Вадома: дивовижні люди-страуси

Корінні народи Африки колоритні і дуже цікаві, особливо для жителів інших континентів. Але є тут одне загадкове плем’я, зустрічей з яким довгий час уникали навіть їхні сусіди. Йдеться про плем’я Вадома, яке мешкає в Зімбабве. Вчений світ довго сумнівався в існуванні загадкових людей-страусів, як називали Вадом інші народності, хоча згадка про них зустрічається ще в описових працях стародавніх греків. Підтвердженням їх існування служили дивні сліди на піску, що нагадували одночасно сліди людей і сліди страусів, розповіді очевидців про рідкісні зустрічі, часті згадки в міфології і фольклорі місцевих жителів, які вважали людей-страусів чаклунами і ставилися до них з трепетом і повагою.


Зовні вони нічим не відрізняються від інших представників африканської раси: у них чорна шкіра, кучеряве, як смола волосся і характерні риси обличчя. Вони дуже доброзичливі, привітні і товариські. Але ось ступні їх ніг мають досить дивну будову. У більшості представників цього племені зазвичай відсутні три середніх пальця на ногах, а великий і мізинець утворюють щось схоже на букву V.

Це відхилення носить назву ектродактілія і, як вважають вчені, є результатом генетичних мутацій. Самі Вадома ніяк не страждають від подібного дефекту, вони нормально пересуваються, ведуть активний спосіб життя і навіть можуть досить спритно лазити по деревах, завдяки таким своєрідним ногам. Вадома дуже розвинене плем’я, представники якого мають великі знання в області фармацевтики і медицини, а своє походження вони пов’язують з “червоною зіркою Літолафісі”, тобто з планетою Марс.

Але як вийшло, що в цьому африканському племені спостерігаються настільки дивні будови нижніх кінцівок? Вчені вважають, що вся справа в ізольованості племені і пануючих там порядках. Відповідно до законів цього суспільства, чоловіки можуть одружуватися тільки на жінках племені Вадома. За дотриманням цього правила суворо стежать старійшини. Ось і вийшло, що, з огляду на їх відносно малу кількість, в цьому народі процвітає кровозмішування, яке і призвело до генетичних порушень. Як вважають вчені, менше тисячі осіб недостатньо для підтримки повноцінного генофонду.

Однак останні кілька десятиліть Вадома поступово відмовляються від свого самітництва і поступово зближуються з оточуючими племенами. В результаті шлюбів двопалих Вадом зі здоровими представниками інших народів народжуються двопалі діти, що підтверджує стійкість цієї генетичної мутації. Ген, що викликає такий синдром, є домінантним, тобто з великою часткою ймовірності проявляється у дітей, якщо один з батьків є його носієм.

Але люди Вадома далеко не єдині володарі подібних ніг. Ектродактілія зустрічається і у інших жителів земної кулі, але найбільш поширена серед нечисленних ізольованих племен африканського континенту. Дослідження цих народів можуть бути корисні науковцям, які займаються генетичними захворюваннями.

Хочете першими дізнатись про знижки на тури?

Підпишіться на розсилку і отримуйте найкращі пропозиції по відпочинку
ПІДПИСАТИСЯ

Схожі статті:

Як нас знайти

З будь-якої точки Львова ви дістанетесь до нас за 20 хвилин.

Адреса:

м. Львів, ул. Городоцька, 181/7 м. Київ вул. Глибочицька 43

Режим роботи:

Пн - Пт. 9:00 - 20:30 Сб. 9:00 - 19:30 Нд. 10:00 - 19:30

Телефон:

+38(032) 242 1315 +38(067) 675 20 06

Хочете першими дізнатись про знижки на тури?

Підпишіться на розсилку і отримуйте найкращі пропозиції по відпочинку
ПІДПИСАТИСЯ
close-link

ПІДПИСАТИСЯ
close-link