Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Вадома: дивовижні люди-страуси
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Вадома: дивовижні люди-страуси

Вадома: дивовижні люди-страуси

Корінні народи Африки колоритні і дуже цікаві, особливо для жителів інших континентів. Але є тут одне загадкове плем’я, зустрічей з яким довгий час уникали навіть їхні сусіди. Йдеться про плем’я Вадома, яке мешкає в Зімбабве. Вчений світ довго сумнівався в існуванні загадкових людей-страусів, як називали Вадом інші народності, хоча згадка про них зустрічається ще в описових працях стародавніх греків. Підтвердженням їх існування служили дивні сліди на піску, що нагадували одночасно сліди людей і сліди страусів, розповіді очевидців про рідкісні зустрічі, часті згадки в міфології і фольклорі місцевих жителів, які вважали людей-страусів чаклунами і ставилися до них з трепетом і повагою.


Зовні вони нічим не відрізняються від інших представників африканської раси: у них чорна шкіра, кучеряве, як смола волосся і характерні риси обличчя. Вони дуже доброзичливі, привітні і товариські. Але ось ступні їх ніг мають досить дивну будову. У більшості представників цього племені зазвичай відсутні три середніх пальця на ногах, а великий і мізинець утворюють щось схоже на букву V.

Це відхилення носить назву ектродактілія і, як вважають вчені, є результатом генетичних мутацій. Самі Вадома ніяк не страждають від подібного дефекту, вони нормально пересуваються, ведуть активний спосіб життя і навіть можуть досить спритно лазити по деревах, завдяки таким своєрідним ногам. Вадома дуже розвинене плем’я, представники якого мають великі знання в області фармацевтики і медицини, а своє походження вони пов’язують з “червоною зіркою Літолафісі”, тобто з планетою Марс.

Але як вийшло, що в цьому африканському племені спостерігаються настільки дивні будови нижніх кінцівок? Вчені вважають, що вся справа в ізольованості племені і пануючих там порядках. Відповідно до законів цього суспільства, чоловіки можуть одружуватися тільки на жінках племені Вадома. За дотриманням цього правила суворо стежать старійшини. Ось і вийшло, що, з огляду на їх відносно малу кількість, в цьому народі процвітає кровозмішування, яке і призвело до генетичних порушень. Як вважають вчені, менше тисячі осіб недостатньо для підтримки повноцінного генофонду.

Однак останні кілька десятиліть Вадома поступово відмовляються від свого самітництва і поступово зближуються з оточуючими племенами. В результаті шлюбів двопалих Вадом зі здоровими представниками інших народів народжуються двопалі діти, що підтверджує стійкість цієї генетичної мутації. Ген, що викликає такий синдром, є домінантним, тобто з великою часткою ймовірності проявляється у дітей, якщо один з батьків є його носієм.

Але люди Вадома далеко не єдині володарі подібних ніг. Ектродактілія зустрічається і у інших жителів земної кулі, але найбільш поширена серед нечисленних ізольованих племен африканського континенту. Дослідження цих народів можуть бути корисні науковцям, які займаються генетичними захворюваннями.

Схожі статті:
Читати далі