Залишити заявку
Головна » Статті » Індія » Як правильно торгуватися в туристичних країнах
  1. Головна
  2. Статті
  3. Індія
  4. Як правильно торгуватися в туристичних країнах

Як правильно торгуватися в туристичних країнах

Успіх шопінгу на Сході залежить від того, наскільки ви вмієте торгуватися. А це свого роду мистецтво, що формувалося століттями … На щастя, зараз для того, щоб скинути ціну на товар, який сподобався, зовсім не обов’язково вчити іноземну мову, досить лише запам’ятати кілька простих правил бесіди з продавцем. Тревел-блогер Сергій Анашкевич  відкриває секрети успішної торгівлі.

Єгипет


У Єгипті можна торгуватися навіть в великих магазинах. Не бійтеся йти з лавки: нерідко продавець наздоганяє покупця, навіть якщо той пішов вже досить далеко. Не ходіть в магазини, запропоновані гідами або хелперами – там ви ризикуєте заплатити надто багато, адже у вартість товару закладений відсоток «помічнику». І обов’язково уточняйте, який фунт має на увазі продавець: єгипетський або … англійський.

Правила шопінгу

Ви вважаєте, що торгуються лише скнари? В Азії чи Африці вас не вважатимуть жаднюгою, навпаки, тих, хто не намагається знизити ціну, тут вважатимуть дурнями. Сприймайте торг не як обтяжливе дійство, а як захоплюючу гру, театральна вистава, бізнес-тренінг по переговорах або своєрідне змагання між продавцем і покупцем.

Туреччина


Супермаркети, аптеки, ресторани – територія фіксованих цін. А ось в невеликих лавочках продавці зазвичай готові поступитися. Не дивуйтеся, якщо в процесі вас почастують чаєм та солодощами. Але, на жаль, на курортах часом вдається знизити ціну максимум відсотків на 30. Місцеві торговці хороші оцінювачі, вони легко обчислюють вартість вашого гардеробу. Тому, збираючись за покупками, модний одяг, дорогі годинники та взуття краще залишити в номері.

Правила шопінгу

Зазвичай торгуватися в Азії можна не тільки на ринках, але і в багатьох магазинах, і неважливо, що ви збираєтеся купити: одяг, золото або телевізор. Навіть якщо на цінниках написана вартість, нерідко це всього лише орієнтир для початку розмови. Але уникайте популярних туристичних місць, там продавці не витрачають час на торг. Вони знають, що заїжджі багатії все одно куплять їхній товар. Краще вирушайте подалі від визначних пам’яток, в місця, де нудьгуючі крамарі згодні торгуватися майже до нуля, тільки щоб хоч трохи розважитись.

Індія


Фіксовані ціни в цій країні притаманні лише товарам, марковані цінником M.R.P., які продаються в супермаркетах і деяких магазинах, про ціну на інші речі завжди можна домовитися. Вартість нерідко можна знизити навіть в 10 разів. І не забудьте, що ціна на житло в гестхауса – теж зовсім не остаточна. Найбільш невдалий регіон для торгу – Гоа, тут працюють найбільш незговірливі торговці.

Правила шопінгу

Не поспішайте! Азіатський шопінг не здійснюють на бігу. Якщо вам дуже сподобалася якась річ, будьте готові, що в крамниці доведеться провести як мінімум півгодини, запасіться терпінням. Постарайтеся насолоджуватися процесом: будьте привітні, доброзичливі і твердо стійте на своєму.

Китай


Ціну на копійчані сувеніри ви зіб’єте без праці, але ж ви приїхали не за цим! Перш ніж торгуватися в Китаї, потренуйтеся на більш «м’якотілих» продавцях інших країн. Вирушаючи ж в Піднебесну, запасайтеся валер’янкою: вам будуть потрібні залізні нерви і титанова витримка. Але це того варте: за ту ж саму куртку або технічну новинку в Москві ви заплатите в 10, а то в 15 разів більше.

Правила шопінгу

Якщо плануєте купити велику дорогу річ, щоб не потрапити в халепу, підготуйтеся заздалегідь: поспілкуйтеся на форумах в інтернеті, поговоріть з місцевими (нехай навіть зі службовцями готелю) і дізнайтеся, скільки це може коштувати.

ОАЕ


Нині Емірати багато в чому втратили колишній колорит величезного арабського базару. Торгуватися можна далеко не скрізь: фіксовані ціни введені в таксі, в торгових центрах, в ресторанах. На ринках – речових та золотих – вам хоч і зобразять подобу торгу, але недовго: через пару вигуків ви отримаєте знижку 20-30% і, швидше за все, далі ціна залишиться незмінною.

Правила шопінгу

Не торгуйтеся довго і настирливо, якщо в кінцевому підсумку ви не збираєтеся купувати товар. Непристойно витрачати чужий час, та й навіщо даремно тринькати свій.

Таїланд


На великі знижки розраховувати не варто: можете вважати, що торг вдався, якщо продавець знизив початкову ціну на 30-40%. У цій країні торгуватися можна повсюдно, від тук-туків до масажних салонів, за винятком, хіба-що, великих торгових центрів з бутиками популярних модних фірм. Магазини при великих ювелірних та текстильних фабриках теж можуть розчарувати фіксованими цінами.

Правила шопінгу

Не соромтеся, якщо ви не знаєте ні місцевої, ні англійської мови. Багато що можна зрозуміти без слів, а торг часто відбувається за допомогою калькулятора. Продавець написав першу ціну? Сміливо зменшуйте її в 5-7 разів! Побачивши занадто велику цифру, що не тікайте – ваш опонент не збожеволів, він всього лише дотримується етикету. Наступні ваші кроки залежать від того, на скільки знижує вартість торговець. Рухайтеся приблизно такими ж кроками. В середньому ви повинні знизити ціну приблизно наполовину.

Йорданія


Торгуватися можна, але сильно зменшити ціну не вдасться. Виняток – таксі, їхні водії нерідко називають абсолютно нереальні ціни. Втім, навіть в курортних містечках залишилися ще віддалені райони, де хороші товари і так можна купити буквально за копійки. Суттєво зменшити ціну не вдасться і в Петра, так як місцеві бедуїни хоч і виглядають бідними обшарпанцями, але розпещені натовпами туристів.

Правила шопінгу

Не показуйте продавцеві, що якась річ вам подобається і ви прийшли, щоб купити саме її. Краще зайдіть в крамницю з нудьгуючим виразом на обличчі, пробіжіться поглядом по полицях і начебто випадково зауважте необхідний предмет. Покажіть, що він вам зовсім не потрібен, але, так і бути, ви купите його забави заради.

Болгарія


У Болгарії можна торгуватися на ринках і заощадити близько 30% від вартості товару. Про вартість проїзду слід обов’язково домовлятися в таксі. На популярних курортах ця цифра може неприємно вразити, але варто прогулятися до шосе, і ви зможете доїхати до місця в 5 разів дешевше.

Правила шопінгу

Розглядаючи річ, шукайте недоліки, нехай і уявні, і вказуйте на них продавцю, красномовно хитаючи головою і цокаючи язиком. Навіть говорити щось необов’язково: торговець тут же назве нову ціну. Можна посварити товар, але ніколи не слід ображати самого продавця.

Греція


Греки доброзичливі, вони не люблять працювати, зате завжди готові поговорити з  покупцем, особливо якщо він виявиться симпатичною дівчиною. Тому запорука успіху в цій країні не нахабство, як в Азії, а задушевна бесіда з продавцем. Скажіть комплімент Греції, місцевій кухні і  особисто продавцеві, і ціна буде танути на очах.

Правила шопінгу

Якщо вирішите, що продавець більше не знизить ціну, влаштуйте йому перевірку – розчаровано покачайте головою, висловіть жаль, що не можете придбати річ за таку ціну, і починайте рухатися до виходу. Якщо ви вже опинилися на вулиці і закрили за собою двері, а торговець не здригнувся, то, швидше за все, знизити ціну вам більше не вдасться.

 

Схожі статті:
Читати далі