Залишити заявку
Головна » Статті » Цікаво дізнатися » Феномен Вількабамба: де знаходиться долина вічної молодості
  1. Головна
  2. Статті
  3. Цікаво дізнатися
  4. Феномен Вількабамба: де знаходиться долина вічної молодості

Феномен Вількабамба: де знаходиться долина вічної молодості

Коли в 50-х роках минулого століття лікарі вперше з’явилися в містечку Вількабамба, який знаходиться в Еквадорі, їх подиву не було меж. Виявилося, що серед трохи більше 600 жителів тут практично немає людей з серйозними хронічними захворюваннями, зате є значна кількість жителів, які вже відзначили столітній ювілей. Люди похилого віку тут веселі і активні, і старість нікого не лякає. Жінки цього містечка можуть народити дитину до 60-70 років, а чоловіки стають батьками, навіть коли їм злегка за 100. З моменту виявлення цих цікавих фактів дослідники з усього світу регулярно приїжджають в містечко Вількабамба, назва якого перекладається з мови індіанців як «долина чудес », щоб спробувати з’ясувати причину цього феномена.


Численні дослідження, проведені в цій місцевості, дозволяють зробити висновок про те, що жителі Вількабамби так довго залишаються молодими завдяки своєму способу життя. Мешканці Долини чудес харчуються зовсім не так, як ми з вами. Вони не вживають в їжу консервовані продукти, які піддаються обробці і тривалому зберіганню. Довгожителі Вількабамби, в основному, харчуються свіжими фруктами і овочами, які вони виростили самі, або насінням і горіхами, які вони зібрали в окрузі. Основу їх раціону складає рослинна їжа, присутня деяка кількість молочних продуктів, в той час як м’ясо вони практично не вживають. Завдяки цьому, на думку вчених, жителі Вількабамби не мають проблем з холестерином, зайвою вагою і з роботою серцево-судинної системи.


Іншою важливою складовою життя мешканців Долини чудес є постійна фізична активність. Якщо для міської людини фізичне навантаження асоціюється з відвідуванням басейну або фітнес-центру по вихідним, то еквадорські довгожителі знаходяться в русі постійно. Вони працюють в саду і на овочевих грядках, здійснюють щоденні підйоми в гори для пошуку свіжих ягід і горіхів. І все це вони роблять з дитинства і до глибокої старості, все їхнє життя – це постійний рух. Тому і до старості тут таке легке і в той же час почесне відношення. Літні люди не бояться старіти, вони веселі і життєрадісні.

Ще однією особливістю, що впливає на довголіття жителів Вількабамби, дослідники вважають їх будинки. Вони, в основному, побудовані з дерева і глини, які, на думку фахівців, є найбільш вдалими матеріалами для будівництва житла.


Але не тільки правильний спосіб життя впливає на довголіття мешканців Долини чудес. В Еквадорі, та й в інших країнах, безліч подібних місць, де люди живуть натуральним господарством, харчуються свіжими продуктами і весь день проводять в працях і турботах. Вчені вважають, що важливу роль відіграє місцева вода і особливе повітря. Джерелом води для міста служить мінеральна вода, що володіє унікальним збалансованим складом. А в місцевому повітрі дослідники періодично фіксують підвищений рівень іонізації, але причину цього явища поки не вдалося з’ясувати.

Ось такі чудові місця є на нашій планеті. В останні роки не тільки вчені, а й натовпи туристів стали відвідувати Вількабамбу, щоб подихати чудовим «молодильним» повітрям цієї долини. Дійшло до того, що сюди стали приїжджати люди похилого віку зі всього світу. Вони купують тут житло і переселяються в ці дивовижні місця в надії повернути  молодість.

 

Схожі статті:
Читати далі