Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Кращі країни для ведення бізнесу в 2018 році. Рейтинг Forbes
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Кращі країни для ведення бізнесу в 2018 році. Рейтинг Forbes

Кращі країни для ведення бізнесу в 2018 році. Рейтинг Forbes

Forbes вивчив найбільші економіки світу за останні 12 років і визначив, які з них найбільш привабливі для капіталовкладень. Очолила рейтинг Великобританія, Європа продовжує домінувати, займаючи 12 з 20 верхніх рядків рейтингу найкращих країн для бізнесу. До цього числа входить і Великобританія, яка стала лідером після голосування за вихід з Європейського Союзу в 2019 році. Європейські держави отримали високу оцінку з точки зору фінансової свободи, інноваційності, інфраструктури і низького рівня корупції.

Рейтинг кращих країн для ведення бізнесу складений за п’ятнадцятьма різними факторами, які включають в себе: права власності, ступінь впровадження інновацій, рівень оподаткування, технології, рівень корупції, свободу (особисту, торговельну та фінансову), бюрократизм і захищеність інвесторів . Всі категорії рівні за значимістю.

Перспективи Великобританії і ЄС


Після того як в минулому році громадяни Сполученого Королівства з невеликою перевагою проголосували за вихід з Європейського союзу, багато хто пророкував, що Британію чекає обвал економіки. Незважаючи на те, що після несподіваних результатів референдуму курс фунта по відношенню до долара стрімко впав на 9% і як і раніше залишається низьким, економіка Британії в цілому досить непогано впоралася з цією ситуацією. За 2016 рік ВВП Великобританії зріс на 1,8% . У 2017 році економка Великобританії продовжила рости, ціни на нерухомість також зростають, а рівень безробіття впав до рекордного за 42 роки рівня в 4,3%.

Невизначеність викликає офіційний вихід Великобританії з Європейського союзу, намічений на березень 2019 року. Деякі британські компанії вирішили почекати з інвестиціями, щоб подивитися, як вихід з Євросоюзу вплине на торговельні відносини. Незважаючи на прогнози про уповільнення економічного зростання в 2018 році, бізнес-клімат Великобританії залишається привабливим. Великобританія вперше за дванадцять років зайняла перший рядок в щорічному рейтингу кращих країн для ведення бізнесу за версією Forbes.

Великобританія увійшла в топ-25 країн (з 153 представлених) практично по кожному з п’ятнадцяти основних параметрів, які оцінюються в рейтингу. Винятком став критерій «політичний ризик», згідно з яким Великобританія зайняла двадцять восьме місце. У минулому ж році Британія зайняла п’яту сходинку в загальному списку.

 

Нова Зеландія – точки зростання


Третій рік поспіль Нова Зеландія займає друге місце в загальному списку. Населення острівної держави в південно-західній частині Тихого океану налічує всього 4,5 мільйона чоловік, але в країні спостерігається сильне економічне зростання. Так, наприклад, ВВП Нової Зеландії в цьому році виріс на 3,6%. У порівнянні з країнами, що входять в топ-20 рейтингу Forbes, лише економіка Ірландії розвивалася швидше.

За останні чотири десятиліття Нова Зеландія перетворилася з аграрної економіки в промислово розвинений, вільний ринок. Ківі, тобто новозеландці, приватизували десятки галузей промисловості, які раніше контролював уряд, наприклад авіаперевезення, страхування, банківські послуги і телекомунікації. За такими критеріями, як «відсутність бюрократизму», «низький рівень корупції» та «права власності», країна посідає перше місце в загальному списку.

У п’ятірку кращих країн також увійшли Нідерланди, Швеція та Канада.

США знову піднімається в рейтингу


Протягом останніх десяти років США поступово опускалися все нижче і нижче в рейтингу, починаючи з першого місця в 2006 році, закінчуючи 23 позицією в минулому році, яку США зайняли через зростаючий рівень бюрократизму, а також через зниження свободи в торгівлі і фінансової свободи. Але США з ВВП в 18,6 трильйона доларів в цьому році вийшла на 12 місце в рейтингу завдяки більш високим показникам в порівнянні з іншими країнами за рівнем технологій, впровадження інновацій та свободи в торгівлі.

«У США є доступ як до європейських економік, так і до економікам Тихоокеанського кільця. Робоча сила відрізняється своєю різноманітністю і освіченістю. Американські компанії – найкращі в світі за рівнем впровадження інновацій і зі сталого розвитку бізнесу, – зазначив Лессард. – Новий законопроект про податкову реформу тільки підвищить привабливість ведення прибуткового бізнесу в США ».

Зміна критеріїв оцінки, наприклад додавання таких параметрів, як «робоча сила» (чисельність і рівень освіти) і «розмір ринку» (ВНП), також пішло США на користь. Країна зайняла лідируючі позиції в обох категоріях.

«За останні роки обсяг прямих іноземних інвестицій в США збільшився, оскільки міжнародні компанії прагнуть стати ближче до клієнтів і хочуть краще керувати ланцюжком поставок на найбільшому ринку світу», – заявив Джері Сатан, консультант з питань стратегій розміщення бізнесу з Чикаго.

Азія


У рейтингу кращих країн для ведення бізнесу країни з другою (Китай) і третьою (Японія) найсильнішими економіками в світі займають 66 та 21 місце відповідно. Китай займає таку низьку сходинку через нестачу волі в торгівлі і грошової свободи. З 2012 року Японія скоротила ставку корпоративного податку на 8%, але, згідно з даними Світового банку, рівень оподаткування Японії все ще вищий, ніж в більшості розвинених країн. Японія також увійшла в топ-10 країн за рівнем впровадження інновацій та інфраструктурі.

Африка

Шість місць в останній десятці рейтингу займають африканські країни. (Республіка Гаїті показала найгірший результат серед неафриканських держав). Рівень інновацій, свобода в торгівлі і захист інвесторів в більшості з цих шести країн перебувають на дуже низькому рівні. Чад ось уже третій рік поспіль посідає останнє місце в загальному списку. Африканська республіка, позбавлена ​​виходу до моря, страждає від погано розвиненої інфраструктуру і нестачі кваліфікованої робочої сили, а також від високих рівнів бюрократії і корупції.

Кращі країни для бізнесу

№1 – Сполучене Королівство

№2 – Нова Зеландія

№3 – Нідерланди

№4 – Швеція

№5 – Канада

№6 – Гонконг

№7 – Данія

№8 – Ірландія

№9 – Сінгапур

№10 – Швейцарія

№11 – Австралія

№12 – Сполучені Штати

№13 – Німеччина

№14 – Фінляндія

№15 – Норвегія

№16 – Тайвань

№17 – Бельгія

№18 – Австрія

№19 – Південна Корея

№20 – Іспанія

Найгірші країни для бізнесу

№144 – Венесуела

№145 – Зімбабве

№146 – Бурунді

№147 – Гвінея

№148 – Ємен

№149 – Лівія

№150 – Афганістан

№151 – Гаїті

№152 – Гамбія

№153 – Чад

 

Схожі статті:
Читати далі