Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » 10 причин, чому жителі Азії такі стрункі
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. 10 причин, чому жителі Азії такі стрункі

10 причин, чому жителі Азії такі стрункі

Згідно із статистикою, азіати – найбільш стрункі люди на планеті. “Це генетика”, – скажете ви. Але будете праві тільки частково, адже велику роль у збереженні фігури відіграють також традиції та звички.

Зібрали для вас 10 секретів, які допомагають азіатам залишатися у формі без строгих дієт і виснажливих тренувань.

10. Ставлення до їжі

Окрім кількості та якості їжі на фігуру впливає і саме ставлення до неї. Наприклад, для американців їжа – це не просто природна потреба, але ще й розвага. Недивно, що там такі популярні eating contests – конкурси поїдання продуктів на швидкість.

Не те щоб жителі Азії не любили поїсти – вони люблять їжу так само як і всі ми, але все-таки для них це в першу чергу життєва необхідність.

9. Розмір порції

Як правило, азіати віддають перевагу невеликим порціям, люблять вибирати з великої кількості страв і пробувати одразу декілька.

При цьому дослідження підтверджують: навіть незначне зменшення порції сприяє схудненню. Волонтери з Корнельського університету отримували зменшені порції їжі тільки під час ланчу, а в іншому харчувалися як завжди. В результаті кожен з них схуднув на 500 г за 2 тижні. Дивно, але організм учасників експерименту швидко пристосувався до такої системи і не намагався компенсувати мізерний ланч нападами вечірньої обжерливості.

8. Способи приготування їжі

Ресторани етнічної кухні адаптують свої страви під смаки місцевого населення. Тому може здатися, ніби їх страви майже завжди смажать у фритюрі, але це не так. Звичайно, в азіатській кухні чимало смаженого, але все-таки це не найбільш популярний спосіб приготування – багато страв готують на парі або відварюють. Головне – дотримуватися у всьому міри.

7. Ферментовані продукти

Місо-суп, кімчі, соєві боби натто – ось лише декілька типових страв азіатської кухні з ферментованих продуктів. Піддавшись молочнокислому бродінню, ці продукти виступають натуральними пробіотиками. Їх вживання сприяє втраті ваги й особливо вісцелярного жиру, який скупчується навколо органів черевної порожнини.

6. Риба і морепродукти

Азіатську кухню важко уявити без рибних страв і дарів моря, які містять поліненасичені жирні кислоти омега-3. Окрім сприятливого впливу на імунну, судинну і репродуктивну системи омега-3 сприяють зниженню ваги.

Вченими був проведений 3-тижневий експеримент, який показав, що за однакових умов (правильне харчування і фізичне навантаження) група, яка отримувала капсули омега-3, втратила за ці 3 тижні на 1,5 кг більше тих, хто отримував плацебо.

5. Велика кількість зелені

Як було сказано вище, азіатські страви рідко подаються великими порціями, але це не стосується овочів і особливо зелені – їх прийнято їсти багато. Ще одна важлива відмінність – смак. Самі жителі Азії зізнаються, що наші овочеві страви здаються їм досить прісними у порівнянні з тими, що вони готують у себе вдома.

4. Чай замість холодної води

На відміну від європейців і американців, азіати зазвичай запивають їжу не холодною водою або газованою водою, а теплим чаєм, найчастіше зеленим. Існує думка, що холодна вода, особливо у поєднанні з жирною їжею, уповільнює процес травлення і в результаті може спровокувати збільшення ваги.

3. Корисні десерти і перекуси

В країнах Азії популярні солодощі та снеки на основі рису, водоростей, червоних бобів, а також горіхи, насіння і фрукти. Поза сумнівом, ці ласощі набагато корисніші за звичні нам чіпси, печиво і тістечка.

2. Звичка ходити пішки

Дивно, але ця звичка пов’язана з високою щільністю населення. Жителі великих міст користуються громадським транспортом замість автомобілів, мешкають в маленьких квартирах в районах, де магазини, пральні та інші громадські місця знаходяться в кроковій доступності.

Тому виходить, що типовий житель Азії проходить більшу відстань за день, ніж, наприклад, американець, який частіше всього пересувається в автомобілі.

1. Вправи і медитація

Традиційна східна медицина приділяє багато уваги попередженню захворювань і прагне усунути сам корінь недуги, тоді як на заході в основному працюють з наслідками. Тому жителі азіатських країн практикують медитацію, тай-чи та інші види заняття для того, щоб попередити розвиток тих або інших хвороб, серед яких і надмірна вага.

Бонус: Гімнастика для плоского живота, яка займе всього 1 хвилину

Все, що вам знадобиться, – це поверхня, на яку можна спертися (стіл), і буквально 1 хвилина вільного часу.

Як виконувати:

  • Встаньте так спиною до столу, розпряміть плечі, підніміть підборіддя вгору, як показано на малюнку.
  • Підніміть руки і починайте по черзі тягнутися до стелі то лівою, то правою рукою. Зробіть 4 повтори для кожної руки.
  • Виконуйте вправу щоденно впродовж 1 хвилини, і вже через тиждень ви помітите перші результати.
    Поверніть корпус вправо (ноги залишаються в початковому положенні) і торкніться руками столу, повторіть таке ж скручування для лівої сторони.

 

 

 

 

 

 

 

Схожі статті:
Читати далі