Залишити заявку
Головна » Статті » Європа » Куди і коли краще поїхати, щоб побачити полярне сяйво
  1. Головна
  2. Статті
  3. Європа
  4. Куди і коли краще поїхати, щоб побачити полярне сяйво

Куди і коли краще поїхати, щоб побачити полярне сяйво

Полярне сяйво – одне з найбільш незвичайних і прекрасних природних явищ на планеті. У гонитві за враженнями тисячі туристів і фотографів з усього світу готові відправитися хоч на край світу, заради одної чарівної миті. Так куди ж варто поїхати, щоб гарантовано побачити це диво природи, і в який час року найкраще це робити?

Відповідь на це питання криється в самій суті чарівного природного явища. Північне сяйво або полярне сяйво, як вже зрозуміло з його назви, найчастіше спостерігається в північних приполярних широтах. Саме тут розташовані магнітні полюси Землі, а світіння якраз і відбувається через взаємодію заряджених частинок сонячного вітру з магнітосферою нашої планети. Інтенсивність і ареал поширення полярного сяйва безпосередньо пов’язані з сонячною активністю. Під час спокійного Сонця в північній півкулі полярне сяйво можна спостерігати лише на північ від 65 паралелі. А ось в періоди магнітних бур, коли Земля піддається масовим атакам сонячного вітру, полярним сяйвом можуть милуватися навіть жителі помірних широт, воно спостерігається до 55 паралелі, а іноді і нижче. Наприклад, в південній півкулі на острові Стюарт (Нова Зеландія), що лежить на 47 паралелі, регулярно спостерігаються приголомшливі по своїй красі північні сяйва. А ось кому не пощастило з полярним сяйвом, так це жителям жарких країн. Південніше 45 паралелі навіть в найсильнішу магнітну бурю тут не вийде насолодитися цим видовищем.


Ще один важливий момент, який варто врахувати в прагненні побачити полярне сяйво, це нерівномірність явища в залежності від сезонів року. Фахівці відзначають, що найбільша інтенсивність сяйва спостерігається в міжсезоння, а саме в дні весняного і осіннього рівнодення. Але знавці вважають, що зима все ж є більш вдалою, так як довга ніч надає більше можливостей для спостережень.

Інтенсивність полярного сяйва також збігається з максимальною активністю Сонця під час багаторічних циклів. Дослідники з’ясували, що підвищена сонячна активність спостерігається кожні 11 років, а останній період активного Сонця був зафіксований в 2013 році. Отже, найкращий час для спостережень за полярним сяйвом настане в 2024 році.


Ну а якщо вам не терпиться, і чекати ще 6 з гаком років ви не в силах, то вирушайте за враженнями вже в грудні або ближче до Нового року. Дочекавшись повідомлень про насування магнітної бурі, сміливо беріть відпустку, збирайте валізи і відправляйтеся до Норвегії, Ісландії, Гренландії або на Аляску. Саме там бувають одні з найкрасивіших полярних сяйв в світі.

 

 

Схожі статті:
Читати далі