Одна з найдавніших будівель планети: цитадель Саксайуаман, побудована інками

Неймовірна за своєю потужністю і величчю, ця споруда розташована на вершині гори, причому спеціально для цього вирівняній. І складається вона з трьох фортечних стін, що піднімаються одна над іншою. Кожна з них, якщо дивитися зверху, виконана в формі якої-небудь тварини.


Це священне місце інків – і храмовий комплекс, і фортеця для захисту від ворогів. Тут є і сонячний календар, висічений в камені, і сховища для води і їжі, і підземні сховища.


Найдивовижніше враження виникає від каменів такої колосальної величини, настільки щільно підігнаних один до одного, що здається, ніби будівництвом могли займатися тільки велетні.


За розписом стін і аналізом предметів, що збереглися всередині, вчені змогли встановити, що вік комплексу становить не менше тисячі років. Виникає тільки одне питання: «Як?» Як вдалося інкам, що не володіли залізними знаряддями і не знали механізації будівництва, затягнути такі величезні камені на вершину гори і підігнати їх один до одного настільки майстерно.


У вчених є багато версій з цього приводу, і жодної більш-менш правдоподібної. А іспанці вважали, що фортецю збудували демони!


Довгий час думали, що насправді Саксайуаман був побудований стародавньою цивілізацією, що жила задовго до імперії інків. Але за результатами тривалих досліджень все ж затвердили першу точку зору – храм збудований інками приблизно в 1200 році н.е.


Також під землею знаходиться ціла система лабіринтів, в яких можна сховатися від небезпеки, що насувається.

Хочете першими дізнатись про знижки на тури?

Підпишіться на розсилку і отримуйте найкращі пропозиції по відпочинку
ПІДПИСАТИСЯ

Схожі статті:

Як нас знайти

З будь-якої точки Львова ви дістанетесь до нас за 20 хвилин.

Адреса:

м. Львів, ул. Городоцька, 181/7 м. Київ вул. Глибочицька 43

Режим роботи:

Пн - Пт. 09:00-20:30 Сб. 10:00-18:00 Нд. 10:00 - 18:00

Телефон:

+38(032) 242 1315 +38(067) 675 20 06

Хочете першими дізнатись про знижки на тури?

Підпишіться на розсилку і отримуйте найкращі пропозиції по відпочинку
ПІДПИСАТИСЯ
close-link

ПІДПИСАТИСЯ
close-link