Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Єгипетські ієрогліфи, мумії та інші незвичайні знахідки в Австралії
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Єгипетські ієрогліфи, мумії та інші незвичайні знахідки в Австралії

Єгипетські ієрогліфи, мумії та інші незвичайні знахідки в Австралії

Що ми знаємо про історію освоєння Австралії? Австралія була заселена людьми близько 50-70 тисяч років тому. До того моменту, коли перші європейці досягли берегів цього континенту, чисельність місцевих жителів, за різними оцінками, становила від 350 до 700 тисяч осіб, а говорили вони більш ніж на 250 мовах. Але з моменту відкриття голландцями в 1606 році і початку колонізації континенту, більшість австралійських аборигенів вимерло від європейських хвороб або було винищено колонізаторами.

Цікаво, що про присутність тут древніх єгиптян в підручниках з історії не згадується. Проте численні знахідки, засвідчені офіційною наукою, малюють нам цікаві картини з австралійського минулого.

На території національного парку Хантер-Веллі був виявлений ​​ієрогліфічний напис, що складається з 250 символів, а поруч з ним зображення давньоєгипетського бога Анубіса. Після розшифровки напису з’ясувалося, що текст оповідає про морську подорож під керівництвом Джесеба, сина фараона IV династії Джедефра, який правив близько 2500 р до нашої ери. Крім цих написів, археологами були виявлені і інші свідоцтва: малюнки і написи в єгипетському стилі в печері на березі річки Гленелг, наскальні зображення в районі Аліс-Спрінгс.


Цікаво, що і в Стародавньому Єгипті є численні згадки про морські плаваннях на схід жителів цієї країни. Наприклад, в Ермітажі, в колекції єгипетських старожитностей зберігається папірус, датований єгиптологами 2000 роком до нашої ери. Стародавній рукопис розповідає історію моряка, корабель якого зазнав аварії під час повернення додому з далекого плавання. У тексті згадуються великі кораблі, довжина яких становила близько 60 метрів. На думку фахівців, єгиптяни володіли дуже розвиненим на ті часи морським флотом і цілком могли доплисти на своїх суднах до Австралії.


Регулярні морські подорожі древніх єгиптян підтверджуються численними написами про експедиції в таємничу країну Пунт, в ролі якої, як вважає більшість єгиптологів, могла виступати Індія.

Другий цікавий момент у всій цій історії з подорожами єгиптян до берегів Австралії – це мумії. У деяких австралійських аборигенів, наприклад, жителів Арнемленда і Торрес Стрейт аж до кінця XIX століття існував звичай муміфіковувати тіла небіжчиків. Причому муміфікувалися вони таким же способом, як і давньоєгипетські. Спочатку видалялися органи і м’які тканини з порожнини живота, а потім мозок, після чого тіло бальзамували. А ось далі відбувалося те, що добре знайоме любителям історії та культури Стародавнього Єгипту. Тіло перевозили для поховання на спеціальний острів через протоку, використовуючи човни, які зовні нагадували човни Ра єгиптян.


Не менш цікаві знахідки виявляють і в самому Єгипті. При розкопках міста на території Верхнього Єгипту була знайдена гробниця жриці. Після ретельного аналізу з’ясувалося, що її тіло було забальзамоване з використанням евкаліптової олії. Евкаліпти ростуть на австралійському континенті, а також кілька видів зустрічається на Філіппінах і в Індонезії. Звичайно, не можна виключати ймовірність того, що масло потрапило в Стародавній Єгипет з інших східних країн, що маюли контакт з австралійцями.

Крім того, факти, що свідчать про знайомство єгиптян з австралійськими аборигенами, виявлені і в настінних фресках Стародавнього Єгипту. На зображеннях в храмах єгиптологи не раз відзначали зображення людей, зовні не схожих ні на один з народів, з якими контактували жителі долини Нілу. Зате ці незвичайні люди мають разючу зовнішню схожість з корінними австралійцями.

Виходить, що стародавні єгиптяни встигали не тільки зводити грандіозні піраміди і храмові комплекси, а й подорожувати на значні відстані, аж до Австралії. І судячи за наявними даними, це був не поодинокий випадок, а регулярні плавання, в результаті яких культура австралійських аборигенів придбала незвичайні похоронні обряди.

 

Схожі статті:
Читати далі