Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Весь світ заздрить скандинавам, і ось їхні 10 секретів щастя
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Весь світ заздрить скандинавам, і ось їхні 10 секретів щастя

Весь світ заздрить скандинавам, і ось їхні 10 секретів щастя

Багато років поспіль фахівці з New Economics Foundation старанно вираховують індекс щастя різних країн, і перші місця завжди займають Скандинавські країни. У чому ж їх секрет? Чи можемо ми бути такими щасливими, як жителі цих країн?
Пропонуємо вам дізнатися, які ж чинники роблять скандинавів такими щасливими.

1. Підтримка батьків


«Все для сім’ї» – таким міг би бути державний девіз Скандинавських країн. У них активно підтримується народження дітей і декретну відпустку можуть взяти як мама, так і тато. Так, в Швеції декретну відпустку становить 480 днів. 390 днів батьки мають право на отримання майже 80% від їх звичайної зарплати. Хіба це не щастя – бути поряд зі своїм малюком і не турбуватися про свій статок.

2. Багатодітні сім’ї


Багатодітність в Скандинавських країнах підтримується на державному рівні. Важко знайти скандинава, у якого б не було брата або сестри.

3. Любов до велосипедів


Дуже високо розвинена у скандинавів велосипедна культура, особливо в Данії, тому без проблем можна зустріти людину, яка їде сніжною зимою на двоколісному «коні», і погода для них зовсім не перешкода. У поїздах та електричках є спеціальні вагони для перевезення велосипедів (на них зазвичай намальований велосипед), а десь навіть є спеціальні ліфти для велосипедистів.

4. Всі рівні


У Скандинавських країнах зовсім не популярні суперечки про сексизм і жарти про феміністок. Гендерний розрив, який вираховується щорічно Всесвітнім економічним форумом, тут один з найменших. Це означає, що жінкам за ті ж обов’язки на роботі тут платять в середньому стільки ж, скільки чоловікам.

5. Мала кількість сиріт

Велика частина сиріт живуть у прийомній сім’ї, так як вважається, що для дітей згубне тривале утримання в установах і відсутність прихильності і емоційного зв’язку зі значимим дорослим, до того ж дитячі будинки не можуть опікуватися більше 5-10 дітьми одночасно.

6. Любов до спорту


Велика увага приділяється спорту, тому і люди там дуже спортивні. Так, наприклад, існують навіть спеціальні спортивні канікули. Люди, як правило, протягом цього тижня сім’ями вибираються в гори, щоб покататися на лижах і сноуборді.

7. Екологія харчування


Дітям з раннього віку пояснюють, які поживні речовини необхідно отримувати організму, а що, навпаки, шкідливо. Цукерки та шоколад їдять не частіше, ніж раз на тиждень, солодощі (в дуже помірних кількостях) видаються по суботах, звідси і заповітне слово lördagsgodis – «суботні цукерки». Величезною популярністю користується свято Пасхи, тому що за традицією саме тоді діти отримують велику кількість цукерок і шоколадних яєць.

8. Турбота про літніх


У скандинавських містах існують такі місця, в які пенсіонери можуть приходити, зустрічатися один з одним, говорити, грати в настільні ігри, займатися спортом, танцювати, справляти свята. В таких організаціях кожен бажаючий може знайти собі щось до смаку.

9. Високий рівень освіти


Згідно з дослідженнями Європейського статистичного бюро «Євростат», скандинави активно розвивають свою систему освіти. Вони інвестують в неї 9% валового продукту. Близько 4/5 фінансів в більшості скандинавських країн йде на оплату праці вчителів, решта – на облаштування шкільних будівель і навчальне обладнання.

10. Баланс між роботою та особистим життям


У Скандинавських країнах в порівнянні з іншими країнами світу робочий день коротший і даються довгі відпустки, що, відповідно, дозволяє людям проводити більше часу зі своєю сім’єю. В середньому їхній робочий день триває 7,5 години.

Схожі статті:
Читати далі