Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » В Україні побудують екодуки – переходи понад дорогами для диких тварин
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. В Україні побудують екодуки – переходи понад дорогами для диких тварин

В Україні побудують екодуки – переходи понад дорогами для диких тварин

Над проектами конструкцій, які поширені в усій Європі, зараз ведеться активна робота

В Україні побудують екодуки – переходи понад дорогами для диких тварин

Екологи та громадські активісти, учасники проекту Transgreen, працюють над створенням на окремих автошляхах України спеціальних мостів для переходу диких тварин – екодуків. Про це повідомляє організація WWF в Україні на своєму сайті.

Мережа автошляхів та залізничних колій, які сполучають регіони України та Європи, саме зараз перебуває на етапі планування. Ця інфраструктура буде збудована крізь Карпатські гори та зачіпатиме цінні екосистеми, які є невід’ємною частиною природно-заповідного фонду, наголошується в повідомленні.

Тому проект TRANSGREEN залучає до обговорення організації, пов’язані з плануванням великих інфраструктурних об’єктів, та представників природоохоронної галузі з метою зробити транспортну систему в Карпатському регіоні безпечною для довкілля.

Зокрема йдеться про те, щоб розмістити екодуки в ареолі проживання тварин, що вимирають – рисі та бурого ведмедя, яких залишилося 200 і 220 особин відповідно.

В Україні побудують екодуки – переходи через дорогу для диких тварин

«Пріоритетом проекту буде підтримка безперешкодних екологічних коридорів, які забезпечуватимуть вільне пересування видів, що зазнають найбільшого впливу від авто та залізничних шляхів: великих хижаків (бурих ведмедів, вовків, рисей) та деяких видів травоїдних», – зазначають автори проекту.

Увага буде сфокусована на кількох пілотних об’єктах: плануванні автошляхів Міклош (Угорщина) – Кошіце (Словаччина) – Ужгород (Україна), Тіргу Муреш – Ясі (Румунія), автошляху Бескиди (Чехія – Словаччина).

Екодуки – це спеціальні конструкції, завдяки яким тварини можуть безпечно перейти дорогу. Зазвичай будуються у вигляді мостів або тунелів, але виглядають, як природне продовження середовища: на екодуках росте трава, кущі, навіть дерева.

В Україні побудують екодуки – переходи через дорогу для диких тварин

Перші такі переходи були побудовані у Франції в 1950-х роках і згодом поширилися по всьому світу, від Австралії до Північної Європи.

Найбільше екодуків у Нідерландах – більше 600. Також тут знаходиться найдовший у світі міст для тварин, протяжність якого становить 800 метрів.

15 країн Центральної і Південної Америки об’єдналися заради ініціативи «Коридор для ягуара», в Індії та Непалі успішно створюють екодуки для тигрів, слонів і носорогів.

В Україні побудують екодуки – переходи через дорогу для диких тварин

У Новій Зеландії і Австралії є мости для крабів, в Австралії – ще й мотузкові сходи для какаду, а в Норвегії – перехід для бджіл.

У Росії діють два екодуки: в Калузькій області і в Примор’ї, де міст призначений для диких котів.

Проект TRANSGREEN співфінансується фондами Євросоюзу за допомогою проекту Interreg – Дунайську транснаціональну програму. Мета проекту – підтримка дружніх до довкілля та безпечних транспортних систем та доступності міських та сільських територій.

Схожі статті:
Читати далі