Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » 10 причин, чому жителі Азії такі стрункі

10 причин, чому жителі Азії такі стрункі

Згідно із статистикою, азіати – найбільш стрункі люди на планеті. “Це генетика”, – скажете ви. Але будете праві тільки частково, адже велику роль у збереженні фігури відіграють також традиції та звички.

Зібрали для вас 10 секретів, які допомагають азіатам залишатися у формі без строгих дієт і виснажливих тренувань.

10. Ставлення до їжі

Окрім кількості та якості їжі на фігуру впливає і саме ставлення до неї. Наприклад, для американців їжа – це не просто природна потреба, але ще й розвага. Недивно, що там такі популярні eating contests – конкурси поїдання продуктів на швидкість.

Не те щоб жителі Азії не любили поїсти – вони люблять їжу так само як і всі ми, але все-таки для них це в першу чергу життєва необхідність.

9. Розмір порції

Як правило, азіати віддають перевагу невеликим порціям, люблять вибирати з великої кількості страв і пробувати одразу декілька.

При цьому дослідження підтверджують: навіть незначне зменшення порції сприяє схудненню. Волонтери з Корнельського університету отримували зменшені порції їжі тільки під час ланчу, а в іншому харчувалися як завжди. В результаті кожен з них схуднув на 500 г за 2 тижні. Дивно, але організм учасників експерименту швидко пристосувався до такої системи і не намагався компенсувати мізерний ланч нападами вечірньої обжерливості.

8. Способи приготування їжі

Ресторани етнічної кухні адаптують свої страви під смаки місцевого населення. Тому може здатися, ніби їх страви майже завжди смажать у фритюрі, але це не так. Звичайно, в азіатській кухні чимало смаженого, але все-таки це не найбільш популярний спосіб приготування – багато страв готують на парі або відварюють. Головне – дотримуватися у всьому міри.

7. Ферментовані продукти

Місо-суп, кімчі, соєві боби натто – ось лише декілька типових страв азіатської кухні з ферментованих продуктів. Піддавшись молочнокислому бродінню, ці продукти виступають натуральними пробіотиками. Їх вживання сприяє втраті ваги й особливо вісцелярного жиру, який скупчується навколо органів черевної порожнини.

6. Риба і морепродукти

Азіатську кухню важко уявити без рибних страв і дарів моря, які містять поліненасичені жирні кислоти омега-3. Окрім сприятливого впливу на імунну, судинну і репродуктивну системи омега-3 сприяють зниженню ваги.

Вченими був проведений 3-тижневий експеримент, який показав, що за однакових умов (правильне харчування і фізичне навантаження) група, яка отримувала капсули омега-3, втратила за ці 3 тижні на 1,5 кг більше тих, хто отримував плацебо.

5. Велика кількість зелені

Як було сказано вище, азіатські страви рідко подаються великими порціями, але це не стосується овочів і особливо зелені – їх прийнято їсти багато. Ще одна важлива відмінність – смак. Самі жителі Азії зізнаються, що наші овочеві страви здаються їм досить прісними у порівнянні з тими, що вони готують у себе вдома.

4. Чай замість холодної води

На відміну від європейців і американців, азіати зазвичай запивають їжу не холодною водою або газованою водою, а теплим чаєм, найчастіше зеленим. Існує думка, що холодна вода, особливо у поєднанні з жирною їжею, уповільнює процес травлення і в результаті може спровокувати збільшення ваги.

3. Корисні десерти і перекуси

В країнах Азії популярні солодощі та снеки на основі рису, водоростей, червоних бобів, а також горіхи, насіння і фрукти. Поза сумнівом, ці ласощі набагато корисніші за звичні нам чіпси, печиво і тістечка.

2. Звичка ходити пішки

Дивно, але ця звичка пов’язана з високою щільністю населення. Жителі великих міст користуються громадським транспортом замість автомобілів, мешкають в маленьких квартирах в районах, де магазини, пральні та інші громадські місця знаходяться в кроковій доступності.

Тому виходить, що типовий житель Азії проходить більшу відстань за день, ніж, наприклад, американець, який частіше всього пересувається в автомобілі.

1. Вправи і медитація

Традиційна східна медицина приділяє багато уваги попередженню захворювань і прагне усунути сам корінь недуги, тоді як на заході в основному працюють з наслідками. Тому жителі азіатських країн практикують медитацію, тай-чи та інші види заняття для того, щоб попередити розвиток тих або інших хвороб, серед яких і надмірна вага.

Бонус: Гімнастика для плоского живота, яка займе всього 1 хвилину

Все, що вам знадобиться, – це поверхня, на яку можна спертися (стіл), і буквально 1 хвилина вільного часу.

Як виконувати:

  • Встаньте так спиною до столу, розпряміть плечі, підніміть підборіддя вгору, як показано на малюнку.
  • Підніміть руки і починайте по черзі тягнутися до стелі то лівою, то правою рукою. Зробіть 4 повтори для кожної руки.
  • Виконуйте вправу щоденно впродовж 1 хвилини, і вже через тиждень ви помітите перші результати.
    Поверніть корпус вправо (ноги залишаються в початковому положенні) і торкніться руками столу, повторіть таке ж скручування для лівої сторони.

 

 

 

 

 

 

 

Схожі статті:
Читати далі