Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Одна з найдавніших будівель планети: цитадель Саксайуаман, побудована інками
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Одна з найдавніших будівель планети: цитадель Саксайуаман, побудована інками

Одна з найдавніших будівель планети: цитадель Саксайуаман, побудована інками

Неймовірна за своєю потужністю і величчю, ця споруда розташована на вершині гори, причому спеціально для цього вирівняній. І складається вона з трьох фортечних стін, що піднімаються одна над іншою. Кожна з них, якщо дивитися зверху, виконана в формі якої-небудь тварини.


Це священне місце інків – і храмовий комплекс, і фортеця для захисту від ворогів. Тут є і сонячний календар, висічений в камені, і сховища для води і їжі, і підземні сховища.


Найдивовижніше враження виникає від каменів такої колосальної величини, настільки щільно підігнаних один до одного, що здається, ніби будівництвом могли займатися тільки велетні.


За розписом стін і аналізом предметів, що збереглися всередині, вчені змогли встановити, що вік комплексу становить не менше тисячі років. Виникає тільки одне питання: «Як?» Як вдалося інкам, що не володіли залізними знаряддями і не знали механізації будівництва, затягнути такі величезні камені на вершину гори і підігнати їх один до одного настільки майстерно.


У вчених є багато версій з цього приводу, і жодної більш-менш правдоподібної. А іспанці вважали, що фортецю збудували демони!


Довгий час думали, що насправді Саксайуаман був побудований стародавньою цивілізацією, що жила задовго до імперії інків. Але за результатами тривалих досліджень все ж затвердили першу точку зору – храм збудований інками приблизно в 1200 році н.е.


Також під землею знаходиться ціла система лабіринтів, в яких можна сховатися від небезпеки, що насувається.

Схожі статті:
Читати далі