигляду, типу: «Привіт, скоро в цьому місці закінчується матч. Приїдеш? ». Що говорити – у чоловіків на підсвідомому рівні закладено потребу в задоволенні жіночого прохання.

1. Таксисти можуть поставити лічильник заздалегідь

Деякі водії обманюють пасажирів: по приїзду на місце призначення в першу чергу включають лічильник (що суперечить правилам) і тільки потім дзвонять клієнту, від чого клієнт платить за час очікування, яке в перші 10 хвилин зараховуватися не повинно.

Тому в будь-якому випадку будьте люб’язні, виходьте до таксі вчасно: з правил етикету і економії свого і чужого часу. Щасливої дороги!

Схожі статті:
Читати далі