Залишити заявку
Головна » Статті » 10 речей, які здивували » Туреччина. 10 речей які мене здивували
  1. Головна
  2. Статті
  3. 10 речей, які здивували
  4. Туреччина. 10 речей які мене здивували

Туреччина. 10 речей які мене здивували

1.Найдорожчий у світі бензин.

Я перевірив і усвідомив “цікаву правду”. 95-й бензин дійсно коштує 3,89-3,98 доларів за літр, інші марки і солярка – на такому ж рівні.. Головною причиною вважають високе мито, що стягується державою за нафтопродукти. Податки на бензин становлять приблизно 70 % від його вартості. На вулицях велика кількість моторолерів, мопедів, велосипеді. Проте це не мішає паромам зупинятись біля берегів Туреччини.

1-2-1

2.В Кушадаси не росте трава.

На Егейському узбережжі турки їдять пісне м’ясо і дуже мало. Кліматичні умови такі, що там практично не росте трава , відповідно немає де пастися вівцям і коровам. Місцеві жителі в більшості вегетаріанці. Блюда готуються з овочів і фруктів: баклажани, зелений перець, цибуля, часник, бобові, помідори, горіхи, особливі сорти фісташок, мигдаль, фундук і волоські горіхи, приправи і прянощі.

2-3

3.В Туреччині немає моря.

Навчання співробітників, проведення масштабних презентацій, церемонії і ювілеї . Сервіс тільки найвищого рівня. Багатий вибір конференц-залів різного типу і розміру, комплектація сучасною мультимедійною апаратурою і офісним устаткуванням у поєднанні з прекрасним екскурсійно-розважальними і спортивно-оздоровчими програмами – це дуже корисно. Є все . Їдеш туди на корпоратив чи івент – забудь про море. Дуже часто на море просто не має часу.

3-3

4. Гарантія труби 2000 років.

Вода накопичувалася в цистернах, які часто також будувалися з обпаленої цеглини і йшла далі по свинцевих або глиняних трубах.Вони виготовлялися з обпаленої глини і ущільнювалися вапняним розчином.Прокладалися також підземні стічні труби з теракоти для дощової води, з яких збереглися лише небагато зразків. Останки подібних споруджень римського часу залишились в Ефесі. Деякі конструкції існують вже як 2000 років!

4-3

5. «Піти на ліво» в бібліотеці.

На протилежній бібліотеці стороні вулиці, розташовувалась споруда публічного дому, до якої з бібліотеки вів підземний хід. Чоловіки міста таким чином обманювали своїх дружин, говорячи, що ідуть читати книги. На тротуарі, що веде до публічного дому, збереглась одна з найперших в світі реклам, на якій одна із жриць кохання запрошує до себе в гості. В ті часи це була почесна професія. Реклама містить зображення голови дівчини, поряд з яким відбиток лівої ступні, що вказує шлях. Звідти пішов відомий вислів: «Піти на ліво».

27

6. Одне з семи чудес світу.

Артем́іда — дочка Зевса шанована як богиня тваринного й рослинного світу. Богиня мисливства, лісів і гір; її шанували також як богиню родючості і породіль. Тому не дивно що на місцях де побудований їй Храм кажуть: «Запхай палку в землю , полий водою і виросте дерево».

5-2

7. Парламент – театр.

Одеон напівкругла споруда нагадує амфітеатр. Розташована на схилі горба. Була зведена Публієм Ведієм Антонієм, який задумав одеон як — місце засідання міського Сенату. Первинна крита споруда, розрахована приблизно на 1500 місць, використовувалася по черзі: то для засідань Сенату, то для театральних видовищ.

6

8. «Гроші не пахнуть».

Першоджерелом цього вислову є розмова римського імператора Веспасіана з сином Тітом з приводу запровадження податку на міські туалети. Коли син почав дорікати батькові за це, батько підніс до його носа перші гроші, що надійшли від податку, і спитав, чи пахнуть вони. Син відповів , що ні, і імператор вигукнув: “А вони ж – від сечі!”. На фото я показав як виглядали загальні туалети.

8-1

9. Чи бувають турки блакитноокими блондинами?

Між Грецією і Туреччиною oбмін (переселення) робився за релігійною ,а не етнічною ознакою, що суттєво помітно . Так, грекомовні мусульмани, у своїй масі недавні християни, вимушені були покинути територію Греції . Що з цього вийшло видно на фото.

9a

10. Стіна бажань.

Діва Марія поселилась в Ефесі, де вона і закінчила свої роки. В даний час, в цій місцевості (за 7 км. від міста ) знаходиться невелика церква, яка є місцем паломництва християн. Мусульмани в цих краях також з глибоким шануванням відносяться до неї як святині. Також збереглись і джерела, воду з яких вважають цілющими. Біля нього розташована стіна бажань, де кожен може загадати бажання, закріпивши вузлик з любої матерії на спеціально встановлених решітках.

10-1

Схожі статті:
Читати далі