Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Збирається за 1 день, прослужить 100 років: голландці створили повнофункціональний будинок з картону
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Збирається за 1 день, прослужить 100 років: голландці створили повнофункціональний будинок з картону

Збирається за 1 день, прослужить 100 років: голландці створили повнофункціональний будинок з картону

Голландська компанія Fiction Factory представила компактний будинок, в конструкції якого використовується пресований картон високої міцності. Такий будинок можна побудувати всього за 24 години, а прослужить він близько 100 років. Вартість інновації – 30 тисяч євро. В даний момент будиночки продаються лише в деяких частинах Європи, де за ними шикуються черги.

З голландського слово Wikkelhouse перекладається як «будинок-обгортка». Процес створення незвичайного житла дійсно нагадує процес обгортання: каркас будинку обертається 24 шарами картону. По суті, кожен такий будинок – це індивідуальний проект, адже всі вони трохи відрізняються один від одного розмірами.

Кожен будинок збирається з п’яти-шести картонних модулів вагою по 500 кг, які легко з’єднуються між собою за допомогою екологічного клею. Замовник сам вибирає необхідний розмір житла. Крім того, Wikkelhouse не вимагає глибоких фундаментів, що полегшує його установку. Як заявляє компанія-розробник, збірка будинку здійснюється всього за 24 години однією будівельною бригадою.

 

Ось так виглядає стіна екобудинку: картон обробляється водовідштовхувальним просоченням, а для додаткової міцності конструкцію зміцнюють деревом.

 

Споруда відрізняється стійкістю і міцністю. Її загальна вага становить всього 3 тонни, тому фундамент такого будинку не потрібен.

 

Всередині і зовні будинок оброблений водонепроникною плівкою, наклеєною на дерев’яну поверхню. Це дозволяє захистити інтер’єр і екстер’єр будинку від несприятливих погодних умов.

 

Весь матеріал, з якого зроблений Wikkelhouse, підлягає вторинній переробці.

 

По обидва боки будинку розташовані скляні фасади для максимізації природного освітлення.

 

Інтер’єр будинку ретельно продуманий. Його можна трансформувати на вимогу замовника, а за додаткову плату – додати ванну кімнату і кухню.

Для будинку передбачено підключення як центральних, так і автономних комунікацій.

В даний момент компанія приймає попередні замовлення на виготовлення картонного житла: будиночки продаються в декількох європейських країнах. Виробники виготовляють тільки 20 таких будинків в рік «для забезпечення найвищої якості». Wikkelhouse встановлюють як в міській, так і в сільській місцевості. Наприклад, подібний будинок є на території Амстердамського університету, де використовується в якості аудиторії для занять.

Компанія-виробник також експериментувала з розміщенням Wikkelhouse на плавучій платформі.

Схожі статті:
Читати далі