Залишити заявку

Найнебезпечніші пляжі світу, де відпочинок може закінчитися вельми сумно

З чим у вас асоціюється пляж? З відпусткою, прибоєм, сонцем, умиротворенням … Однак не завжди пляжі приносять тільки позитивні емоції. Є такі узбережжя, де невинне купання у воді може обернутися катастрофою.

Звичайно, найпоширеніша небезпека на пляжах – акули. Так, 2016 рік став рекордним за останні 50 років за кількістю нападів цих морських хижаків: зафіксовано понад 150 нападів, з них 13 були зі смертельним результатом. Але не тільки акули можуть бути небезпечні.  Пропонуємо вам список найбільш смертельно небезпечних пляжів світу, візит на які може коштувати здоров’я і навіть життя.

Пляжі Квінсленда і островів Тіві (Австралія)

Небезпека: отруйні кубомедузи і акули


Австралійські пляжі вважаються найнебезпечнішими в світі. По-перше, акули тут досить-таки часте явище, і нікого ними не здивуєш (так, в минулому році в Австралії було зафіксовано 46 випадків нападу акул). Однак це не єдина небезпека біля узбережжя Австралії: тут можна стати жертвою кубомедуз. Дія їх отрути настільки сильна, що може вбити людину буквально за кілька хвилин. А ще вони непомітні у воді, що збільшує їх небезпеку.

Водяться переважно у північно-східного берега штату Квінсленд і біля островів Тіві, ну а щоб уникнути зустрічі з цими небезпечними істотами, фахівці рекомендують не купатися на півночі Австралії в період з травня по жовтень.

Пляж Кілауеа (Гаваї)

Небезпека: діючий вулкан

Пляж Кілауеа приваблює мандрівників своєю неймовірною красою: пісок тут чорного кольору, а над ним підносяться зелені пальми. Однак це ще й одне з найнебезпечніших місць на планеті, так як знаходиться Кілауеа поруч з діючим вулканом, який вивергається вже більше 30 років.

Пляжі Кейптауна (ПАР)

Небезпека: білі акули


Узбережжя південно-африканського округу Кейптаун не раз визнавалося найнебезпечнішим в світі для подорожей. Справа в тому, що в водах Атлантичного океану, що омиває його берега, мешкає одна з найбільших в світі популяцій білих акул. Коли настає жарке літо, хижаки стають більш агресивними і виходять на полювання.

А за звання найнебезпечніших борються два пляжі. Перший з них – Фіш Хук. Ще в 1960-х роках навколо курорту встановили сітки, щоб акули не підпливали близько до берега. Але все одно кровожерливим хижакам іноді вдається підпливти ближче. Ну а другий пляж – Гансбай, який також називають акулячою столицею: Great White Shark Capital. Незважаючи на всю небезпеку, велика популяція цих тварин приваблює тисячі туристів. Тут навіть є атракціон для особливо сміливих: дайверів відвозять на катері подалі від берега, садять у клітку і опускають на дно морське … Акули, які вважають людину своїм законним обідом, беруть клітку штурмом.

Пляж Чоупатті (Індія)

Небезпека: сміття

Пляж Чоупатті знаходиться в Мумбаї, це один з найзнаменитіших пляжів Індії, щороку тут проходить індуїстський фестиваль Ганеша-чатуртхі. Правда, цей пляж ще й один з найбільш забруднених, так що звідси цілком можливо «прихопити» з собою якусь інфекцію.

Атолл Бікіні (Маршаллові острова)

Небезпека: високий рівень радіації

Що бачите ви на цій приголомшливій фотографії?

Невеликий острів з білосніжними пляжами і блакитним морем. Так, все саме так, якби не одне АЛЕ. Справа в тому, що ці острови відомі не тільки тим, що дали назву купальнику. Після Другої світової війни США тут проводили випробування атомної і водневої бомб, і острів практично повністю зруйнувався.

Після випробувань близько 900 жителів островів загинули від ракових захворювань. Рівень радіації тут і сьогодні вище норми. Хоча це не відлякує туристів: щороку острів відвідують мандрівники, яких приваблює ізольованість Бікіні.

Кейбл Біч (Австралія)

Небезпека: крокодили

Недалеко від австралійського Брума є прекрасний пляж Кейбл Біч, що простягнувся на 22 кілометри. Але і його блакитне море оманливе: періодично тут з’являються крокодили. Так, на початку цього року пляж вже пару раз закривали через те, що в воді плавала 3-метрова рептилія, а в 2009 році взагалі було зафіксовано цілу низку нападів цих хижаків.

Пляж Зіполіте (Мексика)

Небезпека: зворотна течія

Навіть сама назва пляжу – Зіполіте – вселяє страх. У перекладі з місцевого діалекту слово означає «берег мертвих». Мабуть, тому жителі цих районів пляжу намагаються уникати. Але не туристи. Щороку сюди їдуть багато мандрівників: відпочинок тут недорогий, а природа дивовижна.

Але все це лише красива картинка. Зіполіте небезпечний сильною підводною течією, яка здатна забрати у відкрите море навіть досвідчених плавців. Крім того, води приховують скелі і кручі, що представляють ще одну небезпеку. Тут гинуло так багато людей, що в 1990-х роках уряд створив спеціальну групу рятувальників. З тих пір кількість смертельних випадків значно скоротилося, проте щорічно тут рятують понад сто осіб.

Схожі статті:
Читати далі