Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Як проходить навчання в закритій школі Ілона Маска
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Як проходить навчання в закритій школі Ілона Маска

Як проходить навчання в закритій школі Ілона Маска

Глава SpaceX, мільярдер Ілон Маск – батько п’ятьох хлопчиків, і він дуже відповідально ставиться до того, яку освіту вони отримують.

Як пише Tatler, спочатку він віддав їх в Мірманску приватну школу для обдарованих, але якість освіти і, головне, підхід до навчання його не задовільнили. Після довгих пошуків Маск в 2014 році вирішив побудувати власну школу Ad Astra (в перекладі з латині – «до зірок»), яка швидко отримала репутацію найбільш закритої в світі. Школа знаходиться в Південній Каліфорнії і про неї відомо зовсім мало.

Як туди потрапити

Ніхто не знає. У школу не можна відправити заявку. Зараз там навчаються п’ятеро синів самого Маска і діти працівників його компанії SpaceX – всього 31 дитина. Перед надходженням кожен проходить тест на рівень інтелекту.

Максимальна закритість

У школи Ілона Маска немає офіційного сайту, номерів телефону і сторінок в соціальних мережах. Викладачі та батьки учнів підписують угоду про конфіденційність. Сам Маск про школу розповідав тільки один раз – в 2015 році в інтерв’ю китайському телеканалу BTV.

Позакласова система

У школі немає поділу на класи – все діти проходять навчання разом, за словами самого Ілона, «як на конвеєрі». Оцінок їм не ставлять. Вважається, що це травмує психіку і розвиває спотворені цінності.

Інтереси дитини понад усе

«Деякі люблять математику, інші – мови або музику. Набагато логічніше засновувати навчальну програму на тому, що цікаво дитині в даний момент, а не змушувати його проходити заздалегідь написану програму », – вважає Маск. Він переконаний, що синам такий підхід подобається, в школу вони ходять із задоволенням і завжди з нетерпінням чекають закінчення канікул.

Дітей вчать вирішувати проблеми, а не використовувати інструменти

Ілон цей принцип пояснює так: «Потрібно налагодити зламаний двигун. При стандартному підході спочатку пояснюють, що таке викрутка і гайковий ключ і навіщо вони потрібні. Я вважаю, що куди ефективніше дати дитині двигун і попросити його розібрати – тоді він сам зрозуміє, навіщо йому потрібні інструменти ».

Етика і мораль

Питанням етики і моралі в школі Ілона Маска приділяють багато уваги. Дітям пропонують поміркувати, як би вони вчинили в конкретній ситуації. Наприклад, такій: в невеликому місті на березі озера є фабрика, яка забезпечує роботою більшість його жителів. Але ця фабрика забруднює навколишнє середовище і псує воду в озері. Якщо її закрити – люди втратять роботу. Якщо залишити – вона завдасть непоправної шкоди природі.

Схожі статті:
Читати далі