Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Найнебезпечніші пляжі світу, де відпочинок може закінчитися вельми сумно
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Найнебезпечніші пляжі світу, де відпочинок може закінчитися вельми сумно

Найнебезпечніші пляжі світу, де відпочинок може закінчитися вельми сумно

З чим у вас асоціюється пляж? З відпусткою, прибоєм, сонцем, умиротворенням … Однак не завжди пляжі приносять тільки позитивні емоції. Є такі узбережжя, де невинне купання у воді може обернутися катастрофою.

Звичайно, найпоширеніша небезпека на пляжах – акули. Так, 2016 рік став рекордним за останні 50 років за кількістю нападів цих морських хижаків: зафіксовано понад 150 нападів, з них 13 були зі смертельним результатом. Але не тільки акули можуть бути небезпечні.  Пропонуємо вам список найбільш смертельно небезпечних пляжів світу, візит на які може коштувати здоров’я і навіть життя.

Пляжі Квінсленда і островів Тіві (Австралія)

Небезпека: отруйні кубомедузи і акули


Австралійські пляжі вважаються найнебезпечнішими в світі. По-перше, акули тут досить-таки часте явище, і нікого ними не здивуєш (так, в минулому році в Австралії було зафіксовано 46 випадків нападу акул). Однак це не єдина небезпека біля узбережжя Австралії: тут можна стати жертвою кубомедуз. Дія їх отрути настільки сильна, що може вбити людину буквально за кілька хвилин. А ще вони непомітні у воді, що збільшує їх небезпеку.

Водяться переважно у північно-східного берега штату Квінсленд і біля островів Тіві, ну а щоб уникнути зустрічі з цими небезпечними істотами, фахівці рекомендують не купатися на півночі Австралії в період з травня по жовтень.

Пляж Кілауеа (Гаваї)

Небезпека: діючий вулкан

Пляж Кілауеа приваблює мандрівників своєю неймовірною красою: пісок тут чорного кольору, а над ним підносяться зелені пальми. Однак це ще й одне з найнебезпечніших місць на планеті, так як знаходиться Кілауеа поруч з діючим вулканом, який вивергається вже більше 30 років.

Пляжі Кейптауна (ПАР)

Небезпека: білі акули


Узбережжя південно-африканського округу Кейптаун не раз визнавалося найнебезпечнішим в світі для подорожей. Справа в тому, що в водах Атлантичного океану, що омиває його берега, мешкає одна з найбільших в світі популяцій білих акул. Коли настає жарке літо, хижаки стають більш агресивними і виходять на полювання.

А за звання найнебезпечніших борються два пляжі. Перший з них – Фіш Хук. Ще в 1960-х роках навколо курорту встановили сітки, щоб акули не підпливали близько до берега. Але все одно кровожерливим хижакам іноді вдається підпливти ближче. Ну а другий пляж – Гансбай, який також називають акулячою столицею: Great White Shark Capital. Незважаючи на всю небезпеку, велика популяція цих тварин приваблює тисячі туристів. Тут навіть є атракціон для особливо сміливих: дайверів відвозять на катері подалі від берега, садять у клітку і опускають на дно морське … Акули, які вважають людину своїм законним обідом, беруть клітку штурмом.

Пляж Чоупатті (Індія)

Небезпека: сміття

Пляж Чоупатті знаходиться в Мумбаї, це один з найзнаменитіших пляжів Індії, щороку тут проходить індуїстський фестиваль Ганеша-чатуртхі. Правда, цей пляж ще й один з найбільш забруднених, так що звідси цілком можливо «прихопити» з собою якусь інфекцію.

Атолл Бікіні (Маршаллові острова)

Небезпека: високий рівень радіації

Що бачите ви на цій приголомшливій фотографії?

Невеликий острів з білосніжними пляжами і блакитним морем. Так, все саме так, якби не одне АЛЕ. Справа в тому, що ці острови відомі не тільки тим, що дали назву купальнику. Після Другої світової війни США тут проводили випробування атомної і водневої бомб, і острів практично повністю зруйнувався.

Після випробувань близько 900 жителів островів загинули від ракових захворювань. Рівень радіації тут і сьогодні вище норми. Хоча це не відлякує туристів: щороку острів відвідують мандрівники, яких приваблює ізольованість Бікіні.

Кейбл Біч (Австралія)

Небезпека: крокодили

Недалеко від австралійського Брума є прекрасний пляж Кейбл Біч, що простягнувся на 22 кілометри. Але і його блакитне море оманливе: періодично тут з’являються крокодили. Так, на початку цього року пляж вже пару раз закривали через те, що в воді плавала 3-метрова рептилія, а в 2009 році взагалі було зафіксовано цілу низку нападів цих хижаків.

Пляж Зіполіте (Мексика)

Небезпека: зворотна течія

Навіть сама назва пляжу – Зіполіте – вселяє страх. У перекладі з місцевого діалекту слово означає «берег мертвих». Мабуть, тому жителі цих районів пляжу намагаються уникати. Але не туристи. Щороку сюди їдуть багато мандрівників: відпочинок тут недорогий, а природа дивовижна.

Але все це лише красива картинка. Зіполіте небезпечний сильною підводною течією, яка здатна забрати у відкрите море навіть досвідчених плавців. Крім того, води приховують скелі і кручі, що представляють ще одну небезпеку. Тут гинуло так багато людей, що в 1990-х роках уряд створив спеціальну групу рятувальників. З тих пір кількість смертельних випадків значно скоротилося, проте щорічно тут рятують понад сто осіб.

Схожі статті:
Читати далі